За існуючою статистикою лише 10% подружжя почувають себе щасливими в своєї сім’ї. 50% дітей зростають в неповних сім’ях, 65% – без рідного батька. Тільки 10% тат мають авторитет в очах своїх дітей. Більшість батьків не спілкуються зі своїми дітьми стільки, скільки потребує дитина, а також не проводять з ними достатньо часу. Тому більшість дітей відчувають себе самотніми та емоційно ненасиченими у своєї власної сім’ї. Як наслідок, нівелюється інститут сім’ї взагалі, як щось цінне та значуще для людини.
Стан сім’ї визначає стан суспільства. Щоб оздоровити та зміцнити суспільство, треба насамперед оздоровити та зміцнити родину. Ми вирішили зробите щось для сімей нашого міста, що торкнеться їх емоцій та оберне серця батьків до дітей, а дітей до батьків, а також серця подружжя одне до одного. Таким інструментом став Фестиваль сім’ї.
Фестиваль сім’ї був задуманий, як захід, який об’єднає різних людей на одній платформі, назва якої “СІМ’Я”. Маючи в центрі сімейні цінності (любов між подружжям, батьками і дітьми, вірність, відданість і т.д.), Фестиваль об’єднав державні структури, громадські та релігійні організації, бізнес і культуру. Він пройшов під патронатом міського голови. В ньому прийняли участь 5 міських структур, та 25 громадських та релігійних організацій.
Фестиваль розпочався з “Параду щасливих сімей”, який зібрав понад 500 учасників. У супроводі спеціально обладнаній підсилювальної апаратурою машини під радісні пісні про сім’ю, про маму і тата, з транспарантами, прапорами і повітряними кулями, колона пройшла від скверу Шевченка, де розташована будівля міськвиконкому, до атракціонів в парку «Ювілейний», на сцені якого відбулося урочисте відкриття Фестивалю, пройшов концерт, а також почалася робота безлічі сімейних локацій.
На сцені парку “Ювілейного” відбулося урочисте відкриття Фестивалю, на якому були присутні почесні гості: ініціатор та організатор Фестивалю – керівник ГО «Моє покоління» та проекту «Школа подружнього життя» Олег Олійник, керівник Управління сім’ї та молоді Дон ОДА Лілія Золкіна, замголови міста Краматорська Юрій Люлька, а також голова Межконфесійної ради церков м. Краматорська Володимир Зубенко.
Адміністрація міста та області вручили пам’ятні подарунки сім’ям міста в різних номінаціях:
– у номінації “Наіквітучіша батьківщина” – сім’я, в якій 11 дітей і всі – дочки;
– у номінації “Золоте серце” – прийомна сім’я, в якій чотири прийомних дитини, а також родина, яка створила Дитячий будинок сімейного типу, в якому виховують 1 рідного і 5 прийомних дітей;
– у номінації “Сім’я чемпіона” – родина чемпіон світу з пауерліфтингу, вони також є багатодітною сім’єю;
– у номінації “Рекордсмени сімейного життя” – родина, яка разом уже 58 років.
Відділ культури підготував святковий концерт, на якому прийняли участь творчі колективи м. Краматорська, які співали пісні про родину, стосунки між подружжям, батьками та дітьми, а також для дітей буда влаштована ігрова програма. Центр позашкільної роботи, ГДК «Будівельник», ГДК «Бикова», ШІ №1, ШІ №3, ШІ №2, клуб «Надія», а також група Chistota – це були учасники святкової концертної програми.
Одночасно з початком концерту творчих колективів міста почали працювати 52 сімейні локації в зоні атракціонів і навколо зони.
Поруч розташувалися різноманітні і неймовірно цікаві для дівчат (і великих, і, особливо, маленьких) локації салону краси «Цирульня Фігаро»: манікюр, блиск-тату, боксерські коси, діагностика шкіри голови і волосся, фото зони – ось те, що відбувалося на цій локації.
«Асоцiацiя Жiнок Панi» організували локації з фото зоною, а також з майстер-класами для дітей з аквагриму.
Центр позашкільної роботи та БО БФ «Старе місто» облаштували локації з майстер-класами, де діти могли зробити своїми руками різноманітні іграшки на сімейну тематику та подарувати їх своїм батькам.
На локації ЗАТ “Донмет” діти разом зі своїми батьками із задоволенням будували різні споруди з дерев’яних брусків.
А поруч дітлахи могли продовжити будувати і творити, але вже з конструктора LEGO на локації FreeUa – креативний простір Центру надання послуг для ВПО БФ “Ресурсний центр”.
