Засідання круглого столу «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав на доступ до водних об‘єктів»

20 лютого 2018 року в Орхуському центрі екологічної інформації відбувся круглий стіл «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав на доступ до водних об‘єктів». Захід проходив в рамках реалізації проекту «Захист права на доступ до водних об’єктів – справа самих громадян» громадською організацією «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР».

В роботі круглого столу взяли участь  представники державних установ, фахівці, науковці, громадські діячі та студенти природничо-географічного факультету педагогічного університету.

Ольга Гелевера, керівник проекту, доцент кафедри географії та геоекології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка представила результати реалізації проекту. Завдяки діяльності громадської організації, вперше були зафіксовані та  додані до web-системи «Інтерактивний реєстр екологічних проблем України» 150 фактів порушень  розорювання  прибережних захисних смуг. До органів виконавчої влади м. Кропивницького, Кіровоградської області надіслано 80 звернень про виявлені порушення природоохоронного законодавства та вимоги щодо усунення порушень. Було отримано відповіді від 18 селищних рад щодо проведення роз’яснювальної роботи серед населення та попередження про відповідальність за порушення природоохоронного законодавства.

Олександр Яремчук, головний спеціаліст відділу екологічного контролю державної екологічної інспекції зазначив, що діяльність активістів ГО «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» спонукала екологічних інспекторів активізувати державний контроль за дотриманням прибережних захисних смуг. За фактами порушень зафіксованих громадськими активістами  державною екологічною інспекцією накладено адміністративне стягнення з порушників природоохоронного законодавства у розмірі 510 грн. с. Седнівка та с. Мар‘янівка штраф 258 грн. за самовільне заняття земельної ділянки. Фахівці установи вивчають матеріали зафіксованих порушень прибережних захисних смуг берегової лінії Інгулу у межах Кіровоградській області та буде продовжена робота по виявленню порушників природоохоронного законодавства та притягненню їх до відповідальності.

Катерина Гайдук заступник  начальника Кіровоградського обласного

управління водних ресурсів проінформувала учасників заходу щодо  правового режиму встановлення меж прибережних захисних смуг. Проблема дійсно важлива і ситуація з цього питання складалася роками, зазначила фахівець. На сьогодні встановлення прибережних захисних смуг регулюється Водним кодексом, Земельним кодексом, методикою упорядкування водоохоронних зон, в межах яких уже встановлюються захисні смуги. Але, як зазначила Катерина Іванівна, має місце недосконалість законодавчої бази, яку треба доопрацювати фахівцям та юристам.

Учасники круглого столу зазначили важливість проблеми та необхідність співпраці між органами самоврядування, державними установами та громадськістю у вирішенні питань  захисту прав доступу громадян до водних об‘єктів.

На завершенні зустрічі всі присутні переглянули фотовиставку «Невідомий Інгул».

Аліна Осокіна, керівник

Орхуського центру екологічної інформації