Чисті береги, чиста річка- чистий Херсон

Щорічні екологічні акції «Чисті береги, чиста річка» два рази на рік – квітень, вересень. За рахунок нашої організації фінансуються витратні матеріали для прибирання сміття.Розробляємо та друкуємо флаєра на дану тему. Серед ОСББ, садівничих товариств, учнів шкіл, студентів проводимо агітацію по сортуванню сміття

Успішно були реалізовані наступні проекти:

1.Постійно здійснюється моніторинг з екологічних проблем, зокрема за міською програмою «Екологія». Ми подаємо інформаційні запити і отримуємо відповіді по екологічним програмам від органів влади, щоб бути в курсі як влада вирішує екологічні питання.

2.На території СТ №2 «Корабел» (дачі), яка знаходиться на р.Дніпро за рахунок коштів членів організації побудований майданчик влітку 2015р. для збору сміття на 24 м³. З того часу організація приймає участь у вивезенні сміття з садівничого товариства 4 рази за дачний сезон (лютий-листопад).В середньому за рік вивозиться до 50 м³ , за три роки вивезено приблизно 150 м³ на полігон. Складність вивезення викликана перевантаженням і транспортуванням через р.Дніпро. Наша організація неодноразово зверталася до влади із проханням стосовно контролю заключення договорів та  вивезенню сміття ізсадівничих товариств, яких налічується більше 60 на берегах р. Дніпро.

3.Просвітницька  і виховна робота з учнями шкіл (всього 56 шкіл) і студентами трьох вузів в Херсоні. Участь нашої організації на нарадах завучів шкіл по виховній роботі; друк флаєрів та розповсюдження їх з закликом про сортування та збереження чистоти в рідному місті.

      В останій вересневій акції у 2017 р по прибиранню сміття прийняли участь студенти, школяри, дорослі – більше 500 осіб. По результатам акції проведений круглий стіл разом із представниками влади та розроблена резолюція для вирішення екологічних проблем по місту та області.

    Одна «еко- акція» – в середньому  до 3000 тис.грн. витрат.

Вивезення сміття із садівничого товариства–  в середньому за рік 5000грн., витрати організації.

    В останній акції ми об’єдналися з іншими організаціями міста:

Благодійна фонд «БФР Берегиня», ГО  ЦРО «Берегиня», психологи-волонтери, херсонські вузи, Херсонська міська рада.

Херсонське обласне управління водних ресурсів, НПП «Нижньодніпровський парк», Центр екологічної культури та виховання учнівської молоді «Дивосвіт» при Херсонському Центрі дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, Херсонський гідрометеорологічний технікум, ХМДГЕО «Ластівка»

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Об’єднання активних мешканців м.Херсона у боротьбі із забрудненням міста та річки і як результат  місто і річка стають чистішими.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Віру в екологічне чисте майбутнє річки та міста та залучення до руху більшої кількості однодумців.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ми продовжуємо розпочату ініціативу на щорічній основі. Наше започаткування несе позитивні зміни в покращення навколишнього середовища та змінює свідомість людей.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Вірити! Організовуватися! Діяти!

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО ЦРО «Берегиня»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Зоря Ірина Анатоліївна [email protected]    

73000, м. Херсон, вул. Торгова (21 Січня), буд. 32., офіс 1

Тел. (0552) 39-18-01, тел..факс (0552) 49-11-11 моб.тел.+38 (050) 594-77-71

https://www.facebook.com/irina.zorya?pnref=lhc.unseen

https://www.facebook.com/groups/799239940189356/about/

www.bereginya-ks.org

Назва успішної ініціативи «Чисті береги, чиста річка», «Чистий Херсон»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням