В Татарбунарах дільничні стали доступнішими для місцевих мешканців

Починаючи з другої половини червня 2018 року, в приміщенні Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари двічі на тиждень жителів громади будуть приймати дільничні офіцери поліції. Спільно з дільничним участь в прийомах буде брати керівник Координаційного офісу безпеки, за необхідності буде залучатись адвокат. Окрім індивідуального прийому будуть впроваджуватись неформальні зустрічі з представниками громади у форматі «кава з поліцейським». 15 червня відбувся перший індивідуальний прийом, 19 червня – зустріч з представниками ромської громади міста.

Питання підвищення довіри до поліції та покращення взаємодії поліцейських з представниками громади являються одними з пріоритетних в діяльності Координаційного офісу безпеки у місті Татарбунари. Проведений в 2017 році локальний аналіз з питань безпеки, показав значні проблеми щодо поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду. З одного боку, це зумовлено значними скороченнями кількості поліції, практично вдвоє. В 2015 році особовий склад поліції Татарбунарського району нараховував  87 співробітників (з них – 14 дільничних); 2017 – 42 співробітника (8 дільничних). Такі зміни знизили оперативність реагування та практично повністю знищили профілактику правопорушень. З іншого боку, самі поліцейські часто не спроможні ефективно комунікувати з людьми, орієнтуватися і розуміти проблеми громади. В результаті, опитування 2017 року в Татарбунарському районі показало, що 77,8% людей не почувають себе у безпеці під захистом поліції; 75,6% опитаних не знають свого дільничного інспектора поліції.

З метою посилити взаємодію дільничних офіцерів поліції з громадою Координаційним офісом безпеки в м. Татарбунари та Татарбунарським відділенням поліції досягнута домовленість про впровадження ініціативи «Доступний дільничний». 11 червня 2018 року керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко та заступник начальника Татарбунарського відділення поліції Ігор Бурлаку узгодили графік прийому громадян у Координаційному офісі безпеки дільничними офіцерами поліції. На постійній основі, двічі на тиждень (щовівторка та щоп’ятниці, з 10.00 до 12.00) за адресою м. Татарбунари, вул. Центральна, буд. 50, жителів громади прийматиме дільничний офіцер поліції спільно з керівником Координаційного офісу безпеки, за необхідності є можливість залучити адвоката.

Під час зустрічі акцентовано, що дільничні офіцери поліції не мають кабінету для прийому громадян поза межами відділення поліції. У зв’язку з цим, місцеві мешканці позбавлені можливості спілкуватися з поліцейськими у неформальній обстановці, часто взагалі не бажають звертатися до правоохоронців у приміщенні поліції. Натомість, приміщення та атмосфера Координаційного офісу безпеки сприймається людьми з довірою. Для поліцейських в Офісі обладнано робоче місце з оргтехнікою та літературою. Звернувшись до дільничного офіцера поліції, мешканці отримають не лише інформацію з питань безпеки та сприяння у вирішенні відповідних питань, але і  зможуть комунікувати з представниками поліції, налагоджувати з ними взаємодію та співпрацю. Самі поліцейські під час здійснення таких прийомів отримуватимуть відповідні комунікаційні навички, зможуть більше розуміти людей та ставати ближчими до громади. Окрім індивідуального прийому будуть впроваджуватись неформальні зустрічі з представниками громади у форматі «кава з поліцейським». Завдяки такому спілкуванню, жителі зможуть впливати на підвищення безпеки в місті, поліція отримує таку необхідну довіру. Для міської ради це також стане кроком у напрямку вирішення проблем комунікації з населенням. На підставі такої взаємодії стане можливим розробка ефективних місцевих програм з підвищення безпеки в місті.

15 червня 2018 року у приміщення Координаційного Офісу безпеки відбувся перший прийом дільничним офіцером поліції Іваном Шевченко, спільно з керівником Офісу, ветераном МВС Леонідом Семененко. Під час цього прийому був долучений і адвокат Олександр Ковпак, який надав безоплатні роз’яснення клієнтам, які вважали що під час розгляду судом адміністративної справи були порушені процесуальні норми і право особи на захист.

19 червня 2018 року, у приміщенні Координаційного Офісу безпеки, за ініціативи керівника Офісу Леоніда Семененко, відбулася зустріч представника відділення поліції Івана Шевченка та представника ромської спільноти Миколи Станку з питань життєдіяльності ромської громади міста, яка є досить чисельною. Зокрема, були обговорені питання попередження та запобігання злочинним проявам у ромському середовищі, врегулювання конфліктних ситуацій з використанням впливу  ромів, які користуються авторитетом у своєму середовищі. Представник поліції запропонував свої послуги для надання допомоги у документуванні ромів, які не мають документів, що посвідчують особу. Леонід Семененко запропонував проводити зустрічі з питань, які стосуються взаємовідносин ромської громади, поліції та міської влади регулярно.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».