Сонячне літо для золотого віку

Міні-проект «Сонячне літо для золотого віку» спрямований на створення умов для підтримки здоров’я, профілактики виникнення нових захворювань, реабілітації після перенесених  захворювань у людей з інвалідністю та людей похилого віку міста Чугуєва, для розвитку індивідуальних творчих здібностей, прийняття ними активної участі в суспільному житті громади міста.

Були проведені роботи по благоустрою території бази відпочинку: зроблені тротуарні доріжки, облаштовані два майданчика для проведення оздоровчих занять (закуплені стільці, зонтики від сонця). Закуплені ліжка для будиночків відпочинку, окремий будиночок був облаштований для виготовлення кисневого коктейлю та фіто-чаїв (холодильник, апарат для виготовлення коктейлю, аквадисцилятор, електрочайник), також тут проходили заняття з кулінарії (є електроплита, посуд, кухонне приладдя, мікрохвильова піч). Оздоровчий літній період почався з 05.06.2017 і закінчився 01.09.2017 року. До оздоровчої групи (всього було 6 груп) включалися 11 підопічних в супроводі медсестри та фахівця відділення (в газелі 13 посадочних місць). Виїзд здійснювався з 8.15 до 12.00 години кожного робочого дня впродовж 10 днів для кожної групи. До комплексу послуг входили: ранкова гімнастика, дихальна гімнастика, кисневий коктейль, фіто-чай, вітамінотерапія, повітряні і водні процедури та заходи дозвілля: заняття живописом, заняття з гончарства, заняття з кулінарії, настільні ігри, виготовлення виробів ручної роботи. Фахівці змінювалися за групами захоплень відпочиваючих підопічних. Природні умови сприяли психологічній релаксації, а заходи дозвілля, праця та відпочинок разом об’єднували людей з інвалідністю та людей похилого віку в групи, тим самим заохочуючи їх до активної життєвої позиції. Також були організовані та проведені групові одноденні виїзди: до дня міста студентів Університету ІІІ віку – 40 осіб, зустріч ветеранів соціальної служби територіального центру – 10 осіб, відпочинок ветеранського хору «Надежда» – 23 особи, відпочинок ветеранського хору «Пам’ять» – 13 осіб (всім варили польову кашу).

Дуже зручне розташування бази від міста Чугуїв (не потрібно витрачати багато часу, щоб доїхати до бази відпочинку), відсутність необхідності різкої зміни кліматичних умов (що може вести до загострення хронічних хвороб) утворювали зручні та дуже корисні умови для відпочинку та оздоровлення. Гімнастика на свіжому повітрі, кисневий коктейль, сонячні та водні процедури, фіто-чай, заняття улюбленим захопленням, спілкування з однодумцями – все це дуже важливо для повноцінного життя для людини з інвалідністю та людини похилого віку. Більшість з підопічних не мають можливості самостійно виїхати влітку на відпочинок. Всі послуги надавалися безкоштовно.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? За літній період оздоровилися більше 100 підопічних відділення денного перебування, які отримали заряд бадьорості та енергії на весь рік. Територіальний центр розширив кількість реабілітаційних послуг і підвищив якість вже існуючих послуг, ефективно використовувалася територія бази територіального центру, що належить громаді міста.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Жителі громади отримали нові можливості – цілий комплекс оздоровчих послуг, наближених до клієнта, територіальний центр розширив спектр послуг відділення денного перебування.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Всі оздоровчі послуги та послуги дозвілля увійшли до переліку послуг відділення денного перебування та будуть і надалі, впродовж року, надаватися у приміщеннях територіального центру. В планах роботи на 2018 рік закладено продовження літнього оздоровлення, збільшення кількості груп за рахунок розширення терміну надання літніх послуг, збільшення кількості одноденних групових виїздів. Всі матеріали та придбане обладнання за проектом, дозволили продовжити надання цих послуг, поліпшити їх якість, охопити соціальним обслуговуванням більшу кількість людей з інвалідністю та пенсіонерів міста Чугуєва.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Для розвитку своєї територіальної громади більш активно ініціювати свої ідеї, вивчати досвід інших територіальних громад та запроваджувати його, враховуючи наявні ресурси – матеріальні та людські, опрацьовувати досвід соціальної роботи в інших територіальних громадах та втілювати його з урахуванням місцевих особливостей, бути впевненими в своїх задумах, залучати небайдужих людей до своїх проектів.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з людьми з інвалідністю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Ініціативна група працівників відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Глуховенко Олена Миколаївна, 0574623201/(057)4624327/

[email protected], вул. Старонікольська 20, м. Чугуїв, Харківська область, 63503

Назва успішної ініціативи «Сонячне літо для золотого віку» – оздоровлення людей з інвалідністю та людей похилого віку на базі відпочинку на березі річки Сіверський Донець

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням