Наші дні в об’єктиві

Сприяти об’єднанню 5 сільських громад і зруйнувати штучні конфлікти і непорозуміння між ними за участю 45 представників місцевої молоді, яка доведе за допомогою фото- та відеомистецтва, що в єдності і розумінні знаходиться сила успішного розвитку 5 населених пунктів.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Перед нами стояло питання пошуків шляхів і організації заходів з об’єднання сільських громад в яких проживає більшість членів нашої Організації, а саме 5 сіл Миколаївської області: Лимани, Лупарево, Галицинове, Прібугськое і Українка. Перед реалізацією Проекту 5 сіл мали між собою штучно нав’язані розбіжності, проблеми, міжусобиці — авторами яких є політичні особи і люди, які зацікавлені в розгойдуванні ситуації в гіршому напрямку. Весь цей негатив, на жаль, швидко сприймався простими жителями сіл, що в свою чергу нагнітав і без того складну ситуацію в суспільстві. Заради того, щоб сприяти об’єднання 5 сільських громад пройшло без інцидентів і, щоб наші громади змогли побудувати спільне щасливе майбутнє, членами нашої Організації був запропонований проект «Наші дні в об’єктиві», метою якого є сприяти об’єднання громад за допомогою фото-, відеомистецтва та молоді.

За який час було реалізовано ініціативу
2,5 місяці (з 15 вересня по 30 листопада)

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
12 жовтня модераторами проекту були відвідані всі середньоосвітні навчальні заклади 5 сіл, включених в географію реалізації проекту: Лимани, Лупарево, Галицинове, Прибузьке, Українка, де були поширені по школам інформаційні афіші і представлені потенційним учасникам проекту і адміністраціям закладів мету та завдання проекту. Під час даного заходу були отримані від учнів шкіл перші заявки на участь у Проекті.

Після отриманих заявок бажаючих взяти участь у Проекті за допомогою соціальних мереж, телефонних дзвінків та їх подальшого аналізу, було виділення перші 5 груп по 9 осіб.

З 20 жовтня по 3 листопада 2015 проходили теоретичні модулі «Школи творення». У перший день в рамках школи учасники проекту з 5 сіл, знайомилися з допомогою інтерактивних методів, ігр та різноманітних завдань — як сприяти вирішенню конфліктних ситуацій за допомогою мистецтва.

Другим і третім заняттям школи, які проходили більше в лекційно-практичному форматі, були тренінги з фото- і відеомистецтва, проводили їх: Галенко Катерина — професійний фотохудожник і Гончарук Денис — відеограф.

З 11 листопада по 13 листопада 2015 проходили практичні заняття з фотомистецтва і відеомистецтва, заходи проходили переважно на вулиці по територіях 5 сіл. Кожен учасник школи зміг самостійно за допомогою професійних фотокамер, або власних гаджітів сфотографувати або зняти ті моменти, які розкривали такі соціально важливі питання: — навіщо людям необхідно об’єднуватися; — які мальовничі куточки нашого рідного краю необхідно зберегти; — які проблеми необхідно вирішувати негайно.

Під час проведення заходів учасники навчилися аналізувати конфліктні ситуації і знаходити шляхи їх вирішення за допомогою діалогів, спільних заходів та медіа-інструментів. Учасникам сподобалися тренера проекту та викладений ними матеріал у доступній та ігровій формі. Оцінили і проаналізували свої помилки в фотомистецтві. Створили важливі фото-роботи з хвилюючими проблемами, навчилися використовувати мистецтво як інструмент для вираження своїх емоцій і візуалізації проблем суспільству.

Взяли участь в створенні журналу «Наші дні в об’єктиві». Відвідали 16.11.2015 р. професійну фотостудію «Е-studio» і отримали майстер-класи від професійних журналістів і фотохудожників, також відвідали 06.11.2015 р і 18.11.2015 р обласну телерадіокомпанію в ефірі програми «Новий день», де поділилися своїми враженнями про участь у проекті і отримали можливість висловити свою життєву позицію, щодо об’єднання сільських громад.

Учасники навчилися організовувати і проводити публічні заходи з метою створення толерантного середовища для примирення громад в 5 селах. Під час проведення фотовиставки «Фото-сушка» її відвідали жителі 5 сіл, які отримали можливість неформально обговорити проблемні питання. Жителі сіл змогли познайомитися з культурними відмінностями своїх сусідів і дізналися про нові технології розвитку локальної культури за допомогою фото- та відео мистецтва. Проект був реалізований за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Жовтневої райдержадміністрації, шкільних адміністрацій та Миколаївської обласної ТРК.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
У 5 селах діятимуть суспільно-активні групи молоді по 9 чоловік, що сприяють вирішенню конфліктних ситуацій, як в самих громадах, так і між громадами за допомогою медіа, діалогів, спільних заходів, що в подальшому призведе до зменшення конфліктності в селах. 45 учасників вивчили методи культурного активізму і освоїли технології колективної взаємодії при створенні партнерства в своїх громадах.

Розвинені навички командоутворення і лідерства серед сільської молоді, під час її участі в створенні засобів об’єднують медіапроектів: відео, журналу та постера при практичних модулях «Школи творенні», поїздок на фотостудію і ТРК «Миколаїв», і також при виконання домашніх завдань.

Близько 800 осіб відвідали фотовиставку, отримали можливість неформального обговорення проблемних питань. Жителі сіл за допомогою робот (відео, журналів, фотографій, сторінок у соціальних мережах) і оповідань учасників Проекту, познайомилися з культурними відмінностями своїх сусідів і дізналися про нові технології розвитку локальної культури.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
На сьогоднішній день, за словами жителів 5 сіл, нашою Організацією був реалізований один із наймасштабніших і соціально важливих Проектів на території Жовтневого району Миколаївської області. Посмішки учасників проекту, позитивні відгуки адміністрацій шкіл та представників 4 сільських рад району, дав нам зрозуміти, що наша діяльність на території даних громад не закінчиться.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Наш Проект не тільки зумів стати платформою для нових дружніх знайомств і отримання чудовою, важливої інформації, але створив 5 сильних локальних груп людей, які прагнуть об’єднуватися і міняти маленькі батьківщини, де вони зараз живуть в кращу сторону.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не боятися реалізовувати різноманітні проекти у сільських громадах, оскільки там живе дуже багато активних, відповідальних людей, які підтримуватимуть вас.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так, особливо в питаннях організації освітніх заходів медіа-мистецького напрямків та комунікативності і роботи з молоддю сільських громад. Також наша Організація має напрацювання програм і роздаткових матеріалів з фото-відеомистецтва та конфліктології для молоді.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива»

Контактні дані організації:
Сікаленко Віктор, +380637851087, ecohub.com.ua,
[email protected],, www.southinitiative.com.ua,
www.facebook.com/csd.south.initiative

Назва успішної ініціативи:
Наші дні в об’єктиві