Досвід громадськості Чернігівщини та м.Києва заради удосконалення соціальних послуг тяжко хворим людям громадянам Хмельниччини

Ідея реалізації ініціативи виникла завдяки Платформі національних обмінів, яка впроваджувалася за підтримки ЄС і Фонду NED (США). Асоціація отримала грант і можливість передати свій досвід проектної діяльності, фандрейзингу, захисту прав тяжкохворих активним і небайдужим громадянам і фахівцям соціальної сфери, які працюють у Хмельницький області і відповідно познайомитися з їх досвідом допомоги людям з інвалідністю і тяжкими хворобами.

Ми вже попередньо знали про неабиякий досвід активних громадян Хмельниччини в громадській діяльності і знали багато ініціатив, спрямованих на допомогу тяжкохворим, людям з інвалідністю і членам їхніх сімей. Нам було відомо, що в області успішно діє досить багато суспільно активних і суспільно корисних ініціатив (неурядових організацій, волонтерів, ініціативних груп) і тому ми дуже хотіли ближче познайомитися з ними, щоб надихнути на ще більші звершення.

В травні 2017 р. відбувся візит представників БО “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги” до м.Хмельницького. За підтримки Департаменту соціального захисту Хмельницької ОДА відбулася зустріч Асоціації з керівниками і фахівцями соціальної сфери з області.

Під час зустрічі Асоціація говорила про те, що активна,  проактивна позиція громадян, особливо в суспільно-політичній сфері  – чи не єдина правильна  стратегія, яка веде до успіху і сталого розвитку. Саме активна участь небайдужих громадян веде не лише до саморозвитку (особистісного розвитку), але й до  сталого суспільного і економічного розвитку громади.

Одним із важливих компонентів зустрічі була практична вправа – написання мікро-проектів у мінігрупах і захист цих проектів.

Учасники представили проекти з покращення якості життя і послуг людям з інвалідністю.

Ми звернули увагу, що проекти враховували не лише розвиток людського капіталу і благочинний компонент, але й передбачали оптимізацію використання коштів місцевих бюджетів, адже оптимальна і ретельно продумана логістика процесу (в нашому випадку організації соціальних і соціально-медичних послуг) сприяє ефективному використанню коштів (“більше ефективних послуг за менші кошти”).

Після зустрічі та роботи над проектами фахівці соціальної сфери Хмельниччини відбули у свої громади, але ми продовжували контактувати з ними, проводячі консультації.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? У результаті нашої роботи, Славутським районним територіальним центром соціального обслуговування, який надає допомогу переважно людям похилого віку та людям з інвалідністю, було написано проект і виграно на міському рівні грант на 9000 грн для оснащення інфрачервоної сауни. У Ізяславському районі було проведено декілька зустрічей у сільських радах, планується проведення подальших тренінгів з паліативної та хоспісної допомоги за участі нашої Асоціації. Волокський районий територіальний центр соціального обслуговування висловив побажання щодо проведення тренінгів і написання більшого проекту. Нетишинський територіальиий центр виграв грант від райдержадміністрації на реабілітацію людей з інвалідністю. Старокостянтинівські соцслужби написали проект на грантовий конкурс на придбання автомобіля. У Березівському районі також було написано проект на масажний кабінет, але поки що він не дістав фінансування. У Городку появилися пропозиції до Асоціації щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги, є приміщення. У Полонському районі написали 2 проекти на 2 різних грантових конкурси і виграли 1. В самому обласному центрі розпочалися перемовини нашої організації з Управлінням охорони здоров’я  щодо створення хоспісу або хоспісного відділення (Хмельницький – один з небагатьох облцентрів, де досі немає такого закладу).
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? По-перше віру в свої можливості і віру в те, що активна та небайдужа людина при правильних підходах може допомогти багатьом. По-друге – суспільні зміни і покращення відношення до соціального капіталу.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Своєю ініціативою і зустріччю і подальшими консультаціями ми по суті заклали “зерно”, яке довготривало проростає і дає певні плоди, які треба плекати
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
  1. Треба шукати щирих і небайдужих активних громадян і спиратися на них;
  2. Треба бути професійним, вміти комунікувати і виходити на міжнародний рівень.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива краща ініціатива у сфері роботи з людьми з інвалідністю

або:

краща ініціатива у сфері місцевого розвитку

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи БО “Асоціація паліативної та хоспісної допомоги”
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Олександр Вольф, 097 14 17 456, [email protected]
Назва успішної ініціативи “Досвід громадськості Чернігівщини та м.Києва заради удосконалення соціальних послуг тяжко хворим людям громадянам Хмельниччини”

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням