Заява Спілки “Громадські ініціативи України” щодо випадків нападів на активістів в Україні

Спілка “Громадські ініціативи України” приєднується до позиції провідних громадських організацій України щодо засудження випадків зухвалих нападів на активістів в Україні.

Зокрема, ми поділяємо позицію, висловлену в заяві ГО “Лабораторія законодавчих ініціатив”, щодо останнього нападу на Катерину Гандзюк. Вважаємо неприпустимим, що у ХХІ сторіччі в демократичній державі боротьба громадян проти корупції в державних органах супроводжується залякуваннями активістів та жорстокими фізичними розправами, які майже завжди залишаються безкарними.

Не можемо оминути увагою бездіяльність правоохоронних органів у справах нещодавніх нападів на журналіста Сергія Нікітенка у Херсоні, активіста Віталія Устименка в Одесі та Дмитра Булаха – відомого харківського антикорупціонера. Відсутність адекватного розслідування та справедливого покарання виконавців, організаторів і замовників таких нападів є неприйнятною, а кричуща безкарність злочинів породжує ескалацію насильства у суспільстві.

Ми приєднуємося до звернень до Президента України Петра Порошенка як гаранта Конституції України, Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою невідкладного і об’єктивного розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших активістів та притягнення до кримінальної відповідальності як виконавців, так і можливих організаторів та замовників замахів.