Відкритий громадський Простір «Арт-вулик»

Досить часто від жителів Шумської громади можна було почути, що наша місцевість нічим не відрізняється, талановита молодь старається виїхати звідси. А тим, хто тут проживає, не вистачає можливості з користю провести вільний час, відвідати тематичні події, які б відрізнялися від звичних масових заходів, чи просто поспілкуватися зі знайомими в гарно облаштованому місці, доступному у будь-який час та за будь-яких умов.

Окрім цього в громаді проживає багато творчих особистостей, які досягти певного рівня професійної майстерності та готові поділитися своїм досвідом та напрацюваннями з іншими, але не мають такої можливості або не знають, як це правильно зробити. А це призводить до того, що досить часто громадськість не знає про таланти місцевих жителів та їхні досягнення.

Знаючи про такі думки жителів громади, у ГО «ІнСорс» виникла ідея створення Шумського «Арт-вулика», який, з одного боку, мав стати сучаснооблаштованим відкритим громадським простором для культурного дозвілля, а з іншого, – показати всім, що в громаді проживає багато творчих особистостей, про який варто знати і якими слід пишатися.

Ініціатива передбачала створення відкритого громадського простору «Арт-вулик», який об’єднав та задовольнив культурні, освітні й відпочинкові потреби мешканців Шумської ОТГ, а також на сьогодні слугує простором для спілкування та відпочинку місцевих мешканців. «Арт-вулик» – це площадка для проведення майстер-класів, творчих зустрічей, обміну ідеями, організації масових заходів. Саме в його межах було вперше в Шумській громаді об’єднано та представлено майстринь та майстрів різноманітних творчих напрямків із 36 населених пунктів Шумської ОТГ.

Втілення ідеї тривало майже чотири місяці і свій внесок в цю роботу зробили всі: від простих мешканців до керівника громади.

Ініціатива мала два основних напрямки: 1. Облаштування відкритого громадського простору в міському парку міста Шумськ; 2. Об’єднання та представлення майстринь та майстрів різноманітних творчих напрямків із 36 населених пунктів Шумської ОТГ.

Таким чином, за грантові кошти програми Dobre та Шумської міської ради у міському парку з’явитися парклети, які локанічно поєднують в собі компактність та зручність, велостоянка, адже в нас багато велосипедистів, та відкритий Wi-Fi для того, щоб цю зону можна було використовувати не лише для відпочинку, але й при потребі для роботи, навчання та ділових зустрічей.

Після того, як технічно громадський простір було облаштовано, зусиллями команди ГО «ІнСорс» він почав наповнюватися смислами. Члени нашої організації відшукали та об’єднали творчих й креативних особистостей, представивши їх на виставці-ярмарку народного мистецтва «Творча громада» 16 жовтня 2018 року. Тут були ексклюзивні подарунки, незвичайні букети, дитячі аксесуари, листівки, ексклюзивний домашній декор, мило з гербом міста, в’язані іграшки, картинами з бісеру і ще багато іншого. Музичне наповнення свята створили вихованці Шумського центру позашкільної роботи.

Далі протягом кількох тижнів команда ГО «ІнСорс» спільно із найбільш активними майстрами та майстринями проводили майстер-класи для популяризації розвитку творчості серед молоді громади. Наші майстри ділилися досвідом складання їстівних букетів, розповідали секрети створення професійного макіяжу та вчилися підбирати вдалі ракурси для ефектних фотографій. А ще в «Арт-вулику» займалися миловарінням, створювали прикраси та проводили шашкові турніри.

Ці дні у Шумському парку були насичені гарним настроєм, позитивними емоціями і розумінням того, наскільки перспективною є Шумська громада завдяки таким талановитим місцевим жителям.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Ініціатива змогла відшукали та об’єднали креативних особистостей Шумської ОТГ, показати жителям громади перспективність та актуальність розвитку їхніх талантів та умінь, а також продемонструвала місцевій владі потребу створення сучасних громадських просторів та необхідність більш творчих підходів до організації культурних заходів.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Для нашої команди ця ініціатива допомогла краще зрозуміти потреба громади, особливо молоді. Дане розуміння стало основою для нового проекту ГО «ІнСорс» – «Відеожурнал «Непротоптаними стежками Шумської громади»
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ідею об’єднання та підтримки місцевих майстрів та майстринь, її популярність використала місцева влада, заснувавши в місті Шумськ «Творчу майстерню» із найактивніших учасників виставки-ярмарки народного мистецтва «Творча громада». ГО «ІнСорс» радіє таким починанням місцевої влади. Окрім цього, «Арт-вулик» на сьогодні залишається найбільш популярним місцем для проведення масових заходів від відкритим небом.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Ініціативи необхідно робити не для «галочки» і не для «освоювання коштів». Їх треба втілювати для людей та з бажанням впроваджувати зміни, і тоді позитивний результат перевершить очікування.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи

Громадська організація «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс»

Контактні дані організації

Мрига Іванна, 0660462875
[email protected]
https://insource.com.ua  

Назва ініціативи

Відкритий громадський Простір «Арт-вулик»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням