Природа дихає життям

Ініціатива була реалізована з метою задіяння молоді та дітей середнього та старшого віку до основ захисту та пізнання природи. Сприяння ініціативності та активності молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства; організація оздоровлення дітей та молоді; формування відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, усвідомлення життєвої необхідності у здоровому способі життя;

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В зв’язку з тим, що діти більшу частину свого вільного часу проводять за комп’ютером(комп’ютерними іграми)та біля телевізора, постало питання: як зацікавити дітей та молодь, як поєднати цікаве з корисним, як провести вільний час частини учнів в період після закінчення уроків до шкільного автобуса з 13.00 до 15.00.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива носить неразовий характер. Вона діяла до кінця 2015 року і продовжує свою роботу в новому році.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
З кінця березня місяця, з моєї ініціативи, розпочали проводити щотижневі піші прогулянки до лісу, ставу, на поля, з метою поглибити знання з життя комах, птахів, ссавців. Разом з початком теплих днів розпочалася акція «Дамо життя мурахам». Ініціативна група разом з старшими учнями та дітьми вирушили устатковувати мурашники. Мандрували найближчими лісами, відшукували закинуті мурашники та огорожували їх. Паралельно проводилася інформаційна «Довідка про користь мурах».

Коли мандрували околицями села, ознайомлювалися з віддаленими, забутими куточками. Згадували давні поселення, історичні походження назв вулиць, хуторів. На лісових пагорбах збирали лікарські трави, після чого місцевий фельдшер розповідав про їх призначення.

В сезон збирання грибів члени ініціативної групи та діти, разом зі знавцев- грибоводом вирушали в ліс: сідали на галявині і ділилися досвідом знання різновидів грибів.
В зимовий період ми також не сидимо без діла, разом з учителем трудового навчання Черепинського НВК та старшокласниками виготовляємо годівнички та підгодовуємо птахів. Жодної пташки не пропустили діти та молодь у своїх розповідях про життя «пернатих».
Щоб зробити літній відпочинок дітей та молоді більш розважливим ми влаштовували походи до місцевого ставу, де займалися риболовлею, спортивно-розважальними іграми та варінням смачної ухи. На пришкільному спортивному майданчику влаштовували спортивні турніри: «Спортивне село», «Як стати генералом», «Як козаки по сіль ходили?». Всі заходи проводяться на свіжому повітрі, оскільки ми діємо під девізом «Дихає природа життям».

До своєї роботи залучаємо фахівців різних сфер: працівників органів місцевого самоврядування, медицини, працівників культури, освіти, правоохоронних органів, наукових співробітників з відділу охорони природи.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Дана ініціатива зацікавила дітей в збереженні природи. «Відірвали» від телевізора, «вулиці», заповнили тимчасовий простір. Стали більше займатися спортивно-оздоровчими іграми.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Разом з учасниками розширили свій кругозір природного пізнання, що відповідно сформувало чіткішу уяву про «Братів наших менших». Стали більше помічати те, що оточує нас. Отримали моральне задоволення та насолоду від того, що наші зусилля не марні. Отримали розуміння того що дана справа допомогає дивитися на світ іншими очима.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Розпочата ініціатива перейшла від пізнання природи до спорту та здорового способу життя. Вона розширила своє поле діяльності. Влітку пішохідні лісові маршрути «перейшли» у велосипедні пробіги, що дозволило нам значно розширити радіус пізнавальної роботи.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не боятися перешкод, помічати все те, що діється навколо нас.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Ініціативна група(в кількості трьох чоловік: Кузка Н.П., Горьова Н.М., Кравченко Н.О.) з членів ГО «Дружба» Черепинської територіальної громади.
Автор ініціативи Кузка Наталія Петрівна

Контактні дані організації:
Кузка Наталія
Тел..098-24-44-648
Ел.пошта: [email protected]

Назва успішної ініціативи:
Природа дихає життям