Гра з історії Маріуполя «Step by step»

Ідея була у подачі інформації у доступній формі, яка легко запам’ятовується, зробити так, аби процес вивчення історії міста був захоплюючим і цікавим.

“Маріуполь. Step by Step” – складається з двох наборів карток. Перша частина містить 77 карток і охоплює період з 1780 по 1917 рік. У другій частині 80 карток, які висвітлюють події за останні сто років. Гра є в наявності трьома мовами : українська, російська, англійська.

Було представлено на телевізійному каналі МТВ анкету соцопитування щодо найважливіших дат з історії міста, отримано і оброблено 150 заявок. Інформація для гри збиралася членами

Історико – археологічного товариства. З грантової підтримки ЮНІСЕФ була надрукована гра, яка була представлена для студентів школярів у музеї історії та археології. Гра була представлена в  рамках фестивалю «Живої історії» у Києві, в рамках програми студентського обміну «GOxChange», під час проекту «Містки громадської активності» в ГО Ветан, у вільному просторі «Вежа» під час «Марафону громадських організацій. За підтримки Київського діалогу гра була представлена у вільному  просторі «Халабуда». 

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Різні вікові групи населення : школярі, студенти, люди середнього та похилого віку дізнаються у простій формі найважливіші дати життя міста. І не тільки мешканці Маріуполя, а Вінниці, Києва, Ужгорода.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Ініціатива дала можливість долучитися студентам до неформальної освіти. Також сприяла підвищенню соціальної активності у товариства.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Так, у кожній міській бібліотеці є гра у вільному доступі для мешканців міста, також гра була представлена для шкіл, і  в рамках трьох всеукраїнських проектів, цей досвід втілення ініціативи дав поштовх до розроблення нової гри, більш складною за побудовою. І плани проводити для шкіл відкриті уроки з краєзнавства за допомогою ініціативи.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Втілювати цікаві ідеї в життя навіть, якщо Вас не підтримують представники влади.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере

 участь ініціатива

Краща ініціатива у сфері культури
Назва організації 

(ініціативної групи), автора ініціативи

Автор ініціативи Світлана Арабаджи, 

а реалізовано в рамках діяльності Студентського наукового історико 

археологічного  товариства.

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Воротілова Олександра, 380982081421, [email protected]
Назва успішної ініціативи Гра з історії Маріуполя «Step by step».

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням