Проект “Люби природу, сортуй сміття – думай про своє майбутнє вже зараз”

Проект виконувався у місті Нетішин, Хмельницької області. Головна мета проекту – покращити якість життя громади простими діями, сформувати у дітей та підлітків  культуру правильного поводження з відходами та сортування сміття.

Ми хотіли налагодити систему сортування сміття. Ми поставили дітей першочерговими у проекті,хотіли за допомогою проекту зацікавити учнів, а також залучити до роботи їхніх батьків, знайомих та сусідів і створити передумови до впровадження системи сортування ТВП у місті.

Провівши у своєму місті локальні аналізи такі як:
– дошка потреб;
– висячі питання;

– дослідницька прогулянка.

Ми дізнались які проблеми турбують місцевих жителів і отримали багато питань пов’язаних з проблемами благоустрою, було багато різних проблем, але однією з найбільш поширених проблем яка турбує мешканців нашого міста, виявилась проблема сортування сміття. Отже, виходячи з проведеного локального аналізу до нас прийшла дана ідея, яка стала успішною та була реалізована у нашому місті.

Заходи які були проведені в рамках ініціативи:

  • Було проведено екологічні уроки у чотирьох загальноосвітніх школах міста Нетішин для учнів 2-11х класів.
  • Було проведено покази відеороликів у чотирьох загальноосвітніх школах міста Нетішин для учнів 2-11х класів.
  • Було закуплено у всі чотири загальноосвітні школи міста Нетішин баки для сортування сміття, а також був проведений конкурс між школами на кращу креативну розробку баків.
  • Було проведено конкурс, де усі школи міста створювали відеоролики про правильність сортування сміття.
  • Був проведений конкурс між учнями міста на кращий малюнок на екологічну тематику.
  • Було проведено фото-сушку у центрі міста та акції – обміняй батарейку на цукерку
  • Було проведено конкурси збору макулатури, поліетилену, батарейки, пластику між школами міста

Всі переможці конкурсів були нагородженні цінними подарунками.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Результати проекту:

  • Всі учні шкіл отримали достатньо  багато інформації про сортування сміття, як правильно його сортувати, навіщо сортувати сміття, як це впливає на наше навколишнє середовище, а це означає, що учні шкіл підвищили рівень екологічної грамотності.
  • Через отримання інформації в учнів сформувалась національна свідомість відповідального ставлення до довкілля.
  • Вчителі шкіл підготували та розробили методичні рекомендації та матеріали які донесли до учнів шкіл на екологічних уроках.
  • Екологічна освіта мешканців міста підвищилась через проведення в школах міста еко-уроків, де діти розповідали батькам інформацію про сортування сміття, а також через ЗМІ, багато інформації висвітлювалась у ЗМІ про що мешканці міста дізнались багато інформації.   
  • Через прослуховування інформації та встановлення у школах контейнерів для сортування сміття, а також через розробку та розповсюдження буклетів про сортування сміття, та створення екологічних відео про сортування сміття, у школярів з’явились навички сортування сміття.
  • Діти набули, а також наразі набувають практичних навичок сортування відходів.
  • До проекту було залучено багато мешканців міста.

Через початок сортування сміття зменшується кількість відходів, розміщених на звалищі

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Для керівників проекту, які втілювали ініціативу у життя,в першу чергу дало новий досвід, нові знання, нові навички. Навчились долати перепони, які ж звичайно виникали, також навчились зміщувати рамки проекти та працювати інколи в екстрених ситуаціях.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Так, наша ініціатива і в подальшому працює, у всіх школах були встановлені баки, на разі вони  досі стоять у всіх школах міста, учні шкіл в подальшому сортують сміття у школах, а також далі розповідають про правильність сортування сміття своїм батькам, родичам та близьким. Про нашу ініціативу говорять навіть після завершення ініціативи і пропонують свої ідеї для створення такої ініціативи на рівні міста.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Кожну ініціативу потрібно втілювати у життя, якщо хто хоче втілювати ініціативу у життя, потрібно не боятись, потрібно долати свої страхи, у кожній ініціативі під час її реалізації будуть як плюси так і мінуси. Також під час ініціативи   завжди виникають проблеми, такі як часові рамки, проблеми з постачальниками, проблеми з підписання договорів та багато інших.  Ми, як ті хто пройшли та добре завершили та втілили нашу ініціативу у життя   у нашому місті, готові поділитись досвідом та допомогти іншим ініціативам.

Довідкова інформація про ініціативу:

 

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація “Успішна молодь Нетішина”
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Гаврилюк Вікторія
380673881646
[email protected]

Розлач Вікторія
380679769073
[email protected]

Назва успішної ініціативи Проект “Люби природу, сортуй сміття – думай про своє майбутнє вже зараз”

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням