До міста Павлограда за офіційними даними зі сходу переїхало близько 3326 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), із них 2656 сімей, серед них 601 – діти.
Звернувши увагу на те, що серед наших користувачів є діти та батьки у яких спостерігається відчуття самотності та незахищеності, що виникли у зв’язку з останніми подіями в країні і виникла ідея створення території психологічного комфорту при дитячій бібліотеці.
Матері – переселенці з дітьми, залишилися без підтримки, без бабусь і дідусів, часто навіть ні з ким залишити дитину. Сім’ї виявилися в новому незнайомому для них місті. Адаптуватись на новому місці швидко складно – вузьке коло спілкування, адже всі друзі і рідні залишилися на окупованій території. Ось саме тому на базі Центральної дитячої бібліотеки ми створили клуб родиннного спілкування «Від серця до серця», де матері ВПО і жителі місцевої громади можуть приходити з дітьми, знайомитися один з одним, спілкуватися, ділитися своїми проблемами
Для досягнення цілей і завдань проекту, виходячи з потреб громади були запровадженні сучасні інноваційні форми роботи:
В сфері комунікацій «Влада та Громада»:
Консультативний сервіс «ПРАЙМ ТАЙМ» – діалоги з владою: круглі столи, вільні трибуни, тренінги: заняття з юристами з питань юридичної грамотності для ВПО і громади.
В сфері освітнього напрямку:
Інтелектуальний простір «ІГРОТЕКА» – настільні ігри, турніри з шахів та шашок, розважальні ігрові заходи для всіх охочих
Арт-студія «Розвиваємося разом» – спільні заняття, майстер-класи ,ляльковий театр, розвиваючі іграшки, конструктори, аплікація, малювання, робота з природним матеріалом, заняття для розвитку моторики та розумових здібностей дитини, хобі-класи.
В сфері дозвілля:
Послуга «МіксТалант» – тут городяни і нові члени громади можуть проявити себе, як художники, музиканти, поети, виконавці, та познайомитись з творчістю одне одного.
Простір “RELAX ПАУЗА” – створення емоційно-психологічного комфорту для читання, прослуховування музики, акторської майстерності, перегляду відео терапевтичних програм, фільмів, спілкування у дружньому колі.
Проект втілювався за рахунок Гранту Міжнародної Організації з міграції «Взаємодія – Крок до дій» у рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за підтримки Європейського Союзу в якому бібліотека отримала перемогу.
Сума гранту: 232 968,00 тис. гривень/
Із місцевого бюджету в рамках проекту виділено кошти:
- На придбання меблів для арт студії «Розвиваємось разом» – 12 000,00 тис. гривень;
- На придбання меблів для простору «Ігротека» – 35 000,00 тис.гривень;
- На ремонт санітарної кімнати та прилеглих кімнат(включаючи проект) – 48 776, 00 тис. гривень ( разом з проектом);
Кошти спонсорів:
На придбання меблів для простору родинного читання «Ваш малюк» – 5000,00 тис.гривень;.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? |
|
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Проект розширив комунікаційний зв’язок в громаді, дав нових друзів, нові можливості для втілення перспективних ідей на користь громади. Ми стали командою! |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | За час реалізації проекту до проекту долучились різні громадські організації такі як наприклад: Благодійний фонд «Право на захист»; Павлоградський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги робота яких спрямована на захист і дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), біженців та осіб без громадянства, Територіальний центр для людей похилого віку, /Проведенння спільних кінопереглядів в рамках кіноклубу «#КіноДляВсіх кому за…» , молодіжні організації міста.
За 9 місяців проекту заходи відвідали більше як 1800 осіб, проект триває і діятиме на постійній основі, сервіси не втратять своєї актуальності, діюча ініціатива має підтримку влади та громадськості. До заходів долучаються все нові учасники. Як все відбувається можна переглянути на сторінці Фейсбуку за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1415654848478273/?ref=bookmarks |
Довідкова інформація про ініціативу:
Номінація, в якій бере участь ініціатива | Краща ініціатива у сфері культури |
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | КЗ «Павлоградська МЦБС», Центральна дитяча бібліотека |
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) | Наша адреса:
Дніпропетровська обл., Павлоград, вул. Соборна (Леніна), 62 тел. 20-47-15; м.т. 099-522-38-20 координатор проекту заступник директора по роботі з дітьми КЗ «Павлоградська МЦБС» Бабічева Лариса Вікторівна; м.т. 066 664 07 10,електронна адреса: [email protected] |
Назва успішної ініціативи | Проект «Взаємодія – Крок до Дій» для внутрішньо переміщених осіб (спільна ініціатива групи матерів переселенців та колективу Центральної дитячої бібліотеки міста Павлограда) |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням