Грантовий конкурс “Підтримка українського громадянського суспільства та волонтерських ініціатив” (Лот 3)

Фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща) та ГО «Наше Поділля» (м. Вінниця) в рамках проєкту «Підтримка українського громадянського суспільства та волонтерських ініціатив», який реалізується за сприяння Національного фонду в підтримку демократії  США, оголошують конкурс малих грантів на підтримку українського громадянського суспільства в умовах війни.

В рамках конкурсу підтримуються проєкти спрямовані на:

  • Пріоритет 1. Підтримка та розвиток громадських та волонтерських ініціатив, що відповідають на виклики спричинені війною. Проєкти можуть бути спрямовані на: розвиток команди, збільшення безпеки, збільшення масштабів діяльності, покращення стандартів та якості роботи команди, збільшення залучення місцевих мешканців та/або ВПО до своєї діяльності, інформування про свою діяльність та розвиток фандрейзингових кампаній, обмін досвідом з іншими ініціативами, навчання/тренінги для волонтерів/команд.
  • Пріоритет 2.  Зміцнення зв’язків та співпраці внутрішньо переміщених осіб з мешканцями приймаючих громад. Проєкти мають відповідати на потреби внутрішньо переміщених осіб та бути спрямовані на інтеграцію ВПО в життя місцевих громад, зміцнення соціальної згуртованості та розвиток взаємодії між мешканцями громад, зокрема через: волонтерську діяльність, співпрацю на користь громади, навчання, активне залучення усіх мешканців до процесу прийняття рішень.

Реалізація проєктів має відбуватись на території невеликих населених пунктів та територіальних громад (сіл, селищ, містечок). Проєкти можуть бути спрямовані на вирішення проблем та завдань викликаних війною, але вони повинні мати локальний контекст та вирішувати конкретні проблеми чи виклики на місцях. 

Не будуть підтримуватись ініціативи, що спрямовані на закупівлю товарів для їх перерозподілу в громаді/серед волонтерів.

Критерії відбору: актуальність проєкту, активне залучення людей (учачть волонтерів, справжнє залучення як місцевих мешканців так і ВПО), якою мірою ініціатива відповідає на важливі в даній громаді потреби і наближує громаду до їх вирішення. Перевага надаватиметься проєктам в рамках яких планується проведення активностей та робота з людьми, а не закупівля суто обладнання. При оцінці проєктів враховуватиметься індивідуальна ситуація організації, досвід та результати її роботи під час повномасштабного вторгнення, дієвість плану розвитку діяльності та регіон в якому фактично працює організація. Перевагою буде залучення інших місцевих ресурсів та партнерів до співпраці в межах проєтку (місцеве самоврядування, локальний бізнес, тощо). 

Максимальний розмір гранту – 73 000 грн.

Участь у конкурсі можуть брати тільки зареєстровані громадські організації.

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнену форму заявки і бюджету, що додаються до цього оголошення.  Заявки приймаються на адресу [email protected], з темою листа “Конкурс проєктів_Лот 3_Назва організації”, до 28 травня 2023 року 23.59 год. Заявки подані на іншу електронну адресу, або надіслані після вказаного терміну не розглядатимуться. 

Результати конкурсу будуть повідомлені до 20 червня 2023 року.

Термін реалізації проєктів – з 1.07.2023 по 30.09.2023. 

Бюджет проєктів

Максимальний розмір гранту – 73 000 грн. В рамках лоту планується виділити 20 грантів.

У проєкті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 20% (комунальні, гонорари  координатора проєкту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу). 

Власний внесок вітається, хоч і не є обов’язковим. Власний внесок може бути як у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими жителями.

Підтримані грантери отримають також можливість скористатися консультативною підтримкою під час реалізації своїх проєктів та будуть запрошені до участі у заходах проєкту. 

За додатковою інформацією можна звертатися до 24-го травня 2023 року, контактна особа: 

Наталія Чермошенцева: [email protected]

Щоб взяти участь в конкурсі, будь ласка завантажте форми заявки та бюджету:

Форма заявки

Форма бюджету