Проект «Врятуємо маленького Моцарта»

Так як ми працюємо з дітьми-сиротами у дитбудинках, ми бачимо таку проблему як обмеженість в особистісному та творчому розвитку цих дітей. Вони не мають можливості відвідувати музичну школу, а бажання займатися вокалом, опановувати музичні інструменти в дітей є. Тому ми почали думати про ініціативу, яка б могла надати можливість дітям розвиватися в цій сфері.

В результаті діяльності проекту в дитбудинку «Родина» розпочато регулярні заняття з вокалу, гітари та фортепіано. Проведено 4 звітні концерти.  Наразі у проекті задіяно 13 вихованців дитячого будинку.

Проект виник у травні 2015 року, коли одна з вихованок дитячого будинку “Родина” виявила бажання займатися вокалом, а у майбутньому у неї була мрія взяти учать у вокальному талант-шоу Х-Фактор. Впродовж трьох місяців ми шукали викладачку, яка не побоїться слова “дитячий будинок” та гроші на перші заняття.  Поступово викладачка провела прослуховування в дитбудинку і виявила інших дітей, які хотіли займатись.

У червні 2016 року ми провели перший звітній концерт, у якому взяли участь 4 дітей. Були представлені вокальні та інструментальні (гітара) номери. Ми співпрацювали з інформаційними партнерами (підриємці та організації м. Харкова), які надали подарунки виступаючим. Перший концерт відвідало близько 75 людей.

Ініціатива продовжує розвиватися, залучаються нові діти. Проект спонсорують небайдужі харків’яни.

У грудні 2016 року відбувся другий звітній концерт, у якому були задіяні 10 учасників проекту.

У лютому 2016 року учасники проекту прийняли участь у творчому вечері Сергія Жадана.

У червні 2017 відбувся третій звітній концерт, у грудні 2017 – четвертий. На останньому концерті ми зібрали повний зал глядачів на 200 чоловік, виступали всі учасники проекту, які підготували більше 20 номерів (вокал, гітара, фортепіано).

На початку лютого одна з учасниць нашого проекту- Яна Аліва, яка так мріяла взяти учать у відборі до Х-Фактору все ж наважилася проявити свій талант у кастингу цього вокальному шоу. Чекаємо результатів відбору.

Зараз діти продовжують займатися музикою та разом з вчителями планують, що вони зможуть показати на 5му концерті.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Так як завданням нашого проекту було надати  можливість усім вихованцям дитячого будинку займатися музикою, то ми виконали його. Тепер кожна дитина у цьому дитячому будинку, якщо в неї є бажання, може долучитися до проекту.  Завдяки проекту діти можуть творчо і особистісно розвиватися, крім того вони вчаться самоорганізованності та ретельної праці над собою, бо  ставлять собі мету, завдання. Виступи на сцені допомагають їм перебороти страх натовпу, вчать впевненості у своїх силах.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Впевненість у тому, що іх робота дасть позитивні результати, відповідальність за виконану  роботу.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Наша ініціатива продовжує розвиватися і на сьогоднішній день. Зараз ми створюємо Центр творчості та науки в місті, який буде доступний не тільки сиротам, але й діткам з бідних сімей. Зараз в нашому Центрі 20 учнів, які відвідують різні гуртки, в тому числі, вокальну студію.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Не бійтеся зробити перший крок. Прислухайтеся до своєї громади, людьми з якими працюєте, виявляйте те найважливіше, що потребують ваші оточуючі, і намагайтесь втілити це у реальність.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Благодійна організація «Благодійний фонд «Трохи вогню»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Голова правління – Нестеренко Вікторія

Т. +380639692324

[email protected],

FB: https://goo.gl/SkkCAq

Назва успішної ініціативи Проект «Врятуємо маленького Моцарта»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням