В Одесі нагородили переможців конкурсу журналістських розслідувань

Представники Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», видання ІзбірКом і Центру громадських розслідувань в ході круглого столу 28 липня оприлюднили результати конкурсу журналістських розслідувань, опублікованих в 2017 році про Одеський регіон.

Як зазначив голова Одеського Комітету виборців Анатолій Бойко, саме журналісти і громадські працівники повинні бути тими, хто контролює владу і надає об’єктивну інформацію громадянам:

«Як говорив одеський письменник Бабель, «ни одно железо не может войти в человеческое сердце так леденяще, как точка, поставленная вовремя». Я б хотів, щоб журналістські розслідування, проведені якісно і згідно з професійними стандартами, ставали точками в кар’єрах недбайливих чиновників».

У свою чергу, головний редактор видання ІзбірКом і координатор Центру публічних розслідувань Валерій Болган розповів, що за результатами конкурсу, який був ініційований з метою мотивації регіональних журналістів, п’ять кращих розслідувань отримають нагороди.

«Всього до участі в конкурсі було допущено 16 матеріалів, з них один – телевізійний цикл матеріалів, один – цикл онлайн-матеріалів, 6 телевізійних розслідувань і 8 розслідувань, опублікованих онлайн. До участі в журі конкурсу були запрошені досвідчені журналісти з Одеси, Києва і Варшави. Крім мене, це Катерина Іванова – журналістка, тренер з журналістики Інституту розвитку регіональної преси; Олег Хоменок – журналіст-розслідувач, радник Internews Network (Київ), сертифікований медіа-консультант і тренер, автор підручників з журналістики; Павло Кост – журналіст, координатор проектів Демократичного спільноти «Восток» (Варшава); Кирило Єсін – журналіст, менеджер проектів VOX Ukraine».

За результатами конкурсу найбільшу кількість балів від журі (34-40 з 45 можливих) отримали сюжет «Штормовая Затока» (Олена Васіна для «Слідства.Інфо»), «На обиженных балконы падают» (Олена Кравченко для Центру публічних розслідувань), «ЦРУ. Одесский порт — де-юре государственный, но по факту частный» (Ілля Лукаш для 24 каналу), «Одесса на продажу: как десятки городских зданий ушли в частные руки «арендаторам» (Ольга Симоненко для Центру публічних розслідувань) і «Кто купил Украину (юг): распродажа коммунальной недвижимости» (Олександр Волошин для Центру публічних розслідувань, видань «Четвертая власть», Вінницького агентства журналістських розслідувань та сайту БюроUA).