Програма EDUCATION BUS

Ідея створення фонду та реалізації самої програми виникла після ознайомлення із статистикою, яка свідчить про те, що близько 50% підлітків-сиріт після виходу зі шкіл-інтернатів  стають на злочинний шлях, більш 20% з них живуть на вулиці, 15% закінчують життя самогубство, 14% працюють без освіти

різноробочими і тільки 1% здобуває вищу освіту.

Після ознайомлення, ми почали задавати собі питання та дізнаватись, чому така ситуація  взагалі існує і дізнались, що у дітей-сиріт, зокрема підлітків, зовсім відсутні елементарні та  базові навички для самостійного життя, що у подальшому впливає на їх нереалізовану соціалізацію та адаптацію у суспільстві. Це фактично і стає причиною високого рівня злочинності серед підлітків-сиріт, суїцидальних випадків, безробіття і т.д.

Тому наша місія полягає у всебічній підготовці підлітків-сиріт до самостійного життя шляхом реалізації низки програм, які вже успішно діють у декількох школах-інтернатах та які планується проводити у як найбільшій кількості шкіл-інтернатів України задля виправлення ситуації з підлітками-сиротами, яка існує сьогодні.

Програма вирішує наступні проблеми:
1) зниження рівня злочинності серед підлітків-сиріт принаймні на 50 %;
2) підлітки-сироти мають реальну змогу в отриманні середньої або вищої освіти;
3) підлітки-сироти здобувають основні базові навички, які допоможуть їм краще соціалізуватись та адаптуватись у суспільстві після виходу із шкіл-інтернатів, адже вони мають змогу: – влаштуватися на цікаву для них роботу без остраху бути невизнаними суспільством;
– отримати необхідні навички і цінності для створення власної сім’ї;
– створити комфортне середовище для гідного життя.

Програма EDUCATION BUS включає 2 блоки: «Уроки самостійності» та «Профорієнтація» в рамках яких проводиться навчання:
1)господарсько – побутовим навичкам;
2)фінансово-економічним основам;
3)професійно орієнтуючим напрямкам;
4)вмінням правильно будувати взаємовідносини в сім’ї;
5)фізичному вихованню.

Тривалість програми – 2 роки (4 рази на рік).
Має 10 навчальних модулів: Модуль 1 Особистість, Модуль 2 Навички спілкування, Модуль 3 Здоров’я та гігієна, Модуль 4 Любов та секс, Модуль 5 Дар шлюбу, Модуль 6 Виховання дітей, Модуль 7 Домогосподарство, Модуль 8 Фінансова грамотність, Модуль 9 Готовність до праці, Модуль 10 Закон та право

Будування уявлення про професію є важливою частиною нашого навчання. Ми проводимо тестування на виявлення здібностей дитини. Розповідаємо про професію, запрошуємо фахівців різних професій, організовуємо екскурсії для ознайомлення з професією.

Програма будується на постійному спілкуванні з підлітками-сиротами, що включатиме:
1) лекції та тренінги,
2) групові роботи та мозкові штурми;
3) індивудуальні бесіди та консультації;
4) показ фільмів і обговорення книг;
5) тестування та діагностика;
6) екскурсії, конкурси, виставки;
7) свята, пізнавальні програми;
8) колективно-творчі заняття та заняття в гуртках;
9) зустрічі з  психологами;
10) зустрічі з публічними особистями та фахівцями з різних сфер.

Наші заходи будуть реалізовані за підтримки наступних партнерів:Watsons

  1. Coca-Cola
  2. E&Y
  3. Deloitte

Так само до проведення заходів залучаються місцеві жителі та волонтери.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? 1) збільшення відсотку зарахувань на 79 % підлітків-сиріт до навчальних закладів;

2) скорочення рівня злочинності серед наших підлітків на 100 %;

3) зниження рівня суїцидальних випадків серед наших підлітків на 100 %.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Втілення програми відбувалося нашою командою, волонтерами та безпосередньо підлітками-сиротами. Кожному з нас вона надала надзвичайного натхнення та віру у краще життя для дітей-сиріт, яке беззаперечно можливе  при постійній реалізації низки програм та надання їм уваги, теплоти та любові, яка так необхідна кожному з нас.

Ми віримо, що такі зміни відбудуться та робимо все можливе для цього.

Зараз наша команда впевнена в тому, що за допомогою існуючих ресурсів та можливостей,  долі підлітків-сиріт будуть змінені на краще.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Наразі наша команда працює та впроваджує програму у Піщанобродській спеціальній ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів Кропивницької області, Дмитрієвському дитячому будинку сімейного типу Знам’янського району Кропивницької області, Дитячому будинку ЗТ “Пролісок” с. Вовчків Іванківського району Київської області та Знам’янській спеціальній загальноосвітній школи-інтернат І-ІІІ ступенів.

Так само найближчим часом плануємо реалізацію програми у Новоайдарській обласній загальноосвітній санітарній школі-інтернат І-ІІІ ступенів Луганської області та Бобринецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат I-II ступенів Кропивницької області.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Наполегливості, цілеспрямованості та терпіння

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Orphan Education Club
Контактні дані організації 02000, м. Київ, вул. Івана Мазепи 11 Б, оф.110
www.orphan-club.com
Валентина Шатохіна
+38 067 464 84 65
[email protected]
Назва ініціативи EDUCATION BUS

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням