ecoestafeta.com

Мета проекту. Суми найчистіше місто України, Україна найчистіша країна Європи. Очистити навколишнє середовище від сміття, виховати свідоме ставлення до його утилізації.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Зухвала поведінка і безвідповідальне ставлення деяких людей до правил утилізації сміття викликає той згубний результат, який можна спостерігати, гуляючи в парках, вулицями міст та їх околицями. Деякі зовсім не помічають ступінь забруднення навколишнього середовища, тому що вже звикли до цього, інші лаються, але не прибирають, виправдовуючи це тим, що самі не смітять. Незважаючи на це, активна молодь вирішила креативно підійти до вирішення проблеми, створивши соціально-екологічний проект #ecoestafeta

За який час було реалізовано ініціативу
Безстрокова, з жовтня 2014 р

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Матеріал прес-конференції в Сумах, 29 квітня 2015 р. “ІЗ ТРЕТЬОГО СВІТУ В ПЕРШИЙ: хто гальмує розвиток України?” Чи можна сьогодні уявити Швейцарію забруднену сміттям? Звісно ні! Мало хто знає, що ще 30 років тому ця країна потерпала від екологічного лиха, яке сьогодні торкнулося й кожного з нас.

Автори проекту «екоестафета» стверджують, що чотири простих кроки виведуть Україну у лідери найчистіших країн Європи. «Щороку проводяться масштабні толоки, в яких задіяні багато людей, що, як правило, і так не смітять. А отже, проблема полягає в іншому», — зауважила координатор акції «Зробимо Україну чистою» у м. Суми Каріна Алтухова.

«Сьогоднішнє сміття — завтрішня культура, — висловився Євген Тітаренко.Прибравши зараз, завтра вже не кинеш. Бо найкраще виховання — власний приклад!» «Екоестафета — це педагогічно- інтерактивний метод для розвитку естетичного кластера нової екоідеологіі, завдання якого не тільки очистити навколишнє середовище від сміття, а й виховати свідоме ставлення до його утилізації», — зазначив Євген Кузьмичов.

«Не соромно прибрати, ганебно жити серед сміття, — наголошує начальник управління Інспекції з благоустрою Руслан Голопьоров. — Тому давайте всі разом покажемо, що Суми — найчистіше місто в Україні!»

За посиланням ecoestafeta.com є інтерактивна мапа, де зібраний матеріал по всім учасникам, в тому числі представників Молдови, Росії та Казахстану. Усі мітки є інтерактивними з можливістю перегляду відео. Активні громадяни долучилися до екоестафети, тим самим внесли свій вклад в очищення навколишнього середовища. Завдяки молодіжному формату екоініціативи щодня долучається все більше учасників, які хочуть покращити стан навколишнього середовища.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Усі охочі локально чистили навколишнє середовище від сміття, виховують свідоме ставлення до його утилізації в інших. Активізація суспільного екомислення, інформативне охоплення 1 млн. українців

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Глибоке розуміння екологічних проблем сучасного суспільства, проблем виховання дітей та молоді та залучення їх до громадських ініціатив в масштабі всього світу.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Наша ініціатива є безстроковою, адже проблема є завжди актуально.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Борітеся – поборете!

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Максимально зацікавлені у співпраці з однодумцями.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
ecoestafeta.com
Євген Кузмичов, Євген Тітаренко

Контактні дані організації:
Євген Тітаренко, тел.0997086901, [email protected], ecoestafeta.com
Назва успішної ініціативи: ecoestafeta.com