Школа громадської активності

На сьогодні реалізація політики розвитку місцевих громад відірвана від реалій розвитку існуючого середовища, від реальних проблем та потреб громад. Місцеві лідери та молодіжні активісти відсторонені від прийняття рішень та надання рекомендацій щодо реалізації конкретних заходів політики місцевого розвитку, участі у проведенні бюджетного процесу, реалізації реформи децентралізації.

Щодо сільських територій, то представляти інтереси громади тут немає кому – відсутні дієві громадські організації. Ситуація ускладнюється і тим, що населення займає досить пасивну громадську позицію, зовсім не ведеться робота по залученню жителів до обговорення та вирішення місцевих проблем соціального, культурного чи екологічного характеру.

«Школа громадської активності» – це сукупність освітніх заходів теоретичної та практичної форм, спрямованих на підвищення професійного рівня місцевих активістів Демидівського району Рівненської області.

Метою є активізація місцевого громадського руху, надання місцевим активістам Демидівського району знань та навичок, що дозволять їм підвищити громадську ефективність; ознайомлення лідерів району з механізмами лобіювання інтересів громади та впливу на прийняття рішень місцевою владою; будівництво ефективного механізму роботи в соціальних об’єднаннях.

У рамках Школи з лютого по травень 2017 року виконані такі завдання:

  1. Налагоджено контакт з  громадськістю Демидівського району через місцеві ЗМІ, створення сторінки у соцмережах тощо.
  2. Організовано Школу громадської активності для навчання місцевих лідерів.
  3. Зібрано базу даних місцевих менеджерів-лідерів та забезпечено регулярну e-mail розсилку інформації про потенційні можливості розвитку громад, актуальні конкурси проектів, важливі зміни у законодавстві тощо.
  4. Проведено Форум місцевого розвитку за участю учасників Школи громадської активності, голів місцевих рад, об’єднаних територіальних громад, представників влади, громадського сектору та місцевих ЗМІ.

5. Популяризовано позитивні результати впровадження проекту та економічні, соціальні переваги через проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, публікації матеріалів у місцевих ЗМІ, соцмережах, інтернет-виданнях.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Завдяки втіленню даного проекту місцеві лідери та активісти, жителі сіл та селища отримали нові знання і вміння, що дозволять їм підвищити громадську ефективність. В рамках Школи громадської активності підготовлено групу сучасних менеджерів-лідерів. Зросла зацікавлення реформою децентралізації серед громадськості, активісти долучились до популяризації ідей реформи.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? ГО «Сприяння розвитку села» покращила умови своєї роботи, стала більш привабливим інституційним закладом громадського неурядового спрямування, вирішена проблема забезпечення оргтехнікою та обладнанням. Доведення позитивних результатів проекту до широкої аудиторії дало змогу іншим ініціативним групам та окремим активістам використати досвід ГО «Сприяння розвитку села» для вирішення проблем місцевих громад. Це дало можливість на практиці пересвідчитись в дієвості та важливості розвитку громадського сектору.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? В подальшому сформувалось неформальне об’єднання активних жителів громади, яким не байдужа доля своїх населених пунктів. Значно активізувалась співпраця між владою – громадським сектором – жителями.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Не боятись залучати жителів до акцій і заходів, проводити максимально відкрито і публічно всі заходи.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері місцевого розвитку
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація «Сприяння розвитку села»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Щербатюк Сергій, 096-9502788, [email protected], http://rogizne.at.ua/
Назва успішної ініціативи Школа громадської активності

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням