Заняття із каністерапії та проект «Почитай мені»

Пес – це не лише надійний друг, а й хороший лікар та вчитель. Саме цей підхід використовують на практиці під час каністерапії для покращення моторики та рухових здібностей людини, для підвищення самооцінки та розвитку соціальних навичок. 

Каністерапія – це метод соціальної та медичної реабілітації з використанням спеціально відібраних та навчених собак. Ця терапія поєднує в собі елементи педагогіки, психології, лікувальної фізкультури та медичної реабілітації. Головна роль пса в цьому процесі – привернути увагу пацієнта, викликати довіру і мотивувати до необхідної для лікування діяльності. 

Переконавшись на власні очі, що каністерапія працює, зрозуміли, що у нашому суспільстві так мало про це відомо і вирішили діяти.

Розпочали з сертифікація 1ї собаки – лабрадора – у волонтерській організації «Друг героя». Далі – у Волинській обл. бібліотеці для юнацтва втілено проект – «Почитай мені», де дітки читають обрану літературу для чотирилапого друга; коротке навчання діток гуманному ставленню до тварин; співпраця з Волинським обласним госпіталем для інвалідів війни (відвідування – провідування Друга Героя), волонтерська робота з дітками з обмеженими можливостями, відвідування закладів для людей з обмеженими можливостями; у 2018р. свято для діток з обмеженими можливостями.

«Заохотити дитину до навчання, прищепити любов до книжок можна різними способами. Наш проект спільно із бібліотекою для юнацтва започаткували сімейні читання, щоб привернути увагу, дати дітям відчути радість цього процесу. Сьогодні юні читачі вивчали правила поведінки із собакою, волонтером лабрадором Лампою. Взагалі, заняття передбачають: читання різноманітних веселих історій, малювання, вікторини. Ми разом спробували, навіть, виготовити книгу коміксів нашого проекту, яка залишиться в бібліотеці», – зазначила одна із керівників, асистент проектного менеджера, логопед за освітою Анна Павлось.

«Разом із Лампою, яка є однією з моїх домашніх улюбленців, пройшли тренінгове навчання. Собака повністю готовий до роботи із дітьми. Будемо в проекті навчати наших читачів правильному поводженню із твариною, толерантності, прищеплювати любов до книжок. Думаю і батькам, і дітям буде цікаво подружитись, поспілкуватись, почитати незвичайному другу», –  учасниця проекту, головний бібліотекар Ольга Киричук.

На заходи залучалися волонтери, усі бажаючі з чотирилапими друзями. Але, оскільки ініціатива нова, кількість колективу маленька. Стараємося охопити чим більше бажаючих. І залучити якомога більше волонтерів.

В червні цього року пробували виграти грант на розвиток каністерапії в нашому місті. Але… перемогла важливіша і не менш корисніша ініціатива) Спонсорів не вистачає, але ми не зупиняємося і віримо, що у нас все вийде!

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Тепер в нашому місті ВЖЕ, волонтерськими зусиллями, розвивається каністерапія, як у великих містах. А закордоном вона вже давно розвинена. 😉 Залучення діток у проект – «Почитай мені» дає можливість відволікти дитину від гаджетів, практикуватись в читанні, та ще й кому? – собачці!, нові знайомства. Важливість цього проекту – ніхто не корегує дитину в читанні – слухач – собака, яка не виправляє, не кричить, не сердиться. І самеце додає впевненості дітям у читанні, та й самому бажанні читати.

 

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Розуміння важливості та потрібності данної ініціативи для певних категорій населення.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива продовжується й далі. Напрацьовується досвід, знайомства, спільні думки, проекти.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах З власного досвіду – не кожен власник собаки каністерапевт, не кожна собака – терапевт. Це важка праця і екзамени для собаки і її власника. Але… основне – БАЖАННЯ! А решта – напрацюється 😉
Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи? Так, ми не все знаємо… нам ще вчитися і вчитися! Але, певний досвід і знання ми уже маємо! І готові ним ділитися 😉

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Киричук Ольга, волонтер, Анна Павлось – дефектолог, логопед, мерчендайзер, ідейний голова нашої співпраці)
Контактні дані організації Киричук Ольга, 0990028988, [email protected]

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням