Благоустрій скверу «Покровський»

У 2017 році в місті Кропивницький впровадили бюджет участі міста. Оскільки сквер знаходився в занедбаному стані, а знаходився поруч з дитячою обласною лікарнею було вирішено подати ініціативу на конкурс громадських ідей у розділ великих проектів.

Благоустрій зеленої зони в рамках Громадського бюджету міста. Сквер свого часу був найзанедбанішим у місті, після його реконструкції – там проходять різноманітні заходи і можуть відпочивати люди різного віку.

В рамках ініціативи в сквері облаштовано 4 зони відпочинку – спортивний майданчик, дитячий майданчик, шаховий майданчик та сцена для проведення різних заходів, облаштовано тротуарні доріжки, встановлено лави, урни для сміття, проведено зовнішнє освітлення, висаджено зелені насадження. Також в сквері встановлено дитячу гойдалку та пісочницю для дітей з інвалідністю, створені умови для безпечного пересування та відпочинку для людей з інвалідністю. Ініціативу під час голосування в рамках бюджету участі підтримали 1839 містян. Загальний бюджет проекту – 740 500 грн. В рамках ініціативи було розроблено та подано проект з ескізною пропозицією, організовано процес агітації під час голосування, проведена робота з підрядником для реалізації ідеї та організовано урочисте відкриття. В рамках проекту на різних етапах залучалися різні категорії населення, проведено роботу з органами місцевого самоврядування та бізнесом.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Наразі сквер є одним з кращих в місті, там відпочивають діти, які перебувають на лікуванні в дитячій обласній лікарні та дошкільних і шкільних навчальних заходів, які знаходиться неподалеку. Також сквер знаходиться поруч з 4 великими мікрорайонами приватного сектору, в яких відсутні місця для ігор та занять спорту, тому молодь має змогу відпочивати та гратися, а пенсіонери – пограти в шахи. Окрім цього в сквері проводяться постійні заходи – відкрита ковзанка, свято до Дня захисту дітей, Незалежності України, Дня міста, Дня людей похилого віку, Нового року, які організовують представники місцевого самоврядування та меценати.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Завдяки реалізації ініціативи громада на гарному прикладі побачила результати впровадження партиципаторного бюджету, дала можливість впливати на бюджетні процеси та реалізації власних ідей. Завдяки постійному діалогу з громадою, знайдені кращі пропозиції благоустрою зеленої зони.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива покращила зовнішній вигляд мікрорайону, надає громаді місце для активного та пасивного відпочинку, а такожа майданчик для реалізації власних ідей.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Проект «Благоустрій скверу «Покровський» реалізовано в рамках проекту Громадський бюджет міста, що дозволяє громаді реалізувати власні ініціативи, завдяки підтримці містян. Це гарні можливості заявити про потреби окремих мікрорайонів чи громади та вплинути на бюджетоутворюючі процеси в місті.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері місцевого розвитку (м.Кропивницький)
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація «Молодіжне об’єднання «Рідне місто»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Вічірко Яна Віталіївна, +380662559290, [email protected]
Назва успішної ініціативи Благоустрій скверу «Покровський»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням