Благодійний забіг «Почуємо разом»

Причиною ініціативи стало звернення громадської активістки Інни Псюк до виконавчого комітету надати фінансову допомогу батькам юної спортсменки Анастасії Кононюк, 2005р.н., яка навчається у Підкамінському НРЦ для дітей з вадами слуху в Львівській області, для придбання нових слухових апаратів вартістю 63 280 грн.

На жаль, виконавчий комітет проігнорував звернення жінки, проте після розмови з заступницею селищного голови було вирішено реалізувати соціальний проект «Благодійний забіг «Почуємо разом», щоб привернути увагу громадськості, місцевої влади та бізнесу до потреб вразливих категорій населення та підвищити рівень толерантного ставлення до дітей і молоді з особливими потребами.

Соціальний проект «Благодійний забіг «Почуємо разом» мав на меті змінити погляд громадськості на дітей з особливими потребами, а також зробити крок назустріч їх соціалізації у теперішньому суспільстві, мобілізувати зусилля здорових дітей та молоді заради допомоги одноліткам, які мають проблеми зі здоров’ям. До акції долучилися люди різного віку, статусу та з інших населених пунктів Кременеччини, Рівненщини та України вцілому.

Підготовка до реалізації проекту розпочалася в лютому. Плануванням займалися всього дві жінки – Інна Псюк, громадська активістка, та Вікторія Костюк, заступниця селищного голови. Були підготовлені інформаційні плакати, відкрито картковий рахунок на ім’я дівчинки, проводилася активна адвокаційна кампанія в закладах освіти і культури Смизької ОТГ, в соціальних мережах, в місцевих та регіональних ЗМІ.

Захід був організований силами громадських активістів, місцевої влади та Молодіжної ради Смизької ОТГ. На підготовку пішло два місяці – протягом цього часу вдалося залучити спонсорів, організувати благодійну ярмарку силами родичів дівчинки, зробити унікальні медалі усім учасникам, ораганізувати інформаційну та адвокаційну кампанію, завдяки якій було виділено з місцевого бюджету 17 500 грн на придбання спортивного інвентарю для підготовки до змагань.

7 квітня відбувся благодійний забіг «Почуємо разом» на підтримку Анастасії Кононюк, чемпіонки України з лижних перегонів серед дітей з вадами слуху, завдяки якому вдалося зібрати 59 533 грн для придбання слухових апаратів для дівчинки (повна вартість 63 280 грн). Участь у благодійному заході взяли 19 діток до 6 років, 86 школярів від 7 до 10 років, 58 підлітків від 11 до 14 років, 38 дорослих, які бігли індивідуальний забіг та 14 команд у складі 5 чоловік (всього 271 учасник) пробігли свої дистанції заради Насті, а також понад 200 вболівальників та небайдужих людей прийшли підтримати чемпіонку, про яку дізналися на теренах Рівненщини, Тернопільщини, Львівщини та Київщини.

Діти і дорослі отримали позитив, драйв та неймовірне задоволення від заходу, адже малеча отримувала нагороди – унікальні медалі учасників, водичку та солодкі подарунки від спонсорів (ТМ “КОМО”, ДП “Рівнеторф”, ПП Протуренко Олена та ПП Дворніченко Володимир).

Між дорослими точилася запекла боротьба. Переможців визначали серед жінок та чоловіків. Отож, І місця – Володимир Доля (до речі, розробник логотипу забігу) та Пилипчук Іванна, ІІ місця – Кононюк Василь та Кулібаба Тетяна, ІІІ місця – Додь Василь та Пащук Мар’яна.

Але найцікавіше було спостерігати за командами, які боролися за перемогу (Березький ДНЗ, Студянський ДНЗ, Шепетинська гімназія, Березька гімназія, Смизька школа, Студянський ліцей, Молодіжна рада, ФК “Єврошпон-Смига”, Смизька бібліотека, Тур’янська гімназія, ДП “Рівнеторф”, ТМ КОМО, ПП Василюк Василь). Були й такі організації, які допомогли фінансово, але не зібрали команду з п’яти людей (Смизька пожежна команда, Смизький ДНЗ, Смизька амбулаторія, Смизька дитяча музична школа). Важливо відмітити батьків ФК “ДИНАМІК” з м. Київ, які, почувши про акцію, зібрали 1900 грн, щоб теж допомогти Насті. А працівники клубу с. Студянка пригощали гостей та учасників смачною ухою.

