Про ґендер – простою мовою для громад

Запрошуємо на онлайн-курс присвячений питанням ґендерної рівності в контексті роботи у місцевих громадах. Курс буде корисним для представників/представниць органів місцевого самоврядування та громадських активістів/активісток, які прагнуть ефективного, сталого та справедливого розвитку громад. Якщо відповідаєте за розробку проектів, програм, стратегій, та хочете зрозуміти яким чином подбати про забезпечення у них ґендерної рівності, врахування потреб різних груп жінок та чоловіків, хлопців та дівчат  – цей курс саме для Вас!

Не розумієте що таке ґендер? Тоді цей курс також для вас.

Інформація про курс

Курс дистанційного навчання триватиме 8 тижнів, та проходитиме з 8-го квітня до 3 червня 2019 року. Кожні два тижні на платформі Фонду «Освіта для демократії»: (http://civicportal.education) публікуватимемо наступний модуль курсу. Для того щоб ознайомитися з матеріалами кожного модулю потрібно виділити 3-4 години.

Участь у курсі безкоштовна.

Теми курсу:

  1. Що таке ґендер? Чому нам потрібна ґендерна рівність? Ґендерні стереотипи та ролі. Становище жінок та чоловіків в Україні.
  2. Ґендер – вигадка донорів чи реальна користь для громад?
  3. Як знання про ґендерну рівність дають можливість більш ефективно використовувати наявні ресурси громади?
  4. Врахування ґендерних питань у плануванні проектів та програм.

 

Наш курс складається з таких  компонентів:

Знання – у кожному модулі пропонуємо певний обсяг інформації у цікавому форматі. Можете очікувати презентації, ілюстративні матеріали, ролики, посилання на цікаві статті.

Практика – протягом 8 тижнів курсу зможете ознайомитися з практичними прикладами, що стосуються забезпечення ґендерної рівності в місцевих громадах. Під час курсу передбачається також виконнання невеликого домашнього завдання, яке допоможе освоїти інформацію, яка передається в рамках курсу.

Комунікація – курс це чудова нагода для обміну досвідом з іншими учасниками та учасницями та до дискусії на тематичних форумах. На форумах буде також можливість поставити додаткові запитання модераторкам курсу. Усі учасники та учасниці курсу, які виконають домашнє завдання, отримають зворотню інформацію про свою роботу.

Курс розроблений Наталею Чермошенцевою, кандидаткою історичних наук, національною експерткою з питань гендерної рівності. Наталя Чермошенцева має більше ніж 10-річний досвід роботи в ґендерній тематиці та роботи в громадах. Курс модеруватимуть спільно Наталя Чермошенцева та Наталя Кертичак (координаторка проектів у Фонді «Освіта для демократії», Польща).

 

Як зареєструватись на курс?

Щоб взяти участь у курсі потрібно заповнити анкету доступну за адресою: https://goo.gl/forms/Knd7QqdoSlgo83IW2. Термін реєстрації на курс – до 4 квітня 2019 року. Усі, хто зареєструються, отримають до 8 квітня 2019 року підвтердження участі в курсі. Усі повідомлення про курс надсилатимуться на вказану Вами електронну пошту, тому дуже просимо вказувати актуальну адресу, яку регулярно та особисто перевіряєте.

 

Що отримаю завдяки курсу?

Ми переконані що ґендерна рівність важлива для справедливого, сталого та ефективного розвитку наших громад та країни. Кожен учасник та учасниця курсу поглибить своє розуміння ґендерної рівності а також отримає реальні інструменти та можливості, щоб враховувати її у роботі на місцевому рівні. Усі хто успішно завершить курс*, отримають сертифікат участі. Для найактивніших учасників та учасниць курсу передбачаються невеликі подарунки від програми RITA.

З усіма питаннями щодо курсу звертайтесь до Наталі Кертичак за адресою: [email protected].

Курс фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

*) Критерії зарахування курсу будуть вказані на початку курсу.