Запрошення на літню школу для організацій та установ, які працюють з внутрішньо переміщеними особами

Проект Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» в межах співпраці з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб з 14 по 18 серпня 2017 року проводитиме літню школу для організацій та установ, які працюють з внутрішньо переміщеними особами, «Внутрішнє переміщення в Україні: навчання задля пошуку спільних рішень». Попереднє місце проведення заходу – м. Яремче, Івано-Франківська область.

Метою літньої школи є створення простору для спільного навчання, обміну досвідом й мережування учасників задля сприяння підвищенню спроможності представників державних організацій та НУО ефективно працювати в інтересах внутрішньо переміщених осіб, захищати їх права та забезпечувати їх реалізацію.

Завдання школи:

 • ознайомлення із стандартами Ради Європи у сфері захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО);
 • підвищення обізнаності про потреби й права вимушених переселенців та актуалізація поточної ситуації у сфері захисту ВПО в Україні;
 • розвиток та вдосконалення компетенцій учасників у сферах, що пов’язані із роботою з вимушеними переселенцями;
 • обмін експертними думками та практиками у сфері роботи з ВПО, а також досвідом інтеграції ВПО в різних регіонах України.

У програмі літньої школи передбачені виступи міжнародних та національних експертів, панельні дискусії, тематичні тренінгові сесії, серія засідань Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини внутрішньо переміщених осіб, простір для презентації досвіду, побудова партнерства та планування спільних дій, створення відеоматеріалу про захід та діяльність учасників.

Під час школи планується розгляд таких тем, як європейські стандарти захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб, протидія дискримінації та гендерно-зумовленому насильству, міжнародний досвід подолання наслідків внутрішнього переміщення, захист прав ВПО відповідно до національного законодавства та надання правової допомоги, управління проектами та пошук ресурсів, адвокація та робота із медіа, попередження професійного вигорання фахівців, які працюють з ВПО та постраждалим населенням.

Під час підготовки тематичних сесій програми будуть враховані пропозиції учасників.

Програма школи розпочинається 14 серпня о 9:30 у м. Яремче (заїзд планується 13.08) і завершується 18 серпня о 17:00 у місті Львів. Робочі мови школи – українська та англійська (переклад забезпечується).

Транспортні витрати, проживання та харчування учасників, а також роздаткові матеріали забезпечуються за рахунок Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини ВПО в Україні».

Профіль учасників

До участі в літній школі запрошуються повнолітні особи, які здійснюють діяльність в інтересах ВПО в Україні, і представляють:

 • неурядові організації;
 • органи державної влади на національному та місцевому рівнях;
 • органи місцевого самоврядування;
 • обласні/місцеві соціальні служби, установи та заклади, які дотичні до питань ВПО;
 • освітні та дослідницькі установи.

Зацікавлені кандидати повинні:

 • мати досвід роботи в інтересах ВПО, зокрема, надання соціальної, психологічної та правової допомоги внутрішньо переміщеним особам;
 • бути особисто вмотивованими взяти участь у заході;
 • демонструвати спроможність впроваджувати отриману інформацію у своїй роботі/діяльності.

Процедура відбору

Організатори відберуть 60 учасників , виходячи з вказаних вище критеріїв, та дотримуючись гендерного й географічного балансу, різноманітності досвіду, дотичного до проблематики внутрішнього переселення, та сфер діяльності організацій.

Організатори заохочують заявки від усіх кандидатів, які відповідають вищезгаданим вимогам, передусім тих, хто самі є внутрішньо переміщеними особами та (або) здійснюють свою діяльність у одному або декількох фокусних регіонах Проекту (Київська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області).

Для участі у літній школі необхідно заповнити форму за посиланням до 16 липня 2017 року (23: 59).

Успішні кандидати будуть поінформовані про результати до 21 липня 2017 року та отримають інформацію щодо програми та логістики заходу.

Додаткові питання стосовно заходу спрямовуйте на адресу електронної пошти [email protected]

Джерело: Проект Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні»