У Краматорську утворили «Громадський пояс Донбасу»

4 жовтня у Краматорську відбулось публічне підписання угоди про співпрацю між Західноукраїнським ресурсним центром та громадськими організаціями, що працюють у Донецькій та Луганській областях в рамках проекту «Громадський пояс Донбасу».

Участь у зустрічі взяли Василь Полуйко, президент Західноукраїнського ресурсного центру, Петро Лазарчук, керівник проекту «Громадський пояс Донбасу», Хельга Пендер координатор проектів представництва ЄС в Україні, Костянтин Філенко, радник з питань інформаційної та внутрішньої політики голови Донецької обласної державної військово-цивільної адміністрації, партнерські організації з Донецької та Луганської областей.

%d1%83-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%83-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d1%83%d0%b3%d0%be%d0%b4%d1%83-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d1%81%d0%bf

Угоду про співпрацю підписали представники наступних організацій ГО «Центр спільного розвитку «Дієва громада» (Старобільськ), ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» (Бахмут), ГО «Агентство підтримки місцевих ініціатив» (Маріуполь), ГО «Нова Дружківка» (Дружківка), Донецька обласна організація «Комітет виборців України» (Краматорськ), ГО «Наша громада» (Кремінна), Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» (Сєвєродонецьк).

Проект стартував 1 липня 2016 року й триватиме до червня 2018 року. В рамках проекту Західноукраїнський ресурсний центр має намір передати знання та досвід, набутий організацією впродовж 20 років діяльності перспективним неурядовим організаціям у Донецькій та Луганській областях. Проте мета полягає не лише у передачі знань, а й у створенні та розвитку міцної Коаліції місцевих НУО. Коаліція отримає можливість координувати спільну діяльність, планувати та впроваджувати більші проекти та надавати взаємну допомогу.

«Очікуємо, що Коаліція стане рушійною силою впровадження демократичних реформ та колегіального прийняття рішень з метою соціально-економічного розвитку у Донецькій та Луганській областях, включаючи окуповані території після їх звільнення», – зазначає Президент ЗУРЦ Василь Полуйко.

Організації, які підписали угоди матимуть також можливість подати ідеї та впровадити власні проекти, що стане доброю можливістю для застосування знань та навиків, здобутих під час навчання. Прикладами позитивного впливу місцевих громадських ініціатив можуть бути покращення якості адміністративних послуг, залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні, розробка та реалізація місцевих програм, мобілізація громади з метою вирішення конкретних питань соціального плану та житлово-комунальних послуг, більш ефективна інтеграція ВПО (внутрішньо переміщених осіб) у місцеві громади, тощо.

%d1%83-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%83-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d1%83%d0%b3%d0%be%d0%b4%d1%83-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d1%81%d0%bf

На фінальному етапі проекту «Громадський пояс Донбасу» заплановано проведення Східноукраїнського форуму громадських ініціатив, що надасть можливість широкому колу громадськості Східної України ділитися досвідом, здобувати нові знання та специфічні інструменти для ефективної діяльності у регіоні та для спільного лобіювання демократичних реформ.

Проект «Громадський пояс Донбасу» реалізовується Західноукраїнським ресурсним центром у партнерстві з Центром Громадської адвокатури та Товариством Лева, за фінансової підтримки ЄС. Метою проекту є посилити роль громадянського суспільства у сприянні проведення демократичних реформ на території Донецької та Луганської областей через розвиток та зміцнення організаційного потенціалу семи місцевих громадських організацій у Донецькій та Луганській областях, створити Ресурсний центр підтримки громадських ініціатив на основі цільових НУО, створити Коаліцію НУО «Громадський пояс Донбасу», використати досвід проекту на Східноукраїнському форумі громадських ініціатив.