Formation+ ініціатива для вирішення проблеми доступності освіти для людей «старшого віку»

Наша ініціатива спрямована на вирішення проблеми доступності освіти для людей «старшого віку»: можливості розвиватися і навчатися людям від 50 до 70 років Кропивницького.

Ця категорія людей в нашому місті не мала можливості для творчого розвитку і самовираження (після виходу на пенсію люди 50-70 років мають багато вільного часу, у них немає можливості самореалізуватися, багато хто з них – це вже самотні люди (або живуть з дітьми і відчувають себе некомфортно в умовах «утримання»). Сьогодні м. Кропивницький знаходиться на останньому місці з безпеки життя для місцевого населення. Це і безпека здоров’я, безпека взаємодії у місцевій громаді, безпека планування майбутнього. Відсутні культурні події для людей «старшого віку», немає можливості отримати сучасні знання у користуванні комп’ютером (оплата електронних платежів, он-лайн спілкування), навички обробки медіа інформації (критичне ставлення до новинних інформаційних ресурсів), навички побудови діалогу з близькими (молодим поколінням, проблема «подяки і обов’язки» батьків-дітей).

Виникла ідея утворити на базі Центру розвитку національних культур «Єдина родина» Центр освіти дорослих.

Люди «старшого віку» отримали майданчик для спілкування, можливість отримати новітні знання щодо компьютерної та медіа грамотності, форми і методи налагодження міжкультурного діалогу та діалогу поколінь, організовувати та обмінюватись досвідом шляхом проведення майстер-класів, вор-шопів, літературно-музичних зустрічей.

Через освітні курси і тренінги для дорослих, люди 50-70 років отримали інструменти і можливості самореалізації в місцевій громаді м Кропивницького, отримали необхідні знання для життя в сучасному суспільстві (комп’ютерна грамотність, придбання знань користувача он-лайн, творчий розвиток, знання своїх прав і їх реалізація). Через створення «віртуального музею» живої історії реалізовувалась соціалізація людей «старшого» віку, організовувались дискусійні вечори, під яких відбувалась побудова діалогу між різними поколіннями Кропивницького.

Лідери громадських організацій, активні молоді люди – представники національних діаспор, які працюють з соціально незахищеними групами «старшого» віку  мали можливість залучити цих людей для активної роботи в суспільстві, місцевій громаді (в подальшому це організація і проведення творчих майстер-класів, літературно музичних вечорів, комп’ютерних, полікультурних і мовних курсів). Під час цих заходів лідери цих громадських організацій реалізовували свої лідерські якості, знання про роботу і взаємодію з людьми «старшого віку», їх прийняття та допомога щодо адаптації в постійно мінливому сучасному світі.

Під час реалізації ініціативи саме взаємодія на тренінгах, організація освітньо-культурних заходів (культурне дослідження місцевої громади, семінар, воркшопи) були спрямовані на розвиток цивільних компетенцій і створення взаєморозуміння в місцевій громаді. Люди «старшого віку» мали  можливість розвивати свої компетенції, зрозуміти і прийняти сучасну культуру і налагодити взаємне співробітництво, а лідери громадських організацій мали можливість розвивати свої знання і лідерські якості, отримати для себе необхідний досвід старшого покоління, налагодити взаєморозуміння і інтеграцію, розвивати повагу і партнерство, толерантність і правосвідомість в співтоваристві людей місцевої громади.

 

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Створено Центр освіти дорослих, систематизовано та налагоджено проведення курсів комп’ютерної та медіа грамотності, мовні культурно-освітні клуби, літературні та музичні заходи, що об’єднують та розвивають діалог культур та поколінь. Заклади художньої культури відкрили свої зали для відвідування та проведення спільних заходів для людей цієї вікової аудиторії, представники різних національностей різного віку почали активно приймати участь у житті громади Кропивницького.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Під час реалізації ініціативи члени нашої організації отримали досвід щодо налагодження співпраці з людьми різного віку та різної національності, спільної реалізації заходів з органами влади та представниками культурних інституцій міста.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива має продовження. Центр освіти дорослих продовжує діяти на базі нашої організації. В громаді, отримавши під час реалізації нашої ініціативи необхідні знання, був відкритий Університет третього віку.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Утворити тандем: громадські організації +органи влади +заклади культури, які мають спільну відповідальність

Довідкова інформація про ініціативу:

 

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері розвитку благодійності у розвитку місцевої громади
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Центр розвитку національних культур «Єдина родина»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Арутюнян Олена, 0501725751, [email protected]
Назва успішної ініціативи Formation+

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням