Творимо світ рівних можливостей

Шляхом залучення їх до участі в художній самодіяльності, роботі гуртків, секцій, створенню їм рівних з іншими громадянами можливостей брати участь у всіх сферах життя суспільства.
Надавати якісні реабілітаційні послуги, здійснювати соціалізацію та адаптацію ЛОМ. Надавати можливості більш тісного спілкування один з одним, змістовно проводити Сприяти реабілітації людей з обмеженими можливостями дозвілля, психологічне розвантаження.Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В Семенівському районі проживає майже 2000 інвалідів та пенсіонерів-6,5 тис. громадян, що становить 32 % від загальної кількості населення. Семенівська РОІ була створена у 2004р. Вона є офіційним представником захисту інтересів людей з обмеженими можливостями(ЛОМ).

СРОІ свою діяльність спрямовує на дотримання ЛОМ рівних з іншими громадянами можливостей, та реалізації їх конституційних прав і свобод. З метою надання якісних реабілітаційних послуг ЛОМ, їх інтеграції в суспільство, самозайнятості був створений «Центр дозвілля та соціальної реабілітації для людей з особливими потребами та похилого віку».

За який час було реалізовано ініціативу
2014-2015 рік

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
В листопаді 2014р. відділом культури, туризму та архіву Семенівської РДА надано окрім приміщення для статутної діяльності СРОІ. В січні 2015року започаткували роботу «Центру дозвілля та соціальної реабілітації для людей з особливими потребами та похилого віку». Організація провела власними силами поточний ремонт 2 кімнат.

Завдяки спонсорам та незначним коштам з місцевого бюджету на протязі 2015 було придбано меблі, інвентар, музичні інструменти та апаратура, сценічні костюми, спортінвентар для 10 рекреаційних видів тощо.

Відвідувачі (ЛОМ) займаються в секціях: декоративно-прикладного мистецтва, спортивної (рекреаційні види), художньої самодіяльністі, проводяться семінари з соціальної адаптації, надаються юридичні послуги. Приймають участь в районних, обласних, республіканських спартакіадах, виставках, фестивалях творчості ЛОМ. Так в 2015році було проведено дві районні спартакіади серед ЛОМ та людей похилого віку, одну обласну в с.Наріжжя, де прийняли участь 18 команд ЛОМ з Полтавської, Одеської, Львівської обл. близько 100 осіб.

Участники художньої самодіяльності виступали з концертними програмами в шести населенних пунктах району. Взяли участь в двох обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва та фестивалях творчості ЛОМ. Ансамбль «Надія» Семенівської РОІ, як переможець всеукраїньського фестивалю ЛОМ «Барви життя», з успіхом виступив на фестивалі хорів в вересні 2015р. в м.Варен (Мюріц) Німеччина.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Ініціатива підвищилаи увагу місцевої громади до вирішення нагальних проблем ЛОМ, активізувала громадську свідомість, згуртувала їх довкола проблем інвалідності та цим самим сприяє їх дальнійшій інтеграції в суспільство.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Ініціатори ідеї це керівники гуртків, секцій — люди з обмеженими можливостями, які мають змогу шляхом самореалізації інтегрувати себе в суспільство, приносити користь громаді.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
За рахунок виділення незначних коштів районного бюджету та спонсорських проект продовжує своє життя. Плануємо відкрити комп’ютерний клас навчити ЛОМ навичкам виконання безготівкових платежів через Internet.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не бійтеся, пробуйте, працюйте, дерзайте і все получиться.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Надамо консультацію та посильну допомогу.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері роботи з людьми з особливими потребами

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Семенівська районна організація інвалідів (СРОІ) Полтавської обл.
Кобильченко Павло Павлович

Контактні дані організації:
Грек Любов Петрівна – голова Семенівської РОІ ВОІУ,
095 0684140, [email protected]

Назва успішної ініціативи:
Творимо світ рівних можливостей