Літературний проект «Міст» (електронні літературні антології)

«Міст» – мистецький незалежний проект, головна мета якого – побудувати культурний міст між містами України, створити своєрідний трансфер митців, ідей та культурних проектів. У рамках проекту «Міст» молоді митці із різних міст України створюють спільні літературні антології, організовують взаємні творчі вечори, літературні читання, виставки, концерти. Митці, незалежно від географії, допомагають один одному в реалізації та популяризації проектів – літературних, театральних, образотворчих, музичних.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Спілкуючись з молодими письменниками, музикантами, художниками з інших міст, виникло бажання створювати спільні незалежні проекти – книги, концерти, творчі вечори. Всі учасники «Мосту» можуть поїхати в інше місто, де їх підтримають, а головне організують творчу зустріч. Реалізація почалась із залучення до проекту зацікавлених митців з усієї України, поширення інформації в соціальних мережах та на всеукраїнських культурних сайтах. Далі в рамках проекту були організовані творчі зустрічі, концерти, створенні антології поезії. Ініціатива вийшла за рамки України – готується до виходу двомовна збірка авторів Мінська (Білорусь) та Кіровограда (Україна).

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом 2015-го року було реалізовано та підготовлено значну частину проекту.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Було створено 2 електронні антології поезії:

  • «Перший міст» (поезія письменників із Кіровограда та Чернівців)
  • «Сьомий обрій» (поезія та проза авторів із Тернополя та Кіровограда)

Підготовлено міжнародну двомовну електронну антологію між авторами Мінська (Білорусь) та Кіровограда (Україна).
Реалізовані творчі зустрічі із багатьма кіровоградськими поетами (презентації поетичних книг, поетичне змагання «Битва поетів», музичне змагання «Битва музикантів»).
Також відбувся трансфер митців з різних міст до Кіровограда, зокрема:

  • Музичний концерт «Один в каное» (Львів)
  • Поетична презентація Андрія Тужикова (Чернівці)
  • Поет та прозаїк Вік Коврей (Ужгород-Київ)
  • Музичний концерт Сергія Істоміна (Харків)
  • Презентація збірки прози Юрія Чорного (Умань)

В рамках проекту поети та музиканта із Кіровограда презентували свою творчість на великий літературних фестивалях та поетичних читаннях у Львові, Черкасах, Вінниці, Одесі, Тернополі.
Усі зазначені заходи та електронні антології були проведені та створенні без залучення коштів спонсорів і носили некомерційний характер.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Завдяки проекту «Міст» молода місцева (кіровоградська) література та музика інтегрувалася у всеукраїнську. Громада знайомиться з молодими, талановитими митцями з різних куточків України, що позитивно впливає на культурний імідж міста.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Для всіх учасників (поетів, музикантів), які взяли участь у цьому проекті це був безцінний досвід обміну ідеями з митцями із інших міст, відкриття для себе нової культурної географії, знайомство з містами та їх літературою.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Проект триває і надалі, зокрема далі плануються ще електронні антології між поетами різних міст України за моделлю вже створених, презентації книг, організації концертів. Долучається до проекту все більше талановитих людей з усієї України, а тепер і з Білорусії.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Необхідно побачити проблемні місця, або незаповнені ніші, і заповнити їх своїми проектами, побачити, чого дійсно не вистачає громаді. У нашому випадку це було пов’язано із культурою загалом, та кіровоградською молодою літературою зокрема.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
До нас за консультацією можуть звернутися усі бажаючі. Ми можемо поділитися досвідом організації літературних та культурних заходів; створення електронних та паперових антологій поезії чи прози, електронних журналів та інших часописів; реклами та просування результатів своєї роботи в мережі.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері культури

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
ІГ «Мистецький портал «шTOPOR»»

Контактні дані організації:
Кирило Поліщук
[email protected]
063-205-87-10, 066-27-68-068
vk.com/journal_shtopor

Назва успішної ініціативи:</strong
Літературний проект «Міст» (електронні літературні антології)