В Сумах пройшов баркемп “Співпраця НУО і влади. Роль мереж і коаліцій”

30 березня 2018 року в Сумах пройшов баркемп “Співпраця НУО і влади. Роль мереж і коаліцій”. Організаторами заходу виступили громадська спілка “Громадські ініціативи України” та Сумський обласний комітет молодіжних організацій (СОКМО).

Під час вступної частини неформальної конференції лідери громадських організацій, рухів та ініціатив, які працюють у Сумській області змогли довідатися про особливості взаємодії держаних установ та організацій третього сектору. З вітальним словом виступив голова Сумського обласного комітету молодіжних організацій Георгій Сахнюк, який коротко розказав про історію розвитку громадського середовища в Сумах. Естафету підхопив колишній громадський активіст, а нині народний депутат Олег Медуниця. Парламентар поділився «секретами успіху» громадських діячів часів його роботи в СОКМО, особливо звернувши увагу на патріотичне виховання, вишколи та навчання. Народний депутат розказав, що влада завжди є зацікавленою в тому, аби використати громадську активність в своїх інтересах. Саме тому НУО мають чітко розуміти свої інтреси і не боятися їх відстоювати перед державою. Олександра Целіщева, виконавча директорка спілки “Громадські ініціативи України” розказала більше про історію Спілки та запросила присутніх активніше долучатися до роботи з мережування та розвитку співпраці в третьому секторі.

З своєрідною мотивуючою промовою виступив, керівник медіа-проектів спілки “Громадські ініціативи України”, редактор сайту «ПіК» Павло Пущенко. Він наголосив, що коли йде мова про співпрацю влади та громади потрібно розуміти три ключових моменти:

– нормативне закріплення цієї співпраці – тобто має бути наявний статут територіальної громади, відповідні положення, які регулюють участь громадян у прийнятті рішень (громадські слухання, місцеві ініціативи, петиції і т.п.) ;

– знання громади про те, що такі механізми існують, а також вміння ними користуватися, оскільки можуть бути гарно прописані інструменти, але вони нікому не відомі і ніхто ними не користується;

– і третій важливий момент – професійність громадських організацій, що працюють з владою, аби вони були по рівню знань, навичок на рівні відповідних спеціалістів у органах влади і могли відстоювати інтереси громадськості, а не були об’єктами маніпуляцій.

Наступна частина  пройшла у неформальному спілкуванні – учасники ділилися вже своїми історіями у форматі «відкритий простір». Вийшло дуже цікаве обговорення, в ході якого і учасники, і організатори мали змогу познайомитися з багатьма живими та небайдужими організаціями з Сум, Шостки, Охтирки, Конотопу, Ромен та інших громад області. Шість тем для обговорення були запропоновані самими учасниками, говорили і про те, як інтегрувати в громадську діяльність людей з інвалідністю, і про бюджет участі, і про мережування та формування позитивного іміджу громадської організації. Також громадські активісти відзначили важливість існування певної громадської платформи, де можна було би обмінюватися досвідом, інформацією, комунікувати, проводити заходи. Після обговорень виникло багато ідей, 5 з яких були оформлені учасниками баркемпу у конкретні “наступні кроки”. Тож чекаємо вже скоро ще більше громадських ініціатив в Сумській області!

Баркемп “Співпраця НУО і влади. Роль мереж і коаліцій” було проведено Сумським обласним комітетом молодіжних організацій (СОКМО) за сприяння громадської спілки “Громадські ініціативи України” та фінансової підтримки NED.