Шлях ініціативи – програма підтримки в Україні 2020

Чеська неурядова некомерційна організація «NESEHNUTÍ» (http://nesehnuti.cz/) в рамках програми Шлях ініціативи (http://initiativeway.org/) запрошує Вас взяти участь в конкурсі на підтримку громадських ініціатив України та пропонує свою допомогу в організації Вашої громадянської кампанії.

Інформації про програму підтримки і заявку можна завантажити тут.

Учасником програми можуть стати:

Неурядові некомерційні організації, незалежні засоби масової інформації та неформальні об’єднання, місцеві асоціації та спілки, які територіально знаходяться в Херсонській, Миколаївскій та Кіровоградській областях. Допомога не надається політичним партіям і їх формальним і неформальним філіям.

Основні напрямки, які підтримує програма:

  • Захист навколишнього середовища, клімату, природи або прав тварин;
  • Участь громадськості в прийнятті рішень, вільний доступ до інформації;
  • Рівноправність чоловіків і жінок;
  • Захист прав людини (включаючи громадянські та соціальні права, права меншин та малозабезпечених верств населення);
  • Незалежна журналістика.

Яка надається підтримка?

Обрані групи та ініціативи візьмуть участь в тренінгах під керівництвом професійних тренерів з Чеської Республіки, за допомогою яких учасники зможуть розвинути свої ідеї в конкретні плани громадських кампаній, а потім реалізувати їх з липня 2020 р до серпня 2021 р. Ми відшкодуємо всі витрати, пов’язані за участю в тренінгах (проїзд, харчування та, при необхідності, проживання). Додатково ініціативи отримають фінансову допомогу на реалізацію кампанії в розмірі до 40.000 гривень і також регулярні консультації від іноземних експертів по е-майл і Скайпі, консультації експертів у Вашому місті і оперативну підтримку Вашої ініціативи.

Які ідеї, кампанії та ініціативи ми шукаємо?

Тільки ті, на основі яких можна побудувати громадську кампанію, найбільш важливою частиною якої є мобілізація певної частини населення з метою досягти конкретних змін і результатів. Наше розуміння «громадянської кампанії” ми є виклали тут: https://bit.ly/2SR2bGm. Настійно рекомендуємо прочитати цю статтю перед тим, як Ви почнете заповнювати анкету.

Які заявки нам не підходять?

Проекти соціальної роботи, одноразові заходи, різні просвітницькі та загальноосвітні кампанії, лекції або видавництво інформаційних матеріалів, які не ставлять собі за мету конкретні системні зміни.

Основні дати

  • 31 березня 2020 року – останній термін прийому Ваших анкет-заявок (пропозиції, що надійшли після цього терміну, ми не будемо розглядати).
  • 6 квітня 2020 року – всі кандидати отримають інформацію про підсумки конкурсу та з обраними кандидатами домовимося на дату зустрічі.
  • 14-21 квітня 2020 року – зустрічі з обраними кандидатами (зустріч не є гарантією, що вас остаточно вибрали і включили в програму підтримки).
  • липень 2020 року – тренінг, де ви будете складати докладні плани цивільних кампаній за допомогою експерта з планування цивільних кампаній. Явка на тренінгу – обов’язкова (3-4 учасники від кожної з обраних ініціатив).
  • липень 2020 – серпень 2021 – фактична реалізація цивільних кампаній.
  • лютий 2021 – семінар, на якому ми разом оцінимо ваші проміжні результати реалізації кампанії. На основі Ваших результатів в ході реалізації кампанії ми разом зробимо актуалізацію плану кампанії.
  • липень / серпень 2021 – моніторингові зустрічі, оцінка реалізації кампанії.

Будь ласка, надсилайте Ваші заявки (бланк нижче) до 31 березня 2020: [email protected]

За більш детальною інформацією звертайтесь: [email protected]

 

Проект організований за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської республіки в рамках програми “трансформаційних співпраці”.