Усі учасники отримали подарунки від наших спонсорів, а переможці отримали можливість посмакувати смачними сирами «КОМО».  Фінансову підтримку також надали місцеві підприємці і підприємства, депутати селищної ради.

У забігові також взяла участь подруга Насті, Олександра, яка теж навчається  у Підкамінському НРЦ для дітей з вадами слуху в Львівській області. Така подія у невеликому селищі набула великого розголосу та резонансу, а дівчинці та її батькам подарувала нових друзів та підтримку.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Короткострокові результати проекту: об’єднання  місцевої влади, бізнесу та громадськості заради розвитку інклюзивного середовища та допомоги юній спортсменці Анастасії Кононюк з метою здійснення її заповітної мрії – почути звуки природи та потрапити до параолімпійської збірної України.
Довгострокові результати: активізація молоді та громадськості в цілому, перетворення ініціативної груи жінок, які реалізували цей проект, у громадську організацію «Агенція розвитку громад «Інтонація ЗМІН», яка буде займатися розвитком інклюзивного середовища в громаді. Керівниці соціального проекту стали засновницями даної неурядової організації.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Жінки, які реалізовували ініціативу, зрозуміли для себе, що потрібно брати відповідальність та розвивати свою громаду,  а також впливати на рішення які приймаються керівництвом ОТГ та селищної ради. Для цього треба акумулювали інтелектуальні ресурси жінок регіону й збільшували їхній вплив на соціальне, економічне та політичне життя краю. завдяки  об’єднанню у спільноти та напрацюванню стратегічного планування діяльності,  орієнтації на довгострокові результати та попередженню емоційного вигорання.
Головна героїня проекту Настя була глибоко вражена тими зусиллями, які приклали усі люди до здійснення її мрії – чути, що додало нових сил для тренувань і перемог у змаганнях з лижного спорту. На сьогодні, вона вже готується долучитися до параолімпійської збірної України.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Після реалізації даної ініціативи була організована молодіжна толока, в якій взяли участь 22 людей, з метою сортування та вивезення з лісу семи тонн скла, яке назбирав місцевий юнак з особливими потребами. Наша ініціатива отримала понад 1400 перепостів в соціальних мережах, а приклад хлопця став показовим для інших громад України.
Благодійний футбольний турнір “Кубок надії” – проект покликаний соціалізувати дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, налагодити контакти з їх матерями, інформувати жителів громади про питання інклюзії та вчити толерантному ставленню дітей, молоді та дорослих до дітей з особливими потребами.
Благодійна ярмарка “Дамо дітям шанс” – проєкт спрямований на інформування населення громади про цукровий діабет, соціалізацію дітей та їх родин, а також створення спільноти жінок (матерів хворих дітей), які готові реалізовувати нові соціальні проекти.
Наша ініціативна група стала платформою для обміну досвідом та мережування молодих активних людей, які реально хочуть змін та бажають навчитися впливати на їх швидкість. Навколо нас гуртується не тільки молодь, а й люди старшого віку, які підтримують наші соціальні ініціативи.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Тільки працюючи в команді можна отримати більше можливостей, знань, влади, ніж кожному поодинці. Все більше людей сьогодні починає розуміти, що герої-одинаки, – застарілі рольові моделі. Нові герої людства – люди, які знають як знайти союзників, зібрати команду і рухатися разом до спільної мети.
Справжні історії успіху сучасності – про співпрацю і спільні зусилля. “Співпраця” – ключове слово нового тисячоліття. Якраз співпраця і лежить в основі нашої діяльності.
Ми лобіюємо колегіальний стиль управління на місцевому рівні, популяризуємо неформальну освіту молоді та жінок, щоб підвищити рівень представленості жінок у суспільному та політичному житті. Як наслідок, жінки зможуть отримати більші можливості впливати на процес прийняття рішень, що стосуються їхнього життя, життя їхніх громад та всієї країни.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи),
автора ініціативи
Громадська організація «Агенція розвитку громад «Інтонація ЗМІН»
Контактні дані організації Костюк Вікторія Миколаївна,
+38 (099) 38 48 452
[email protected]
https://www.facebook.com/vita.kostiuk
Назва ініціативи Благодійний забіг «Почуємо разом»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».