Форум «Місцеві ініціативи змінюють життя громади» відбувся у Кропивницькому

Спілка Громадські Ініціативи України разом з регіональним партнером на Кіровоградщині Агенція сталого розвитку “Хмарочос” сьогодні, 26 березня у Кропивницькому, в рамках Програма DOBRE організувала Форум об’єднаних територіальних громад Кіровоградщини «Місцеві ініціативи змінюють життя громади». Креативний ІТ-простір KOWO не вперше гостинно приймає громади-партнери Програми DOBRE. Атмосфера простору завжди сприяє продуктивній роботі та натхненній атмосфері.

Участь у Форумі взяли Марат Кюрчевський (керівник проектів з місцевого самоврядування, децентралізації та розвитку парламенту, USAID), Юлія Єсмуханова (заступниця директора Програми USAID DOBRE, Глобал Ком’юнітіз), Юлія Ткачук (експертка з питань громадської участі Програми USAID DOBRE, Глобал Ком’юнітіз), програмні спеціалісти Програми DOBRE Вікторія Зубкова та Elena Ra, а також представники партнерств Helen Arutunian (Програма “Молодіжний працівник в ОТГ”), Yevhen Hurnytskyi (“Територія успіху”, Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!»), Оксана Якуніна (Український кризовий медіа-центр).

Цей Форум став платформою для обміну досвідом між громадами першої, другої та третьої когорт Програми DOBRE, підведення підсумків щедрого на події та дійсно плідного на результати проекту “Голос громади в місцевому самоврядуванні” Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). А також – це свято успіху громад у втіленні проектів соціальної дії.

Громадська спілка “Громадські ініціативи України”, партнер Програми USAID DOBRE у Кіровоградській області, та Агенція сталого розвитку “Хмарочос” переконані, що місцеві ініціативи є запорукою успішного розвитку громад. Саме цей інструмент участі був у фокусі підсумкового Форуму для громад-партнерів Програми DOBRE.

Як громадам вдалося успішно втілити 9 проектів та залучити мешканців ОТГ до реалізації проекту – дізнавалися у форматі ток-шоу, яке модерували ментори громад та залучені експерти проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні”
Учасники форуму почули багато голосів від команд, які успішно втілювали проекти соціальної дії.

Це грантери першої та другої хвиль конкурсу грантів “Місцеві ініціативи для розвитку громад”, які радо поділилися своїм досвідом:
?«Молодіжний простір» (Громадська організація молодих освітян “ДієVO”, Маловисківська ОТГ, координаторка проекту – Вера Шулима)
?“Active community” (Ініціативна група Парламенту дітей та молоді Новоукраїнська міської ОТГ, координатор проекту – Тимофій Білокоз)
?“Університет срібного віку” ГО «Центр територіального успіху», Бобринецька міська ОТГ, координаторка проекту – Наталія Щіченко)
?Смітити не можна – сортувати” (Ініціативна група «Разом ми зможемо все!» Олександрійського НВК, Маловисківська ОТГ, координаторка проекту – Елена Кирдан)
?“Бібліотека свободи” (ГО “Мистецька Бобринеччина” Бобринецька міська ОТГ, координаторка проекту – Tatyana Taran)
?“Мандрівний кінотеатр” (ГО «Центр територіального успіху», Бобринецька міська ОТГ, координаторка проекту – Людмила Кривошея)
?“Авіаційні містки” (ГО “Простір ідей”, Маловисківська ОТГ, координаторка проекту – Inna Kovalenko)
?“Туризм – майбутнє Бобринця ГО «ІКС-Тур Бобринець», Бобринецька міська ОТГ, координаторка проекту – Наталия Телых)
?”Жіночий авангард” (Громадська організація молодих освітян “ДієVO”, Маловисківська ОТГ, координаторка проекту – Вікторія Румянцева)

Офіційно проекти завершено, але започатковані практики продовжуватимуть жити.

Продуктивною виявилася технічна сесія з обміну досвідом між громадами. Це той час, коли можна отримати поради, дізнатися про те, як долати виклики в тих чи інших проектах, отримати натхнення та візії.

У кожній групі було напрацьовано дорожню карту за вказаними тематиками.
У тематичних групах учасники шукали відповідь на непрості питання:
Як побудувати в громаді туристичний кластер за участі влади, громади і бізнесу?
Як забезпечити реальне, а не бутафорне залучення молоді в справи громади?
Інструменти участі та залучення громадян: як залучати однодумців та активізовувати громаду?
Як просувати культурні ініціативи в громаді?
Як створити медійний образ громади?
Особливе напрацювання форуму – дорожні карти-путівники, які допомагатимуть втілювати проекти соціальної дії у своїй громаді. Неймовірний результат за годину активної роботи та мережування.

Щиро дякуємо всім учасникам форуму за активну участь та бажаємо через локальні дії рухатися до глобальних позитивних змін у своїх громадах!