Комфортна зупинка – щасливі пасажири

Реалізація даного проекту відбулася у рамках ІІ етапу Всеукраїнського освітнього проекту “Відкривай Україну” .

Мета проекту – створити середовище для розвитку підлітків міст і сіл України, у якому вони набудуть необхідних вмінь та отримають можливість реалізувати командою власну ідею у школі (І етап), а згодом – у місті чи селі (ІІ етап).

Команда школярів шукали проблеми в своїй громаді та намагалися виокремити одну з них, яку в майбутньому треба було вирішити.

Мета проекту – облагородження автобусної зупинки як складової частини покращення якості проживання у селі та створення комфортних умов для очікування громадського транспорту шляхом оформлення її в українському стилі зі встановленням сміттєвого баку та прибиранням території навколо неї у селі Драбівці Золотоніського району Черкаської області.

Цілі проекту:

  • Приведення зупинки громадського транспорту до естетичного вигляду згідно з правилами благоустрою та санітарних норм
  • Забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях поряд із зупинкою шляхом вирубки зелених неконтрольованих насаджень, які заважають видимості як для водіїв, так і для пасажирів
  • Проведення комплексних заходів щодо благоустрою зупинок для створення комфортних та безпечних умов для пасажирів
  • Об’єднання зусиль активної молоді, мешканців села та влади для досягнення спільної мети

Місцеві школярі Драбівецького НВК та молодь села в рамках ІІ етапу Всеукраїнського освітнього проекту “Відкривай Україну” взялися до впорядкування місцевої автобусної зупинки, яка розташована обабіч траси на в’їзді в село. Час дощами та негодами зруйнував її: сіра, непривітна і некрасива зустрічала і проводжала односельців, гостей і тих, хто проїздив мимо. Ініціативні школярі під керівництвом свого ментора вирішили зробити її красивою і затишною. Байдуже, що ремонт та естетичне оздоблення зупинки вимагали дозволу місцевої влади та голови Райукравтодору, великих матеріальних затрат та людських ресурсів, багато власного часу та зусиль. Одноголосним було рішення команди молодих “агентів змін” щодо початку великої справи, облаштування автобусної зупинки.

Ми чітко проаналізували всі зацікавлені сторони проекту; скільки часу кожен учасник може приділяти проекту щотижнево та за який вид робіт нестиме відповідальність; ресурси та матеріали, необхідні для проекту; залучення жителів до різноманітних робіт.

Ми також вирішили, що будемо доносити інформацію в соціальних мережах про виконання певних етапів проекту, для того, щоб залучити якнайбільше людей, та таким же способом будемо поширювати свій власний досвід з реалізації проекту, для того, щоб інші люди могли зробити зміни у своїх населених пунктах.

Свій план дій ми узгодили з місцевою владою і вона  всіляко згодилася нам допомагати.

При плануванні дій проекту команда намагалася врахувати дані SWOT-аналізу, який ми проводили раніше. Також ми звернули увагу на церковні і державні свята, які припадають на час реалізації проекту та особисту зайнятість кожного члена команди.

До реалізації проекту були залучені місцева влада, місцеві підприємці, жителі села, зокрема молодь.

Наша команда звернулася до вихователів ДНЗ нашого села, адже саме вони робили інтер’єр дитячої установи після її реконструкції, а також мають добрі навички з розпису та рукоділля.

Їхні поради стосувалися підготовки поверхні для розпису, розміщення малюнків на площині зупинки та які фарби використовувати для довготривалого ефекту.

Сім тижнів планування, розподілу обов’язків, локального аналізу, збору матеріалів, пошуку спонсорів та залучення громадськості – дали свої результати.

Ми досягли своєї мети шляхом співпраці команди проекту, місцевих мешканців та місцевої влади. Проект є досить актуальним, адже він спрямований на забезпечення комфортних умов для жителів села, які користуються громадським транспортом; покращення інфраструктури села та покращення стану навколишнього середовища на території реалізації проекту.

Відео про нашу ініціативу на YouTube

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Тепер ця комфортна диво-зупинка, оформлена в українському стилі, радує мимо проїжджаючих людей та жителів села своїм виглядам. Не залишаються байдужими люди до справ молодого покоління, дякують їм при зустрічі та пропонують свою допомогу у майбутніх ініціативах молоді. 
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Реалізація даного проекту мала позитивний вплив на школярів та молодь села, адже вони зрозуміли, що вони можуть власноруч робити чудові зміни в своєму населеному пункті, не чекаючи, що місцева влада зробить ці зміни замість них. Вони стали зацікавленими в кращому благоустрою села, з’явилася більша впевненість в своїх силах та розуміння того, що ми можемо бути корисними своїй громаді. 
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Наша ініціатива мала позитивний вплив на інші громади, які активно долучилися до облагородження своїх зупинок. До того ж активна молодь звернулася до місцевої влади із пропозицією облагородити ще дві зупинки на території наших населених пунктів.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах 1.     Для того, щоб щось мати, треба спочатку щось зробити. А не сидіти і чекати що хтось зробить, або саме облаштується. Ми всьому багато вчилися, багато пробували.

2.     Потрібно вірити у власні сили і справу до останнього. Звісно, помилки та і синці болітимуть довго. Але здобутий досвід того вартий.

3.     Завжди потрібно удосконалюватися, шукати нових ідей, напрямів роботи. Для цього  необхідно вивчати досвід колег, радитися і прислухатися до інших, не відмовлятися від сторонньої допомоги. 

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Молодіжна рада ”Майбутнє Драбівець”та команда-школярів Драбівецького НВК Золотоніського району Черкаської області
Контактні дані організації Баранник Олександр, голова молодіжної ради села та ментор команди школярів
+380680202017
[email protected]
Назва ініціативи Комфортна зупинка – щасливі пасажири

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».