Літературно-мистецький журнал «White Phoenix»

Мета журналу: реалізація молодих талантів та активна співпраця з досвіченими митцями, ви-давцями та літераторами. Журнал має слово «міжнародний» у своїй повній назві, адже ре-дакція приймає твори на всіх мовах світу за умови надання перекладу українською. Наповнення жур-налу найрізноманітніше: проза, поезія, літератур-но-критичні статті і огляди, ессеї, інтерв’ю, навіть комікси ‒ кожен поціновувач літературного слова знайде щось особливе для себе!

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
У лютому 2015 р., громадські активісти, що зго-дом заснували ГО, отримали пропозицію від муні-ципалітету Кам’янця-Подільського долучитися до оформлення заявку на конкурс «Молодіжна сто-лиця Європи-2018» (Брюссель). Місто увійшло у 20-ку кращих європейських міст-претендентів. На той час ми зареєстрували ГО, об’єднався колектив молоді, який мав бажання створити прописане в проекті видання навіть без фінансової підтримки.

За який час було реалізовано ініціативу
Для налагодження роботи редакції, в якій пра-цюють волонтери (редактор, коректор, дизайнер, верстальник, піар-менеджер) знадобився 1 місяць. В травні 2016 року виповнився 1 рік нашому проекту. Журнал виходить щоквартально досі.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Впродовж першого року реалізації нашого довго-тривалого видавничого проекту ми видали три випуски друкованої версії журналу. IV випуск на стадії додрукаврської підготовки… Спільно з прог-рамістом С. Доманіцьким, нащадком родини ві-омого українського видавця В. Доманицького (1877-1910) розроблена мобільна версія журналу для гаджетів, що працюють на системі android.

У рамках проекту були здійснені такі заходи:
7.05.16. ‒ редколегія стала співорганізатором від-криття точки буккросингу (Кам’янець-Поділь-ський, Кав’ярня на Зарванській).

28.04.16. ‒ презентація проекту на Всеукраїн-ському фестивалі «Видавничий NON STOP», спі-кери О. Комарова, гол. редактор, та В. Крижа-нівська) (Київ, КНУКіМ).

22.04.16. ‒ презентація відеопоезії, відзнятої на твори авторів журналу у рамках проекту «ЛітМетр» (Кам’янець-Подільський, НІАЗ «Ка-м’янець»).

Творчий поетичний вечір авторки журналу, відо-мої поетеси С. Дідух-Романенко з м. Бровари (21.04.16 ‒ Кам’янець-Подільський, караоке-ре-сторан «ЛяМажор»; 20.04.16 ‒ Хмельницький, арт-кафе «KavaLava»).

19.03.16. – участь авторів журналу у фестивалі «Поділля Open». Серед них: Є. Заславська (Одеса), Ю. Вротна (Київ) та Андрійко Вар’ят (Львів).

23.10.15. – презентація проекту на фестивалі «Книжкова толока-2015» (Запоріжжя). Липень 2016 – півфіналісти Всеукраїнського кон-курсі стартапів «НЕСКАФЕ» у творчій категорії.

Презентація журналу та літературні читання учасників:
Березень 2016 — в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка (Київ) та в Музеї книги Одеської національної юридичної академії та в коворкінг-центрі «Odessa HUB»;

Лютий 2016 ‒ в Кам’янець-Подільському націо-нальному університеті імені І. Огієнка, Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв, «Львівській майстерні шоколаду» (Хмельни-цький), в кав’ярні «Сoffete» (Кам’янець-Поділь-ський), антикафе «Mr.Bukovski» та в арт-просторі «Скло» (м. Київ).

Вересень 2015 – у рамках міжнародного куль-турного форуму «Кам’яний острів» (Кам’янець-Подільський) та на Форумі видавців (Львів).
Червень 2015 – у «Клубі молодіжного розвитку» (Хмельницький) та на літній терасі готелю «7 Днів» (Кам’янець-Подільський).

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Наша ініціатива об’єднала творчий потенціал гро-мади, що дало змогу зібрати команду однодумців. Згодом проект поширився на Львів, Хмельни-цький, Київ та Одесу. Але всі видавничі потуж-ності залишаються в Кам’янці-Подільському. З кожною презентацією збільшується кількість однодумців та партнерів. Адміністрація міста ста-ла більше приділяти уваги та підтримувати творчі ініціативи молоді у сфері культури, ми спів-працюємо за кількома програмами.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Спостерігаємо за творчим розвитком нашої коман-ди. Своїм прикладом автори проекту доказали, що навіть у маленькому провінційному містечку мож-на створити на волонтерській основі потужну платформу для промоції української літератури. Редколегія видання постійно підвищує свої фахові здібності.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Журнал став поштовхом і основою для відео-проекту «ЛітМетр»

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Рецептів успішних проектів є багато але ми ке-руємося такими правилами і радимо здійснювати постійну роботу над проектом, сформувати коман-да однодумців, стоврити комунікацію між члена-ми команди та позитивне налаштування роботи, бачити кінцевий результат проекту, постійно спів-працювати з партнерами та меценатами. Варто пам’ятати, що кожний молодіжний проект при-речений на успіх – варто тільки зробити перший крок і не зупинятися, не боятися змін.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи? Ми завжди відкриті до співпраці

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері культури

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Громадська організація «Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів»

Контактні дані організації:
Координатор: Комарова Ольга Олегівна — секретар громадської організації «Творче об’єдна-ння письменників та художників «Кам’яний острів», головний редактор журналу «White Phoenix»; тел. 0978671596; 0971360733;
e-mail – [email protected]
Адреса ГО: Україна 32300, вул. Квіткова, буд .14, с. Кам’янка, Кам’янець-Подільський р-н, Хмель-ницька обл.
Сайт ГО: kplit.com.ua/
Офіційна група ГО у соцмережах: www.facebook.com/groups/657292991068986/
Офіційна сторінка проекту: www.facebook.com/litwitephoenix/

Назва успішної ініціативи:
Літературно-мистецький журнал «White Phoenix»