Освітній простір «Історична спадщина» у Харкові

ГО «АММА» – благодійна організація, яка допомагає багатодітним сім’ям, а також сім’ям ВПО  як матеріальним чином, так і за рахунок освітніх, культурних, виховних програм.

 Професійним істориком, археологом, етнологом (магістр за спеціальністю «032» «Історія та археологія» із присвоєною спеціалізацією «Етнологія»), молодим науковцем, вчителем однієї із ЗОШ м. Харкова була запропонована ініціатива розпочати блок історико-патріотичного виховання та розвитку громадян різного віку (творчі зустрічі, заочні екскурсії з історії міста, історичний «Лікнеп» для пенсіонерів; дослідницька робота, пізнавальні екскурсії із вивчення історії міських вулиць, традицій та звичаїв Слобожанщини для школярів та молоді; ґрунтовна програма із підготовки випускників 11-х класів до ЗНО із історії України.

Упродовж двох років  було реалізовано курс із підготовки випускників 11-х класів до складання ЗНО із предмету «історія України» (2016/2017 н.р.); організовано зустрічі із ветеранами та учасниками АТО; започатковано і розпочато реалізацію дослідницького проекту «Евакуація» про долі сімей ВПО; школярі – учасники активно долучалися до наукових і творчих конкурсів: «Об’єднаймося ж, брати мої»; історичний інтерактивний конкурс «Лелека», МАН-Юніор, «Історія моєї громади» та ін.

Проводяться освітні кінолекторії на базі організації, учасники відвідують також лекторії на базі Харківського історичного музею.

Розпочато роботу над дослідженням маловідомих фактів про місто Харків. Наразі ведуться переговори про залучення молоді до розвідувальних археологічних робіт разом із викладачами кафедри соціально-економічних дисциплін КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Другий рік поспіль ГО «АММА» разом із освітнім простором «Історична спадщина» проводять тематичні заходи, конкурси «Мій родовід», «З історії моєї родини» та ін.

Керівник проекту освітній простір «Історична спадщина» Владислав Олександрович Кронгауз – має диплом, що засвідчує додаткову кваліфікацію дослідника усної історії (на підставі сертифіката про проходження курсів). Активно впроваджуються усноісторичні дослідження стосовно вивчення біографій учасників/ветеранів АТО, ліквідаторів ЧАЕС, сімей ВПО. До друку готується збірка досліджень.

Впродовж тривалого часу ГО «АММА» встановлювала домовленості із організаціями та закладами м. Харкова, зокрема: Харківська обласна державна адміністрація, Національна гвардія України, Харківський дельфінарій «Немо», Харківська обласна бібліотека для дітей, Харківська філармонія, Харківський центр гуманної педагогіки, Видавнича група «Основа» та ін.

В рамках грантової підтримки проекту «Спеціальна ініціативна України» від уряду Німеччини ГО «АММА» отримала оргтехніку, яка активно використовується під час організації занять, лекторіїв, проведенні підготовчих курсів ЗНО, веб-конференціях тощо.

 

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?      Зазначена ініціатива охоплює чималу аудиторію, яка вже зараз проявила свою соціальну значущість. Учасники освітнього проекту активно долучаються до публічних обговорень у питаннях розвитку міста, працюють над власними індивідуально-проектними дослідженнями із написанням бізнес-планів для реалізації власних проектів в межах освітнього простору. Створено майданчик для обміну ідей, соціалізації всіх категорій суспільства, розвитку креативу й творчості майбутнього підростаючого покоління. В межах співпраці із ВНЗ реалізується профорієнтаційна функція. Підвищується престиж міста, популяризується регіональна історія, досліджуються маловідомі пам’ятки архітектури та мистецтва.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Створений освітній простір «Історична спадщина» має вагоме значення для формування патріотичного ставлення до власної державності. Прогресуюча молодь, яка охоче долучилася до створення подібного інтелектуального продукту (ініціатор – Владислав Олександрович Кронгауз), бачить чималі перспективи у майбутньому України і всіма зусиллями стимулює громаду м. Харкова та області до вивчення власної історії, реалізує власні амбіції крізь творчу, науково-пошукову, проектну, культурно-масову та дозвільну діяльність на волонтерських засадах.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?  Соціальний ефект від реалізованого проекту став відчутним із першої зустрічі із дітьми та молоддю. Пізнавальні, дотепні і цікаві підходи, які допомогли сформувати у молоді інтерес до історії вплинули як на успішність учнів у навчальній діяльності (елементи курсу переплітаються із шкільним курсом історії та Харківщинознавства), допомагають у опануванні та систематизації знань при підготовці до ЗНО. В перспективі планується продовження реалізації зазначених заходів, розширення напрямків співпраці із органами місцевого самоврядування, благодійними організаціями, спонсорами для реалізації творчого потенціалу дітей та молоді як ГО «АММА», так і усіх охочих.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Шукайте однодумців, підключайте активну, патріотично налаштовану молодь, єднайтеся із благодійними організаціями, залучайте до роботи органи місцевого самоврядування. Працюйте на благо майбутнього нашої держави і не шукайте у власних вчинках користі. Робіть все від душі.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю.
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація «Асоціація багатодітних сімей «АММА»

Автор ініціативи – Кронгауз Владислав Олександрович.

Координатор від ГО «АММА» – Ібрагім Юлія Сергіївна

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) ГО «Асоціація багатодітних сімей «АММА»,

координатор – Ібрагім Юлія Сергіївна,

к.т. (068) 065-76-86.

Офіційний сайт – http://amma.org.ua

e-mail: [email protected]

Назва успішної ініціативи Освітній простір «Історична спадщина» у Харкові

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням