Центр місцевої активності “Старе місто”

В старій частині Краматорська культурно-масових заходів проводилося завжди менше, ніж в центрі. З іншого боку, людям похилого віку, які проживають в приміських селищах, важко було діставатися навіть до тих заходів, що відбувалися. Особливе відчуття дискомфорту і відокремленості виникало у людей похилого віку з числа переміщених осіб, які залишилися без свого звичного оточення і кола спілкування і майже без інформації в чужому місті.

Саме для того, щоб допомогти жителям Краматорська — як ВПО, так і місцевому населенню — знайти спільну мову, знайти спільні інтереси, а саме головне — допомогти людям з недостатньою соціальною інтеграцією, обділеним увагою та участю з боку суспільства, мі й вирішили створити зручне і цікаве місце.

Центр місцевої активності “Старе місто” почав свою роботу 15 січня 2016 року

ЦМА “Старе місто” працює для підвищення якості життя членів громади Краматорська в подоланні соціальної ізольованості та незахищеності через полегшення доступу до соціальної, побутової і психологічної допомоги, розвитку взаємодопомоги шляхом діяльності площадки для спільної творчої діяльності, освіти та спілкування людей між собою та взаємодії з іншими поколіннями

Ми пропонуємо відвідувачам Центру:

  • спілкування під час спільної праці, надбання навичок на майстер-класах: з декорування, в’язання, вишивки, плетіння та сеансах арт-терапії;
  • освітній напрямок – лекції та заходи в рамках клубу “Зустрічі з цікавими людьми”;
  • консультації з представниками соціальних служб та юристами;
  • участь в ярмарках і загальноміських заходах;
  • навчання роботі на комп’ютері і з проведення скайп-сеансів;
  • медичні (вимір артеріального тиску і рівня глюкози в крові, лекції лікарів) і перукарські послуги;
  • проведення різноманітних тренінгів і майстер-класів;
  • ігрові майданчики для дорослих і дітей, перегляд мультфільмів та кінофільмів, і, звичайно, всім відвідувачам полюбилися міні-концерти баяніста і піаністки.

В кінці кожного місяця ми анкетуємо наших відвідувачів, щоб з’ясувати їх побажання та отримати інформацію про ефективність нашої діяльності. За результатами анкетування складається план роботи на наступний місяць.

Одне з важливих напрямків діяльності нашого Центру – це допомога немобільним і маломобільним верствам населення. 15 волонтерів в рамках патронажної роботи відвідують їх вдома, доставляють гуманітарну допомогу, надають консультації з різних питань. До волонтерського руху долучені не тільки молодь, а й літні люди. Волонтери Центру допомагають самотнім літнім людям, яким важко рухатись. Минулоріч постійно отримували допомогу 16 таких людей — як місцеві мешканці, так і переселенці. Волонтери приносили їм додому одяг і памперси, продуктові набори, зібрані небайдужими людьми.
Для зручності слабочуючих людей заходи Центру супроводжуються перекладом на жестову мову.

Центр активно співпрацює з релігійними та громадськими організаціями міста та регіону – завдяки їх підтримці й участі нам вдається розширювати власні можливості і надавати більше допомоги і послуг нашим бенефіціарам.

Протягом 2016 року наш Центр відвідали 3539 осіб:
З 15 січня по 15 березня року у заходах Центру прийняли участь 399 осіб, з них ВПО – 60, серед яких 20 дітей.

За період з 20 січня по 30 серпня відвідали і прийняли участь у заходах 2244 особи, серед яких – 913 ВПО. Всього було проведено 205 заходів. Також на базі інших локацій було проведено три тренінги для підвищення спроможності переселенців та місцевих громадян щодо самозабезпечення засобів до існування за темами «Використання онлайн-інструментів для просування товарів», «Копірайтинг», «Комп’ютерна безпека». В тренінгах прийняли участь 42 особи.

Ініціативною групою ВПО з 10 листопада по 31 грудня було проведено 27 заходів, які відвідали 288 осіб, з яких 137 ВПО (24 чоловіків, 107 жінка, 6 дітей) і 151 місцеві мешканці (14 чоловіків, 135 жінок, 2 дітей).

З 01 жовтня по 30 грудня для вимушених переселенців і місцевих мешканців літнього віку було проведено 43 заходи, які відвідало 566 осіб, з них ВПО – 210.

Протягом 2017 року Центр відвідали 3670 людей, 882 з яких отримали різні види допомоги. За цей час Центр провів для літніх людей 202 заходи:
24 лекції, переважно на тему здоров’я;
8 тренінгів;
16 занять з психологами;
18 концертів баяніста;
135 майстер класів.
Ще 19 заходів в Центрі провели представники різних організацій, в основному з правових питань. Це були Датська і Норвежська ради у справах біженців, а також представники Пенсійного фонду, що пояснювали особливості пенсійної реформи.
З жовтня почалась акція «Даруємо тепло», під час якої відвідувачі Центру в’язали шкарпетки і капці. 40 пар таких виробів отримали у подарунок самотні літні люди.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? В місті створена незалежна площадка для спілкування і співпраці членів громади. Приклад роботи ЦМА «Старе місто» надав поштовх створенню аналогічних центрів не тільки в Краматорську (відкрилось ще 2 клуби за підтримки народного депутата і політичної партії), а і в інших містах Донецької області
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Головним ініціатором нашого Центру «Старе місто» була Людмила Сніцаренко – ВПО з Донецька. Вона є керівником цього напрямку роботи нашої громадської організації. Ця справа надала їй можливість робити добрі справи в приймаючій громаді, багато нових друзів, нові навички та беззаперечний авторитет серед мешканців і влади Краматорська.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива має своє продовження: працюємо два роки і ніяк не можемо зупинитись!  )))
Найближчого часу плануємо створення соціального підприємництва на базі Центру з метою залучення наших бенефіціарів до виготовлення виробів хенд-мейду, зокрема – вишивками стрічками та елементів святкового домашнього декору. Робоча назва – IzLent. Отримані від діяльності кошти будуть спрямовуватись на підтримку роботи Центру, підтримку бенефіціарів, закупівлю витратних матеріалів та обладнання для майстер-класів.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Робіть, про що мрієте – і все у вас вийде!
Людина сама собі ставіть бар’єри і потім з труднощами їх долає – насправді добрі справи робляться просто, легко, і багато людей вам хоче допомогти.  

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з людьми з особливими потребами
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО «Фонд розвитку громади»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Людмила Сніцаренко, 0508106486,  [email protected]  
Станіслав Черногор, 0505636979, [email protected]
www.fb.com/1communitycenter/
www.fb.com/groups/cmakrm
Назва успішної ініціативи Центр місцевої активності “Старе місто”

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням