У Сатанівській селищній об’єднаній територіальній громаді та Шумській об’єднаній територіальній громаді низька громадська активність місцевих жителів, особливо молоді. Активна частина молодих людей, бажаючи проявити ініціативність, долучитися до вирішення певної проблеми шляхом реалізації свого задуму, стикається із відсутністю підтримки, однодумців і недостатністю власних знань та навичок для реалізації задуманого.
Даним проектом пропонувалося створити навчальну платформу громадської дії – «Сатанівсько-Шумську громадську майстерню», в межах якої буде можливість обміну досвідом між активною молоддю обох громад, отримання консультативної підтримки представників громадського сектору з інших регіонів, розвитку навичок проектної діяльності учасниками проекту тощо. На основі громадської майстерні ініціативна молодь обох громад отримала можливість у комфортних умовах обговорити власні задуми, знайти однодумців, написати свій перший проект, обмінятися досвідом вже реалізованих ініціатив тощо.
17.01.2018 р. проведено ознайомчо-навчальну поїздку в Шумську міську ОТГ, що включає участь в круглому столі та семінар у яких взяли участь 21 учасник Сатанівської ОТГ.
30.01.2018 р. проведено ознайомчо-навчальну поїздку в Сатанівську селищну ОТГ, що передбачає проведення семінару та екскурсії туристичними об’єктами в якій взяли участь 20 учасників Шумської ОТГ.
25.01.2018 р. тренінг із основ проектного менеджменту та файндрайзингу для 27 учасників громадської майстерні із смт Сатанів.
06.02.2018 р. тренінг із основ проектного менеджменту та файндрайзингу для 20 учасників громадської майстерні із міста Шумськ.
08.02.2018 року в смт Сатанів Сатанівської селищної ОТГ в рамках проекту проведено ще один тренінг на тему «Написання проектів розвитку Сатанівської ОТГ» для мешканців громади. Даний захід відвідали 16 осіб, в тому числі учасники попереднього тренінгу та поїздки в Шумську ОТГ.
Проведено конкурс міні-проектів «Мій край є унікальним» для учасників громадської майстерні, що було «дзеркальною діяльністю» у двох громадах-партнерах. Після проведення конкурсу «Мій край є унікальним» виконано відбір між 13 проектними заявками (8 –Сатанівська ОТГ; 5 – Шумська ОТГ). Після чого відібрано по одній для реалізації у громадах.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
41 житель Сатанівської та Шумської ОТГ віком 16-35 років взяли участь у в інформаційно-навчальних поїздках та двох тренінгах, спрямованих на підвищення обізнаності молоді питань місцевого розвитку та громадської активності на місцях.
47 мешканців Сатанівської та Шумської ОТГ взяли участь у 2 тренінгах з проектного менеджменту та франдрайзингу.
13 учасників проекту написали по одній проектній заявці.
Проведено конкурс міні-проектів серед учасників «Мій край є унікальним».
Надано додаткові можливості для місцевого соціального розвитку в Сатанівській селищній та Шумській міській об’єднаних територіальних громадах.
Створена база даних з 47 активістів територіальних громад-учасників, що зацікавлені в місцевому розвитку.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Аналізуючи результати реалізації проекту «Сатанівсько-Шумська громадська майстерня» та ті труднощі, які виникали в процесі роботи, реалізаторам проекту варто приділити більше уваги розвитку власних організаційних навичок, вмінню залучати до громадських ініціатив ширше коло різних категорій людей, що на разі Ми і робимо. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Конкретний приклад: Двоє учасників Сатанівської громадської майстерні стали активними членами ГО «Єднання і розвиток громади». Мешканці громади поодиноко долучаються до волонтерської діяльності в рамках різноманітних заходів, які проводяться в громаді, що стало стимулом організації для роботи з мешканцями. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | Спонукати населення до реалізації ідей на локальному рівні. Обмінюватися досвідом, мережувати проекти та проводити паралелі щодо поширених проблем громад. Більше контактувати з ОМС, школами, садочками, культурними закладами, бізнесом, які можуть допомогти у вирішенні проблем, напрацюванні та реалізації ідей. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи |
ГО «Єднання і розвиток громади» Дахновець Алла Володимирівна |
Контактні дані організації | Свіщов Володимир – голова ГО; Ясеницька Анастасія – член ГО, тел. (097)9799047; Електронна пошта: [email protected] Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/satanivngo/ |
Назва ініціативи | Сатанівсько-Шумська громадська майстерня |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України»