Підтримай творчість своїх земляків

Мета проекту — створити умови для здійснення творчої поїздки учасників народного хору Веселинівського районного Будинку культурив м. Київ для участі у зйомках телевізійних програм Першого національного каналу до різдвяних свят та програми “Фольк мюзик”.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
17 серпня 2015 року творча група Першого національного каналу українського телебачення прогами “Фольк мюзикл” на чолі з ведучою програми співачкою Оксаною Пекун відвідала смт. Веселинове, здійснили зйомки та запросили народний хор Веселинівського РБК на зйомки двох програм. Це велика честь для колективу представляти на українському телебаченні культуру Веселинівщини та Миколаївщини.

Народний хор створений у 1983 році і ось вже на протязі більш як 30-ти років дарує своєму глядачу радість спілкування з українською піснею. Хор є неодноразовим переможцем обласних конкурсів та фестивалів народної творчості. Учасники хору — закохані в пісню люди, які зберігають пісенну творчість нашого краю. І ця поїздка стане для них як заохочення за їх творчу роботу.

За який час було реалізовано ініціативу
Жовтень 2015 р. – березень 2016 р.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Ідея організувати творчу поїздку народного хору «Веселинка» Веселинівського районного Будинку культури Миколаївської області виникла ще у 2014 році. Керівником ВСГОЖ «Пектораль» Л.Ратушняк бав направлений лист в Програму «Фольк мюзик»з метою можливої участі народного хору у програмі. У вересні 2015 року – сприяння в організації та проведенні роботи редакційної групи Програми «Фольк мюзик» Першого Національного каналу у Веселинівському районі. Були організовані зйомки майстрів народної творчості, краєвидів Веселинового та Агротуристичного комплексу «Кременівський страус». Після роботи знімальної групи у Веселиновому, народний хор «Веселинка» був запрошений на зйомки двох программ у м. Київ.

З метою забезпечення творчої поїздки, були розроблепні заходи щодо збору коштів.
Протягом жовтня 2015 р.- березня 2016 р.були проведені:

 • 2 платних концерта хорового коллективу;
 • 5 платних концертів малої групи хору на Агротуристичному комплексі «Кременівський страус»;
 • 2 платних концертів малої групи хору на ювілейних вечорах;
 • проведені застрічі з 12 потенційними спонсорами;
 • підготовлені листи до спонсорів з пропозицією долучитися до проекту «Підтримай творчість своїх земляків»;
 • збір коштів на рахунок організації;
 • розроблено кошторис витрат на організацію поїздки до м. Києва;
 • забезпечення автотранспортом;
 • організовано проживання та харчування учасників коллективу у м. Києві;
 • здійснювався постійний зв’язок з керівниками Програми «Фольк мюзик»;
 • організовано 2 творчі поїздки до м. Києва;
 • інформаційна компанія про участь народного хору «Веселинка» Веселинівського районного Будинку культури на сторінках районної газети «Зоря» та соіальних мережах Інтернету;
 • підгтовлено та розіслано листи подяки спонсорам.

Завдяки організаційним заходам було зібрано 29 тис. грн., залучено 15 спонсорів.
Було організовано для поїздки 30 учасників хорового коллективу.Крім участі у зйомках телепрограмм, для учасниів хорового коллективу були організовані екскурсії по м. Києву. За рахунок залучення волонтерів, були пошиті головні убори для костюмів учасникам хору.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Впровадження ініціативи дало змогу підтримати самодіяльний народний хор «Веселинка» Веселинівського районного Будинку культури, сприяти популяризації та розвитку вокально-хорового жанру у Веселинівському районі, рекламувати культури Веселинівщини в Україні.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Тим, хто втілював ініціативу, участь в ній дала творче натхнення та впевненість в тім, що в районі є люди, які цінують і підтримують самодіяльне мистецтво.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Завдяки виступу народного хору «Веселинка» в програмі «Фольк мюзик» на Першому національноиу каналі, колектив став ще більш популярним і пізнаваємим не тільки в області, а і в Україні; колектив запросили ще на два Всеукраїнських фестиваля.В учасників хору зявився ще більший стимул для продовження своєї творчої діяльності.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не боятися труднощів у пошуках меценатів, знаходити всі можливі форми практичної участі творчих колективів у зборі і зароблянні коштів; бути самім впевненими та передати свою впевненість учасникам колективу.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері культури

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Веселинівська селищна громадська організація жінок «Пектораль»

Контактні дані організації:
Ратушняк Лідія Григорівна — керівник організації
lidiya_ratushnyak@ mail.ru, тел. 0979648968

Назва успішної ініціативи:
Підтримай творчість своїх земляків