Форум Спілки “Громадські ініціативи України”: як працюють громадські організації на локальному рівні в умовах війни 

В Спілки “Громадські Ініціативи України” є гарна традиція збирати громадських активістів з невеликих громад для знайомства, обміну досвідом та спільного натхнення.

От цього року у Львові 27 – 28 січня відбувся Форум  “Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад-2024”.

Близько  80  учасників та учасниць заходу обмінювалися досвідом щодо   діяльності громадянського  суспільства на локальному рівні в умовах викликів війни.  Спільно думали над тим як  залучати жителів до відновлення і розвитку громад.  Розказували про кращі практики з планування проєктів для  досягнення стратегічних цілей організації.  

Також відбулася презентація реалізації 10 ініціатив громадських організацій –  партнерів Спілки ГІУ, що були підтримані в рамках виконання проєкту “Інституційний розвиток громадських організацій в громадах України”.

Під час другого дня Форуму учасники за тематичними столами напрацьовували рекомендації щодо роботи громадського сектору в таких напрямах 

  • Психосоціальна підтримка дітей та дорослих в умовах війни за допомогою арт-терапії: як організувати стійку діяльність
  • Як організувати молодіжну роботу в громадах в умовах війни 
  • Робота з ВПО  
  • Волонтерство в умовах війни  
  • Ігрофікаційні інструменти в роботі громадських організацій  

За результатами роботи тематичних столів  Спілка “Громадські ініціативи України” підготує окрему публікацію з напрацюваннями громадських активістів. 

Захід відбувся  в межах проєкту “Інституційний розвиток громадських організацій в громадах України”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за сприяння Національного  фонду  підтримки демократії (NED)