Знайома зупинка. Рідне село

Спочатку це був оголошений конкурс від Олександрійської районної державної адміністрації. Ми проживаємо в невеликому селі, і на все наше село всього 2 зупинку. Наша ініціативна група так захопилася цією справою, що вирішили оформити і другу зупинку яка хоч і не приймала участі в конкурсі, але милує око наших жителів. І це для нас було дуже символічно, адже другу зупинку ми розмальовували саме на день молоді.

Оформлення зупинки громадського транспорту в патріотичному стилі в селі Березівка. Ініціативна група в яку входили директор будинку культури, бібліотекар, активна молодь. В ході роботи було: розроблено план роботи, залучено ОМС(органи місцевого самоврядування), бізнес, та небайдужих громадян. Короткий опис композиції: тризуб та прапор, в поєднані з елементи петриківського розпису та символічні два голуби які переходять в квіткову композицію що символізують та несуть мир в Україну.

Конкурс мав на меті сприяти розвитку туристичної галузі та зеленому туризму в Олександрійському районі. До конкурсу долучилися органи місцевого самоврядування, працівники галузі культури, активісти сільських громади, народні дизайнери та художники, аматори художньої самодіяльності. Зупинки  були оформлені в патріотичному стилі з елементами петриківського розпису та символічним голубом миру по бокам що символізує мир на нашій землі, що в сучасних умовах які склалися в Україні було дуже доречно, особливо приємно коли це пропонує сама молодь.

Всі долучаються до роботи з натхненням щоб підтримати ініціативу, свою малу батьківщину та сприяти  патріотичному вихованню населення. До роботи ми підійшли креативно, вирішили розпочати з зупинки яка знаходиться поряд з дитячим садочком, томущо діти це наше майбутнє. Розробили ескіз  малювала активна жителька села Гирич Марія яка втілила всі побажання ініціативної групи на папір. В тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, бізнесом були придбані матеріали для роботи(для першої зупинки).

Два тижні майже кожен день ініціативна група втілювала задум у життя, приємно що все більше небайдужих жителів пропонували свою допомогу. Хтось словом, хтось ділом, навіть бабусі приносили пероги та годували активістів що неабияк надихало. І ми були вражені як громада може змінюватись задля хорошої справи в своєму селі для нас це був також досвід і приємний поштовх як творчій підхід нам допоміг але що най цікавіше байдужих не було тому це було  легко і от настав той хвилюючий момент коли оголосили результати конкурсу. Почесне третє місце та грошова винагорода ми були дуже щасливі, і ще більше вражені коли наша активісти натхнені  та окрилені таким результатом вирішили оформити і другу зупинку тому день молоді ми всі провели активно та позитивно. Закупили матеріали і приступили знов до роботи і от вже вималювалась інша красуня Квіткова композиція від молоді села, а наостанок попрохали місцеве фермерське господарство допомогти з урнами для сміття.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? По перше ми активізували нашу молодь і залучили до конкретних і хороших справ, по друге здобувши перемогу в конкурсі, отримавши подяку та грошову винагороду, члени ініціативної групи вирішили отриманні кошти витратити на облаштування 2 зупинки.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Такі невеличкі перемоги є великим стимулятором до руху, до розвитку до втілення ідей.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива втілена в життя. Готові зупинки ми облаштували місцями для сидіння та сміттєвими баками. Тепер ми ще активніше слідкуємо за чистотою на зупинках.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Головне мати ідею та бажання, а також хорошу команду. Бо як говориться «Один в полі не воїн», а разом ми сила.
Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи? З великим задоволенням розповімо як це втілювали ми, і якщо наш результат зініціює ще когось ми цим будимо тільки пишатися. Завжди готові до співпраці

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю/краща ініціатива у сфері місцевого розвитку
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО «Творчість. Ініціатива. Енергія»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) село Березівка, вул. Ольховського, 78, Олександрійський район, Кіровоградська область керівник організації та керівник проекту Ратушняк Дарія Михайлівна, тел.. +38-(068)910-87-26, [email protected]
Назва успішної ініціативи «Знайома зупинка. Рідне село»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням