Освітньо-мотиваційні таборівки відкривають можливість для фокусних навчальних інтенсивів, які проводять практики. Медіаосвітній простір табору – це невимушене, цікаве навчання, яке підвищує медіаграмотність кожного учасника, сприяє його особистісному розвитку. Організатори пропонують нестандартні формати для навчання: інтерактиви, лекції під відкритим небом, воркшопи, дискусії, квести тощо.
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas» – одна з чотирьох ініціатив, підтриманих Британською радою в рамках проекту «Активні громадяни» на Кіровоградщині.Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Медіа-кемп «Чистий простір» на Кіровоградщині проводиться з 2007 року, влітку, на околицях села Цибулеве біля мальовничого озера Камінна Чаша, що на Знам’янщині. Організатори табору пропонують учасникам поєднати активний відпочинок з медіаосвітою.
Восени 2015 року був розширений формат табору – вперше був проведений осінній табір «Чистий простір. For your ideas». Розширення формату відбулось і в тематиці табору – проект був присвячений проектному менеджменту.
Ідея розширити звичний формат і провести медіакемп восени виникла під час навчання за програмою «Активні громадяни» від Британської ради в Україні. Проект «Чистий простір. For your ideas» отримав міні-грант від Британської ради, і був проведений у партнерстві з Кіровоградським прес-клубом та Кіровоградським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка.
За який час було реалізовано ініціативу
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas» відбувася 18 – 20 вересня 2015 року на туристичній базі КДПУ «Буревісник».
Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas» – це можливість отримати якісні знання з проектного менеджменту, аби потім, після таборового навчання, втілити свій проект локальної дії в життя разом з командою. Важливу роль у цьому процесі відіграють медіа-інструменти як спосіб просування громадських ініціатив.
Формат навчання – таборові освітні інтенсиви, тренінги.
Цілі кемпу – розробка молодіжних локальних проектів соціальної дії (медійне, мистецьке та інфраструктурне спрямування) та їх реалізація протягом осені; створення освітнього майданчика з проектного менеджменту, який допоможе сучасній молоді ефективно працювати, навчатися та розвиватися, бути проактивним членом своєї громади.
Програма медіа-кемпу docs.google.com/document/d/1LvPn5H908Y_PgekN8UJlNK4SQtHLiFXJO8CZu9M0qIQ/edit
Головною темою осіннього медіа-кемпу став проектний менеджмент.
Тренерами проекту стали відомі в Україні фахівці з галузі проектного менеджменту:
Олександра Целіщева – тренер Програми розвитку ООН (м. Київ) – тренінг, присвячений тематиці підготовки і втілення успішних проектів, пошуку джерел фінансування, подання заявок на отримання грантів
Вікторія Талашкевич – керівник Кіровоградського прес-клубу – тренінг, присвячений підготовці проектів у рамках програми «Активні громадяни»;
Організації медійної підтримки проектів був присвячений тренінг
Антона Ємельянова – журналіста проекту «Громадське ТБ» (м. Київ) – тренінг на тему організації недійної підтримки проектів.
Учасниками проекту також був проведений ряд заходів:
Ольга Цимбаліст – майстер-клас із візуалізації проектних ідей за допомогою техніки скрапбукінгу;
Наталя Романюк – тренінг із командотворення.
Дарина Рогова – танцювальний флешмоб;
Дмитро Шульга – вечірній кінозал.
Досвідом втілення успішних соціальних проектів із учасниками табору поділилися запрошені гості:
Павло Іванов – тележурналіст та співорганізатор проекту «Standup» у Кіровограді, Ірина Іванова (Константінова) – журналіст та автор проекту «Професія щасливої людини», Віталій Селик – журналіст, член громадської організації «ФРІ» (м.Київ) та МО «Остання барикада»,
Вадим Хрипливий – керівник центру екстремального спорту «EKVITAS»,
Ольга Ткаченко – координатор Асоціації молодих донорів України в Кіровоградській області та ініціатор соціального проекту «Врятуй життя», Зоя Лебідь – координатор проекту «Наші гроші» в Кіровоградській області, Ольга Дудник – активіст громадських організацій «Флора» та «Територія успіху».
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
На локальному рівні – започаткована кіровоградська школа неформальної освіти (медіаосвіта, проектний менеджмент тощо). Перевага такого проекту у тому, що до тренерських практик залучаються регіональні фахівці з журналістики, медіа-критики та журналістикознавства, громадського сектору тощо. Це і ефективний бренд-інструмент, адже в перспективі ювілейний медіа-кемп «Чистий простір» буде всеукраїнським. Можливість вносити тематичні корективи у роботу подальших таборів дозоляє розвивати мережу освітніх таборівок – для дітей та дорослих, сімейні таборівки, сезонні тощо. Це активна комунікаційна практика, яка відкриває можливість розвивати в громаді партнерські стосунки, поширюючи цінності безперервної освіти, саморозвитку та допомоги іншим людям.
На глобальному рівні – вихід на всеукраїнський рівень таборового формату, розвиток освітнього ландшафту як ефективної альтернативи класичному навчанню.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Команда проекту – Ірина Ткаченко, Сергій Ткаченко, Роман Пикалюк, Дмитро Шульга (викладачі кафедри видавничої справи) та Наталя Романюк – активно попрацювала, аби табір був успішним і якісним. Кожен відповідав за окремий модуль (освітній, логістичний тощо). Для нас медіа-кемп є важливим з огляду на його серйозне сприйняття студентами, резонансність у місцевих ЗМІ. Це особливий виховний та освітній інструмент не тільки для студентів, молоді, яка актвино долучається до таборівок, а й для нас, викладачів. У такому форматі відбувається важливий, конструктивний, мотиваційно-освітній діалог між людьми.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Ініціатива медіа-кемпу «Чистий простір» неодноразова: табір відбувся вп’яте: концептуально увиразнився, здобув собі позитивний імідж в місцевих ЗМІ та в громадському секторі. Ми запланували зимовий освітній кемп та літній табір всеукраїнського масштабу. Також ІГ «Чистий простір» є ініціатором ряду проектів, які мають генеральну лінію альтернативної освіти для студентської молоді (Фестиваль соціальних ініціатив «Твій погляд», Видавничий тиждень, Фестиваль соціальної реклами, «Медіа-кузня», спортивні заходи – марафони (мультимарафон «Дикими степом»), команда проекту долучається разом з окремим учасниками до туристичних змагань «Стежками героїв». Найближчий освітній кемп — Зимовий Book camp «Read and travel», який відбудеться 22-24 січня 2016 року на Дніпрі (туристична база «Чайка», с. Нагірне Світловодського району Кіровоградської області) project26731.tilda.ws/page83277.html
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
По-перше, не обмежуватися традиційними підходами, мислити латерально, формувати команду і партнерів, працювати активно з громадою – пропонувати їй кращі альтернативи. По-друге, тримати фокус: наш пріоритет неформальна освіта для молоді та спорт. Коли проекти мають систематичність, програмовість і сталість – це дає кращі результати.
Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Ми маємо досвід організації освітніх таборівок, яким залюбки поділимося з громадою.
****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:
Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Центр громадських ініціатив «Сова», Ініціативна група кафедри видавничої справи та редагування КДПУ ім. В. Винниченка «Чистий простір»
Контактні дані організації:
Ірина Ткаченко,
80976931163
vk.com/tkachenkoiren
www.facebook.com/irina.tkacenko2
[email protected]
Сергій Ткаченко,
80966270463
vk.com/sergiytkachenko
Назва успішної ініціативи:
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas’2015».
Освітній табір з проектного менеджменту для молоді.