Грантовий конкурс “Підтримка українського громадянського суспільства та волонтерських ініціатив”

Фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща) та ГО «Наше Поділля» (м. Вінниця) в рамках  проєкту «Підтримка українського громадянського суспільства та волонтерських ініціатив», який реалізується за сприяння Національного фонду в підтримку демократії (США), оголошують конкурс малих грантів на підтримку українського громадянського суспільства в умовах війни.

Підтримка надається в рамках двох лотів.

Лот 1. Інституційна підтримка для громадських організацій, які працюють у нових умовах. Проєкти мають бути спрямовані на підтримку інституційного розвитку організацій, які були змушені переміститись, або які працюють у змінених умовах через війну. Підтримка може включати зокрема: консультації щодо різних аспектів діяльності в нових умовах, психологічну підтримку або супервізію для команди, зустрічі команди з метою відновлення діяльності, оновлення політик, процедур, планів діяльності, закупівлю послуг (мобільного зв’язку, інтернет-послуг тощо) для продовження роботи організації та інші види послуг або діяльності, які пов’язані з відновленням/продовженням діяльності ОГС.

Максимальний розмір гранту – 73 000 грн. В рамках лоту планується виділити 10 грантів.

Критерії відбору: пріоритетно розглядатимуться організації з областей, які найбільше постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення та/або які проводили свою діяльність на територіях які тимчасово є непідконтрольними. При оцінці проєктів враховуватиметься індивідуальна ситуація організації, досвід та результати її роботи до початку повномасштабного вторгнення, дієвість плану відновлення та продовження діяльності організації.

Лот 2. Зміцнення зв’язків та співпраці внутрішньо переміщених осіб з мешканцями приймаючих громад. Проєкти мають бути спрямовані на зміцнення соціальної згуртованості та розвиток взаємодії між мешканцями громад, зокрема через: волонтерську діяльність, співпрацю на користь громади, активне залучення усіх мешканців до процесу прийняття рішень. Реалізація проєктів має відбуватись на території невеликих населених пунктів та територіальних громад (сіл, селищ, містечок). Проєкти можуть бути спрямовані на вирішення проблем та завдань викликаних війною, але вони повинні мати локальний контекст та вирішувати конкретні проблеми чи виклики на місцях. 

Не будуть підтримуватись ініціативи, що спрямовані на закупівлю певних товарів та їх перерозподіл їх в громаді.

Максимальний розмір гранту – 36 500 грн.  В рамках лоту планується виділити 10 грантів.

Критерії відбору: актуальність проєкту, чи в проєкті передбачено справжнє залучення як місцевих мешканців так і ВПО, якою мірою ініціатива відповідає на важливі в даній громаді потреби і наближує громаду до їх вирішення.

Участь у конкурсі, так в Лоті 1 як і в Лоті 2, можуть брати тільки зареєстровані громадські організації.

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнену форму заявки і бюджету, що додаються до цього оголошення.  Заявки приймаються на адресу [email protected], з темою листа “Конкурс проєктів_Номер лоту_Назва організації”, до 27 листопада 2022 року 23.59 год. Заявки подані на іншу електронну адресу, або надіслані після вказаного терміну не розглядатимуться. 

Результати конкурсу будуть повідомлені до 13 грудня 2022 року.

Термін реалізації проєктів – з 13.12.2022 по 30.03.2023. У плануванні діяльності треба взяти до уваги факт, що перші два тижні буде призначено на підписання угод, доповнення формальностей та перерахунок коштів.

Бюджет проєктів. Розмір підтримки для проєктів:

  • для Лоту 1: 73 000 грн.
  • для Лоту 2: 36 500 грн.

У проєкті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 20% (комунальні, гонорари  координатора проєкту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу). 

Власний внесок вітається, хоч і не є обов’язковим. Власний внесок може бути як у грошовій, так і не грошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими жителями.

Підтримані грантери отримають також можливість скористатися консультативною підтримкою під час реалізації своїх проєктів та будуть запрошені до участі у заходах проєкту. 

За додатковою інформацією можна звертатися до 25-го листопада 2022 року, контактна особа: 

Наталя Чермошенцева: [email protected]

Заповнити заявку та бюджет на участь у конкурсі Лот1

Заповнити заявку та бюджет на участь у конкурсі Лот2

Конкурс організується в рамках  проєкту «Підтримка українського громадянського суспільства та волонтерських ініціатив», який здійснюється за сприяння Національного фонду в підтримку демократії  США.