Територія творчого розвитку «Маячка»

В селищі Шабельківка, на території бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка з` явилася “Територія творчого  розвитку «Маячка»- мультифункціональний культурний простір для розвитку дітей та підлітків , який мав на меті залучити і об єднати усіх активних і творчих   мешканців селища.

У населеному пункті проживає багато дітей із малозабезпечених та неповних сімей, які через брак коштів не можуть придбати  матеріали для творчого розвитку дитини.

А також  все більшого значення набуває проблема змістовного дозвілля дітей, відвернення їх від шкідливих звичок та впливу вулиці, гаджетів. На базі бібліотеки ім. Т. Шевченка працює об`єднання – творча майстерня  «Маячка», в рамках якого бібліотекарі та запрошені гості проводять безкоштовні майстер-класи з різних видів творчості та логічного мислення але коштів на проведення майстер – класів недостатньо, проводимо малозатратні.

Потрібно було фінансування  матеріалів для проведення майстер – класів та кошти для закупівлі настільних ігор

Завдяки реалізації проекту бібліотека отримала набори для творчості, ігри , пазли , конструктор, мозаїка,канцелярські товари на суму 13500 гривень, додатково було придбано матеріали для проведення майстер – класів по виготовленню прикрас:для волосся та браслетів, а також проведення  заходу «Дня Бібліотворчості»- – 1500 гривень(залучення спонсорів Прат «НКМЗ») В ході реалізації проекту до території розвитку долучилися вихованці дитячого садочку «Калинка» ( 22 ). Для них додатково проведено – 10 заходів.

Волонтерів залучено :  5( Мірошниченко Л. Л.  керівник гуртка «Юні екскурсоводи» обласного центру туризму, Яковлєва Л. В. – художній керівник будинку культури «Ювілейний», Полуніна Вікторія  – мешканка селища, Кулабухова  Ксенія  – учениця  7 –Б класу НВК , Баган Оксана – мешканка селища.)

Всього проведено заходів – 28: Майстер – класи – 10;Ігротека – 5;Виставка -1

– Заняття для дитячого садочку – 10

– День -1;Конкурс настільних ігор

– Створено відео презентацію « Територія розвитку «Маячка»

– Створено буклет та флаєри «Територія творчого розвитку «Маячка»

– Публікацій в фейсбуці  – на сторінці «Маячка» та сторінці бібліотеки «Шевченка бібліотека» – 21 .

Були публікації в групах «Краматорськ», «Вільний Краматорськ», «Рідний Краматорськ»

Під час занять вихованці опановували  різні техніки декоративно – прикладного мистецтва:

-Квілінг,бісероплетіння, мозаїка з паперу : кусудаму, оригами, «Аплікація;робили прикраси: для волосся, браслети ,вишивка стрічками, проведено серію майстер-класів з хенд мейду для дітей ( миловаріння, боді-арт, виготовлення фетрових іграшок, виготовлення патріотичних брошок)

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Головна мета діяльності – зближення гуртківців з декоративно-прикладним мистецтвом, підвищення професійного рівня, майстерності, розвиток творчого потенціалу та  їх духовне збагачення; прагнення до новизни, творчого пошуку; вміння застосовувати теоретичні знання на практиці та поєднувати їх з обраною професією.

Це дуже захоплююча справа, яка дає змогу створювати найрізноманітніші речі. На заняттях вихованці пізнають «маленькі таємниці Майстра».Творчу майстерню відвідує 10 обдарованих дітей, які займаються на заняттях у групі і мають додаткові години індивідуальної роботи.

За роки діяльності творчої майстерні гуртківці беруть активну участь у міських, обласних, Всеукраїнських  конкурсах та виставках декоративно – прикладного мистецтва.

Створення креативного простору в бібліотеці  дозволило  підтримати – психологічно та матеріально дітей -переселенців ( 5).

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? «Ми вважаємо, що кожна людина зможе реалізувати себе, розвивати свої творчі здібності та інтелект.

Вся здійснена робота свідчить про підвищення якості послуг, що надає бібліотека та збільшення кількості користувачів та відвідувачів закладу.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Так. Територія творчого розвитку «Маячка» працює і зараз. Цей проект життєздатній та має  можливості до самофінансування ініціативи; щомісячно діти займаються в творчій майстерні, а щодня приходять пограти в різні настільні ігри , полюбляють дуже «руські шахи», помалювати і т. і., приймають участь у тренінгах,акціях.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Не боятися трансформуватися в сучасному просторі: втілювати креативні ініціативи для своєї громади, для своїх користувачів.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Бібліотека – філія ім.Т. Шевченка Централізованої системи публічних бібліотек м. Краматорська, Ініціативна група в кількості 20 осіб,автор ініціативи:СадоваСвітлана,голова ініціативної групи  : Полуніна Дарія,10 років
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Садова Світлана ,050-425-05-47

[email protected] https://www.facebook.com/biblfilschevchenka/

Назва успішної ініціативи Територія  творчого розвитку  «Маячка»:

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням