Через екскурсії громадами до пізнання культури і традицій України

Для кожного з нас сьогодні важливо відчувати відновлення, підтримку непереможного  українського духу, гордості за нашу країну, що мужньо бореться за власну свободу і культуру. Так, через війну багато людей були змушені покинути домівки і переміститися у більш безпечні регіони. Але, трошки відійшовши від першого шокового стресу, задовільнивши базові потреби, є нагода перетворити цей виклик на нову можливість. Нова громада – нові знайомства! І від кожного, чи то представник приймаючі громади, чи то її гість або гостя, залежить, як складуться відносини. Екскурсії приймаючою громадою, – можливість ближче пізнати один одного, познайомитись з культурою, традиціями, історією, природою та буденним життям місцевих жителів. Тож, на важливому етапі інтеграції гостей громади та задля мотивації у подальшій дружбі та співпраці в рамках проєкту «Соціальна адаптація під час кризи», що реалізується спілкою «Громадські ініціативи України», протягом липня для гостей 9 громад у 9 областях України будуть організовані цікаві екскурсійні заходи.

Так, найближчим часом планується провести у Ворохтянській громаді пішу екскурсію. Дітям та їх батькам сподобається виїзна екскурсія до дінопарку у селі Паляниця. Також Ворохтянська громада запрошує гостей до Музею «Гуцульщина» у селі Яблуниця,  де можна ближче познайомитись з побутом, звичаями і традиціями гуцулів, природним ландшафтом Гуцульського краю, гуцульською дерев’яною архітектурою. У Вижнінській громаді пропонується відвідати національний природний парк «Вижницький», де у дружній компанії серед гір, грайливих потоків гірських річок, на чистому цілющому повітрі можна побачити неосяжні природні багатства лісів, численні історико-архітектурні та природні пам’ятки та відновити здоров’я водою з унікального «залізного» джерела. А Корюківська громада запрошує гостей долучитись до еко-акції «Полювання на сміття», де під час прогулянки краєвидами можна на тільки познайомитись з природою, дізнатись про традиції, а ще й долучитись до суспільно важливої справи. Подібні заходи планується провести у кожній з 9 громад, адже у кожному куточку України є своя «родзинка» культурних традицій.

Подібні ознайомчі екскурсійні заходи не тільки сприяють зміцненню знайомства. Дружня атмосфера, цікаві розповіді про життя громади, обговорення гострих питань під час спільних прогулянок, можливість розказати про свою свою громаду, поділитися досвідом і ідеями, – все це допоможе гостям інтегруватись у нове життя, віддячити приймаючій громаді. 

Мальовничі краєвиди України, нові приємні знайомства, занурення у вікові традиції і культуру, живе спілкування, єдність людей і прагнення допомогти один одному у спільній біді, – зцілює і надає нових сил. Тож, долучаємось до цікавих активностей і крокуємо разом до спільної мети – перемоги!

***

          

#антикризова_варта  #гуртуйся_адаптуйся