“Забезпечення водою сім’ї учасника АТО Шандренкова О.В.” у с. Моринцях Звенигородського району Черкаської області

Сім’я бійця АТО Шандренкова Олега (дружина, донька 3 роки, син 1 рік), проживає в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області. В результаті відсутності води на подвір’ї, родина мала суттєво економити самопривозну воду для пиття, санітарно-побутових потреб, а також це не уможливлює тримати птицю, тварин. Дана проблема загострилася, ще більше після того як Олега призвали служити до Збройних Сил України, оскільки дане землекористування знаходяться в частині вулиці, яка мало заселена (поруч будинки пустують, відсутні криниці). До найближчої громадської криниці 300 м. Відкрита водойма знаходиться за 500 м. В селі відсутній водогін. Транспортних засобів для привезення води родина немає.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Люди, котрі живуть поряд, завжди знають про наболілі проблеми чи негаразди і від щирого серця прагнуть допомогти. Так сталося і цього разу у селі Моринцях…Родина бійця АТО Олега Шандренкова, який зараз захищає східні рубежі нашої Батьківщини, потребувала допомоги у вирішенні питання водопостачання. На подвір’ї, де мешкає сім’я, не було криниці, а найближча знаходиться неблизько. Молода жінка, яка залишилася з двома маленькими дітками на руках, змушена була носити воду здалека. Сусіди знали про це, співчували, та не знали, яким чином допомогти.

За який час було реалізовано ініціативу
Грудень 2015р.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
За ініціативою благодійного фонду «Урожай громаді» було розроблено проект «Забезпечення водою сім’ї учасника АТО Шандренкова О.В.», який переміг на конкурсі оголошеного Черкаською обласною адміністрацією з відбору соціальних проектів для неурядових організацій. Його особливістю є те, що поєднано різні джерела фінансування: це кошти обласного бюджету, благодійного фонду «Урожай — громаді» та самої громади.
Громадою та волонтерами БФ було проведено обговорення даної проблеми, щодо забезпечення водою, написано листа – підтримки та зібрано підписи, що засвідчувало нагальність вирішення даної проблеми.
Напередодні земляних робіт ініціативною групою громади села було оглянуто подвір’я сім’ї Шандренкових та попередньо вибрано місце для копання криниці. Проведено земляні роботи на присадибній ділянці, встановлено бетонні кільця. Зібрано кошти громадою для підтримки проекту, а саме: для встановлення накриття криниці. Облаштували криницю, зокрема встановили електронасос для подачі води.

Волонтерами БФ проведено роз’яснювальні роботи про бережливе та раціональне використання криничної води представникам сільської громади та членам родини Шандренкова О.В. Завдяки даній ініціативі та громаді села підвищено життєвий рівень сім’ї учасника АТО Шандренкова Олега Васильовича шляхом забезпечення якісною питною водою — на подвір’ї, функціонує криниця з електронасосом. А також даний проект став великою психологічною підтримкою для самого бійця, який нині перебуває в зоні АТО.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Позитивним є те, що відгукнулося багато небайдужих односельців, які з радістю сприйняли цей проект, при першій нагоді дружно допомагали не тільки добрим словом, а й ділом. Громада згуртувалася. Повірила у свої можливості.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Благодійний фонд «Урожай — громаді» отримав велике задоволення від виконаної роботи, набув певного практичного досвіду щодо реалізації таких проектів.
Цей проект став ще однією нагодою допомогти сім’ї бійця АТО і ніколи не залишатися осторонь від важливих життєвих проблем захисників Батьківщини. БФ планує і надалі брати участь у таких проектах.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Ця війна так чи інакше стосується кожного з нас. За останні місяці матеріальну допомогу від БФ«Урожай — громаді» отримало 4 родини атовців. На цьому ми не збираємося зупинятися, адже події на Сході – біда всієї української нації.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не бути байдужими, не боятися перешкод. Бути ініціативними та активними.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Сподіваємося, що наш набутий досвід буде корисним для інших організацій з якими ми раді поділитися. Нині Благодійний фонд «Урожай – громаді» проводить тренінги, впроваджує навчальні програми для активних представників громад.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері розвитку благодійності

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Благодійна організація «Благодійний фонд «Урожай-Громаді»

Контактні дані організації:
Волочай Тетяна
www.urozhay-gromadi.com.ua
[email protected]
(0472) 56 87 43
(067) 440 59 00

Назва успішної ініціативи:
«Забезпечення водою сім’ї учасника АТО Шандренкова О.В.» у с. Моринцях Звенигородського району Черкаської області