Створення АРТ-території «Всі свої»

В зв’язку з важкою ситуацією в країні, з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції в місто Павлоград постійно прибувають вимушені переселенці3326 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), із них 2656 сімей, серед них 601 – діти. У модульному містечку проживає 328 чоловік (97 дітей підлітків до 18 років).

Всевікова бібліотека сімейного читання № 2 максимально наближена   до Модульного містечка для переселенців, гуртожитку Західно-Донбаського Професійного ліцею, де проживають ВПО. Поруч з бібліотекою розташовані загальноосвітні школи №4, № 7, №8, №19, в яких навчається найбільша кількість дітей-переселенців. Бібліотека обслуговує 6700 користувачів, з них близько 258 внутрішньо переміщених осіб з Донецької, Луганської областей.  Тому виникла ідея створення такого громадського простору, який би став об’єднуючою ланкою для різних організацій  робота, яких направлена на допомогу людям, що потрапили у складні життєві обставини.

Сучасний простір АРТ-територія «Всі свої» став об’єднуючою ланкою для різних організацій в роботі з безробітними переселенцями в віці від 18 до 60 років, сімейними парами з дітьми. Він пожвавив діалог між місцевими жителями і ВПО, допоміг подолати конфлікти, звернув увагу міста до ВПО і труднощів їх адаптації.

Для досягнення цілей і завдань проекту, виходячи з потреб сімей переселенців та громади міста на новоствореній АРТ-території «Всі свої»  було облаштовано:

  • Релакс-простір «Ми-разом»,
  • Арт-простір «Тепло»,
  • Консультативний сервіс «Е-послуги»,

Запровадженні  спеціальні бібліотечні сервіси:

  • «Бібліоняня 3+»;
  • «Зроби уроки в бібліотеці»;
  • Клуб любителів шахів «Біла тура»
  • Кіноклуб «Мистецтво бачити-привід говорити»;
  • Клуб «бабуся + дідусь»

Проект втілювався:

в рамках реалізації грантової програми Асоціації муніципалітетів Голландії за підтримки Міжнародна організація VNG International (PAX)(сума гранту 675 000 грн.).

В партнерстві з 6 громадськими організаціями: «Агенція економічного розвитку м. Павлоград», Благодійний фонд «Турбота», ГО «Велосипедна асоціація м. Павлограда», ГО «Павлоградський легіон», ресурсний центр «ОСББ – майбутнє Павлограда» організовано та проведено більше 79 заходів (благодійні акції, круглі столи, майстер-класи, тренінги, свята та ін..); виготовлено та розроблено соціально-значущої інформації у кількості – 3600 шт. У відділі культурних проектів бібліотеки зроблено ремонт приміщення, придбано нові меблі та сучасну техніку. Депутат місцевої ради Криворучко Ю. надав кошти у сумі 4000 на придбання стелажу  «Зони читання». Поети, рукодільниці  бібліотечних клубів «Майстерність та натхнення», «Берегиня» були активними помічниками у проведені всіх заходів.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Адаптація до нових життєвих умов сімей переселенців, зміцнення міжнаціональних відносин, обмін культурними традиціями; Покращення у представників різних народностей толерантного ставлення один до одного. Учасники проекту познайомились з історичним і культурним розвитком міста Павлограда;

Підвищився рівень самооцінки переселенців і членів їх сімей;

Бізнес навчання принесли свої результати – конкретні особи із ВПО розпочали власний бізнес.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Ще більша підтримка громади міста та місцевої влади. Павлоградська громада та громада ВПО стали однією сім’єю.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?  Всі запроваджені сервіси і послуги діють на постійній основі, нова матеріальна база надала широкі можливості для нових інноваційних форм роботи з  об’єднаною громадою міста.

      Продовжується надання соціально-значущої інформаційної допомоги ВПО, організовуються творчі виставки, відроджуються  традиції сімейного читання і форми спільного проведення  родинного дозвілля.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері культури
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Комунальний заклад «Павлоградська міська централізована бібліотечна система», Всевікова бібліотека сімейного читання №2 «ДіМ»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) 51409, Дніпропетровська обл. м. Павлоград, вул. Дніпровська,557.  Координатор  проекту Мозолєва Ірина, моб.099-176-32-07

[email protected]. pavlogradf2.blogspot.com

Назва успішної ініціативи Створення АРТ-території «Всі свої» у бібліотеці сімейного читання №2 «ДіМ» (спільна ініціатива  бібліотеки та шести громадських організацій)

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням