Побудова Workout – майданчика

Відсутність в селі  спортивної інфраструктури сільський клуб на ремонті. В молоді не було альтернативи крім кафешок. Таким чином ми вирішили змінити цю ситуацію. 

Залучення значної кількості населення громади до занять спортом та покращення фізичного здоров’я, надання молоді альтернативи для проведення свого вільного часу, активізація жителів громади до вирішення проблем громади. Відвідування майданчику буде на безоплатній основі, кожен бажаючий зможе тренуватись у любий зручний йому час. На майданчику будуть проводитись різноманітні змагання, як сільського, так і районного значення. Створення майданчику – це лише перший крок в побудові спортивної та культурної інфраструктури громади, далі планується реалізувати проект побудови багатофункціонального спортивного майданчику з штучним покриттям для гри в футбол, гандбол, волейбол, баскетбол, теніс і облаштування приміщення молодіжного центру. Ці всі об’єкти будуть доповнювати один одного і подальше його функціонування буде підтримуватись самою громадою. Це буде важливим прикладом для інших громад які побачивши позитивні зміни в нашій громаді та переймуть наш досвід.

Етапи реалізації:

  1. Для реалізації своєї ідеї було подано заявку на участь в таборі Активні Громади де  пройшли відбір. З 20 по 24 лютого проходили навчання в таборі Активні Громади  на завершені презентували свій проект.
  2. Було проведено опитування чи потрібний такий проект серед молоді та жителів с. Негровець. Результати опитування показали, що проект користується підтримкою і готовністю громади його реалізувати.
  3. Подали свій проект на гранд громадських ініціатив від Львівської освітньої фундації і отримали гранд в розмірі 20 тис
  4. Для виділення земельної ділянки домовились з директором Негровецького НВК І-ІІІ ст. ім. В.Росохи
  5. Було налагоджена співпраця з Чеською волонтерською організацією PresHranice z.s та її керівником Radim Kupec, які надали кошти у розмірі 40 тис. гривень. Також налагоджена співпраця з організацією Transkarpatia.cz, яка організовує туристичні тури по Закарпаттю, про включення до об’єктів відвідування Негровецького НВК, де туристів знайомлять з історією школи, системою освіти в Україні та вказаним проектом і можливістю їх допомоги у його реалізації, а на завершення, організовується показовий виступ молоді з воркауту. Таким чином було зібрано 20 тис грн.
  6. Було запущено збір через фейсбук та інстаграм, де зібрано 9 тис грн.
  7. Також був організований збір коштів на проект в громаді села та було зібрано 21 тис грн. Загалом реалізація проекту обійшлася в 105 тис гривень
  8. З червня було розпочато будівництво майданчику. Всі роботи велись жителями та молоддю села на безоплатній основі. Зібрані кошти йшли на придбання будівельних матеріалів та організаційні  роботи. Робота над майданчиком була завершена 15 серпня
  9. При відкритті майданчику було проведено триденний спортивний фестиваль „Вершина” у формі таборування, на який були запрошені люди, що надавали кошти та підтримували нас. Було проведено змагання з воркауту та показові виступи кращих атлетів Закарпаття, турпохід, перегляд фільмів, етно-дискотека та  день здоров’я.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Після побудови воркаут майданчика багато молоді розпочали займатись воркаутом,  вести здоровий спосіб життя. Сформована команда, яка вже сама їздить на показові виступи. Це сприяє залученю, ще більше молоді до занять. Воркаут майданчик став місцем збору активної молоді обміну думками та генерації нових ідей.
Активізувалась громада села побачила, що можна своїми силами побудувати самий сучасний воркаут майданчик в селі. Так громада готова робити наступні кроки по розвитку свого села.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?  Для нас, це був перший проект було багато труднощів, але його реалізація навчила нас організовувати правильно роботу, планувати, писати гранди, взаємодіяти з громадою, місцевими органами, проводити піар своєї роботи,  вміння знаходити закордоних партнерів, стимулювати молодь, використовувати соціальні мережі в своїй роботі. А найголовніше, що все можливо треба тільки цього хотіти і робити.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Змінами стало те що тепер школа має сучасний майданчик, на якому займаються діти, а в позаурочний час всі бажаючі. Багато молоді займається воркаутом,  веде здоровий спосіб життя. Створено команду, яка їздить з показовими виступами тим самим пропагондує здоровий  спосіб життя. Є призерка чемпіонату світу з воркауту. Продовжена співпраця з Чеською туристичною організацією Transkarpatia.cz де так само команда буде робити показовий виступ  отримані кошти будуть іти на утримання воркаут майданчика та розвиток воркауту в селі. Та реалізацію натупного кроку побудови багатофункціонального спортивного майданчика для занять футболом, волейболом, гандболом, баскетболом.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Головне розпочати потім вже неможна буде зупинитись.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Активна молодь с. Негровець
Гавриль Іван, Ярема Михайло, Самборин Юрій
Контактні дані організації Гавриль Іван Юрійович 0976228754
[email protected]
facebook
Назва ініціативи Побудова Workout – майданчика

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».