Сімейний центр “Планета Знань” на Фестивалі порадували дітей ігровий і фото зонами, а також ігровою програмою для дітей.
На локації зі спортивного орієнтування Royal Rangers діти, підлітки та молодь могли пройти різні майстер-класи, а також взяти участь в проходженні квесту і отримати призи.
Реєстрове козацтво представило майстер-клас та показові виступи з рукопашного бою, а також фото зони.
На локації Патрульної поліції діти могли приміряти поліцейське спорядження, побувати всередині поліцейської машини, посигналити і, звичайно ж сфотографуватися на пам’ять.
Подібно і на локації МНС можна було приміряти костюм, побувати всередині пожежної машини, вистрілити з гідранта.
На локації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області можна було отримати безкоштовно юридичну консультацію.
А на локації Міжнародної організації Червоного хреста можна було навчитися самому надавати першу медичну допомогу.
Були присутні на Фестивалі і інтелектуальні локації (звичайно ж там також були призи, фото зони і маса всього цікавого). Smartum Kramatosk і Soroban – це школи ментальної арифметики.
Шаховий клуб представив локацію, де можна було пройти майстер-клас і спробувати себе в турнірі по шахам.
Участь у Фестивалі активну участь брали церкви міста, благодійні фонди та громадські організації, засновниками яких з’явилися християни різних конфесій. Сімейні локації від церков міста стали прекрасним місцем проведення часу для подружжя, батьків з дітьми і дітей.
Серед учасників – БФ “Порятунок” і локація Церкви Ісуса Христа. Локація Християнська Церква “Нове життя” була завжди заповнена дітьми, які навчалися виготовляти різні квіти з паперу, а також отримували подарунки за свої успіхи. Також сімейний центр “Оазис” і церква ЄХБ, КрамМЕО, Церква адвентистів сьомої доби і молодіжна організація Upstream.
БО БФ “Карітас-Краматорськ” виставив цікаві локації сімейного дерева, картонних будиночків, які можна було прикрасити всією сім’єю, аніматорами та прекрасної фото зони.
Церква Христа Спасителя – з мобільного локацією карети з конячкою, на якій із задоволенням каталися діти, звичайно ж БЕЗКОШТОВНО! Директор парку також подарував дітям БЕЗКОШТОВНЕ катання на атракціонах парку.
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? | Фестиваль став резонансною подією в місті та Донецької області. Його відвідали понад 10 000 мешканців Краматорську та інших міст, які залишили захоплені відгуки про Фестиваль. Було прийнято рішення адміністрацією міста про щорічне проведення Фестивалю сім’ї в Краматорську, а також по всіх містах Донецької області. ЗМІ про Фестиваль сім’ї в Краматорську: тут |
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | По-перше, різні люди об’єдналися заради однієї цілі – підтримати сімейні цінності. Вони відчули себе частиною великої місії: покращити стосунки в подружжі та між батьками і дітьми. По-друге, це було дійсно яскраве та веселе свято, на якому можна було почути сміх та побачити сльози радості. Нести радість дітям та дорослим, сім’ям, показати, що сім’я – це здорово, весело, це те, що робить нас щасливими в цьому житті. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Було прийняте рішення – зробити Фестиваль сім’ї доброю традицією: планувати його проведення на наступний рік. Ініціатива була підтримана Управлінням сім’ї, молоді та масових заході національно-патріотичного виховання Дон ОДА, яке розіслало листи на відділи сім’ї та молоді міст та селищ Донецької області.
В наступному 2019 році Фестивалі сім’ї відбулися в Краматорську знов, але найбільш масово: 37 організацій, 58 локацій, його відвідали більш 10 000 людей. А також Фестиваль пройшов у Дружківці, Слов’янську, Костянтинівці, Миколаївці та інших містах області. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | Не бійтесь розпочинати щось незвичайне, що ніхто до вас не робив. Побачивши потребу, будьте впевнені у тому, що саме Ви маєте ресурс для її покриття. Не дивиться на свої обмеження. Починайте за того, що у вас є. Робить перший крок, а наступні кроки і ресурси будуть надходити своєчасно, коли ви зробите перший крок. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Назва організації, автора ініціативи | ГО «Моє покоління», Олійник Олег Валерійович |
Контактні дані організації | м. Краматорськ, Донецької області керівник – Олійник Олег Валерійович т. (Viber, Telegram, WhatsAp) – +38-099-948-04-72 e-mail: [email protected] FB: https://www.facebook.com/famliv/posts/968174876676081 |
Назва ініціативи | «Фестиваль сім’ї» |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».