“Діти вже можуть розказати про свої страхи” – психологи про роботу арт-кімнат на Чернігівщині (відео)

Олена Грось веде свою десятилітню донечку Варю в арткімнату в селі Красне, Іванівської ТГ, Чернігівської області.

Мама дівчинки не стримує сліз, коли згадує березень 2022 року. Тоді були найбільш активні бої в їхньому селі. Варя, як і більшість дітей цієї громади, перебувала в підвалі.

Олена Грось : « Коли ми тут були, щоб якось відволікти дітей від оточуючого, вони в мене малювали. Яскраве. Яскраві картинки малювали, розмальовували. При чому, як менша, так і старший син. Ну старший син вже дорослий сюди ходити, а донька і зараз пішла.»

Методи подолання стресу, які проводять арттерапевти, позитивно впливають на емоційний стан дітей. В селі Красне працюють з двома групами дітей: молодший та середній шкільний вік. Вже провели 6 занять для кожної групи.

Команда психологів та педаготів в рамках проєкту “Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни в громадах Чернігівської області”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки програми CLEAR застосовує методики арт-терапії для подолання стресу у дітей.

«Відгуки такі,як: дитина стала спокійнішою. Дитина навчила нас правилам дихання,коли ми хвилюємося. Дитина щодня хоче бігти до арткімнати. Це дуже важливо для нас і для дітей, – розповідає керівник проєкту, Неля Лавриненко.

Тут проводять різні арттерапевтичні вправи для подолання стресу, застосовуючи найсучасніші методики та технології. За словами арттерапевтки Надії Яковець, один із найприємніших методів для дітей – пісочна терапія. Оскільки, в пісочниці дитина може створити свій власний світ.

До арт кімнати в селі Красне дітей возять із трьох сусідніх сіл, що постраждали внаслідок активних бойових дій на Чернігівщині.

Психологи помічають позитивні зміни в емоційному стані дітей: «Вони вже можуть розказати про свої страхи. Можуть розказати, як вони з ними борються», – каже арттерапевтка Раїса Потій.

Всього в Чернігівській області запрацювало  10 подібних арт-кімнат в Іванівській, Корюківській та Сосницькій громадах. 

Довідково: Діяльність відбувається в рамках проєкту «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни», що реалізується  Спілкою «Громадські Ініціативи України» за підтримки програми CLEAR. Програма дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (CLEAR)впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/ BHA).