Speaking club у Новому Бузі Миколаївської області

ГО «Флокс» подало заяву до Мінсоцполітики, для внесення в реєстр організацій, що залучають до своєї діяльності іноземців та осіб без громадянства для провадження волонтерської діяльності на території України.

 Дуже хотілося щось зробити для молоді маленького нерозвинутого міста Новий Буг. Запросили іноземця, який підтримав ідею та погодився приїхати (приїхати в Новий Буг – це вже є подвиг. Бо немає зовсім доріг.)

Громадська організація у м.Новий Буг Миколаївської області працює зовсім небагато років. Але намагається об’єднати жителів задля позитивних змін. У жовтні 2018 р. на чолі з президентом організації Ольгою Дябло та її колегами було реалізовано проект Speaking club (з англійської розмовний клуб), в рамках якого до м. Новий Буг завітав волонтер з Великобританії Джон Крістофер Футтіс. Про те, що до міста їде волонтер з Великобританії оголосили у місцевій газеті та запросили всіх бажаючих безкоштовно відвідати Speaking club. Партнерами проекту стали Новобузька центральна районна бібліотека та Новобузька гімназія. В перший день в приміщенні бібліотеки зібралося близько 80 осіб. Відбувся 3-х годинний розмовний марафон виключно англійською мовою. Вікова категорія від 11 до 57 років. В основному це школярі та студенти, були також викладачі, підприємці, бібліотекарі, і просто активісти. На захід діти прийшли після шкільних занять. Були дещо втомлені, але цікавий співрозмовник Джон так всіх захопив, що залишати захід ніхто не хотів.

На наступний день в приміщенні бібліотеки проводилася зустріч волонтера зі студентами аграрного коледжу. Обговорили питання щодо бачення свого майбутнього, пізнання світу. Також Джон завітав до Новобузької гімназії, по дорозі знайомлячись із містом. Джон встиг зустрітися і провести бліц-спілкування з учнями 8-11 класів. Всього за два дні було залучено 200 чоловік. На такий результат ніхто не розраховував. Він приємно здивував. Така кількість добровільних учасників показала, що це дійсно актуальний проект, який є сенс продовжувати. Тож було проведено планування подальших тренінгів в рамках проекту Speaking club, з урахуванням даних вікових груп і рівня знання мови. Було встановлено високий рівень знань мови у гімназистів. Особливо приємно чути позитивні відгуки від дітей. Надалі проект  розширився з запрошенням ще 2-х волонтерів- іноземців, та з залучення ресурсів для відшкодуванню проїзду, проживання та харчування волонтерам.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Результат – об’єднання жителів громади задля позитивних змін (бібліотека, громадськість, культура, місцева влада, бізнес). Можливість і стимул для молоді, реалізувати себе і покращити знання з англінської мови.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Віру в успіх і впровадження нових ініціатив.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива діє дотепер
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Не боятися втілювати у життя ініціативу, яка може сприяти покрашенню громади.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи

ГО «Флокс»

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо)

Дябло Ольга,   +380953346957,

 [email protected]

Назва ініціативи

Speaking club у Новому Бузі Миколаївської області

Детальніше про розвиток ініціативи можна дізнатсь з відео

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням