Допомога SOS. Рюкзак волонтера.

Волонтерська діяльність, а саме допомога тим, хто потребує її більш за всіх, одинокі люди похилого віку, люди з інвалідністю, тим які не можуть самостійно прибрати дім, сходити за хлібом, принести води, розгрузити дрова, прибрати двір або розчистити доріжку від снігу. Піклування про таких людей, саме молоддю, не лише у вигляді трудової допомоги, а й відвідування з метою спілкування і тим самим психологічної допомоги. Люди відчувають небайдужість, що їх не покинули наодинці з їх проблемами і вони комусь дійсно потрібні.

Діяльність почалась з допомоги одного школяра сусіду з інвалідністю в с. Августинівка, який вирішив реалізувати своє бажання допомагати оточуючим, які потребують такої допомоги. Так зібралась ініціативна група волонтерів, які назвали себе «Допомога SOS». Це 6 школярів з місцевої сільської школи, які двічі на тиждень відвідують людей групами по дві особи. Іноді, коли потрібно наприклад завести дрова чи набрати багато води з колодязю приходить більше волонтерів.

Таким чином під опікою знаходиться 12 осіб, які вже звикли до наших візитів, завжди нам раді та чекають на допомогу. Коли утворилась ініціативна група ми відчули гостру необхідність в підтримці в вигляді розхідних матеріалів, а саме миючих засобів, рукавичок, рушників, ганчірок та іншого. За допомогою ми звернулись до голови Широківської громади, наше прохання було почуто, та надана допомога, а саме гарні фірмові рюкзаки, миючи засоби та засоби необхідні для прибирання.

І тепер кожен член нашої ініціативної групи має такий рюкзак з яким ми відвідуємо наших підопічних.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Такі ініціативи формують у молоді відповідальність за свої вчинки, виховання поваги до старшого покоління, патріотичне виховання та соціальна згуртованість в громаді.

За нетривалий час 12 осіб похилого віку в с. Августинівка систематично отримують волонтерську допомогу, допомогу по господарству та най головне відчувають психологічну підтримку односільчан.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? З моменту початку діяльності ми стали більш свідомими та відповідальними. Графік відвідування який ми створили не дає нам можливості відступити, бо на нас чекають люди. Також ми отримали нові знання, новий досвід, зацікавились громадською роботою та стали більш соціально активними. До того ж ми проводимо вільний час змістовно.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Наша ініціатива триває, ми продовжуємо те що розпочали, до нашої групи приєднуються нові учасники з сільської школи, а також почали створюватися ініціативні групи в сусідніх населених пунктах Широківської громади. До випуску зі школи ми маємо час підготувати молодших школярів для продовження нашої справи та розпочнемо менторську підтримку.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Головна порада це не боятись – діяти. З початку не всі ставились серйозно до ініціативи, дехто думав що це ненадовго, пограються школярі та кинуть, дехто із однолітків всміхався бо не розумів навіщо це робити. Тому головне почати, потім і команда згуртована підбереться, знайдуться і небайдужі люди готові допомогти матеріально.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері волонтерства.
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Ініціативна група, підліткова волонтерська організація «Допомога SOS», автор ініціативи  Середюк Іван Васильович учень Августинівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Шиорківської ОТГ..
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Комісаренко Анна Олександрівна 095 433 20 53 [email protected], веб сайт відсутній.
Назва успішної ініціативи Допомога SOS. Рюкзак волонтера.

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням