Запрошуємо українські неурядові організації та ініціативи до участі в конгресі , що присвячений транскордонному співробітництву ЛЮБЛІН 2020

Протягом вже 10 років восени Люблін на кілька днів стає місцем зустрічі для практиків транскордонного співробітництва з країн Європейського Союзу та Східного Партнерства. Цього року Конгрес транскордонного співробітництва Люблін 2020 (раніше відомий як Конгрес ініціатив Східної Європи), буде присвячений викликам, які перед місцевими громадами всієї Європи поставила пандемія COVID-19.

Провідною темою Конгресу, який пройде 6-9 жовтня 2020 р буде: «Самоврядування завтрашнього дня. Між відкритістю і відповідальністю». З огляду на нинішню ситуацію захід повністю пройде у віртуальному просторі з використанням сучасної платформи і з синхронним перекладом на три мови: польська, англійська та російська.

Чотири дні Конгресу транскордонного співробітництва будуть наповнені експертними панелями, дискусіям і та семінарами, присвяченими чотирьом тематикам. Вступна дискусія за участю мерів міст з різних частин Європи стосуватиметься  пріоритетів місцевого самоврядування в новій (Пост) пандемічній реальності. У наступних днях ми приділимо увагу функціонуванню культури і культурного туризму в нових умовах і обговоримо питання формування туристичного бренду міста. Також ми будемо обговорювати можливості сталого економічного розвитку, меж традиційного розуміння “що таке зростаня” , а також обговоримо структурні зміни на ринку праці. Обговоримо також нову «хвилю» інновацій, придивимось до компаній та секторів , які домоглися найкращих результатів в нинішніх умовах. Ми також обговоримо тему соціальної самоорганізації під час пандемії, з урахуванням становища спільнот мігрантів.

Як і в попередні роки, в рамках Конгресу буде організовано Форум партнерів, покликаний створити простір для спілкування та обміну досвідом між організаціями, які шукають міжнародних партнерів. Депутатів міських рад ми запрошуємо на спеціальну онлайн-зустріч, присвячену функціонуванню місцевого самоврядування під час пандемії і перспективу співпраці з містами-побратимами в майбутньому. На Біржі грантодавців можна буде познайомитися з можливостями отримання фінансових коштів від обраних грантових програм. В рамках Конкурсу добрих практик будуть представлені кращі рішення в області ініціатив, зроблених в інтересах місцевої громади та транскордонного співробітництва в Європі та країнах Східного партнерства перед обличчям пандемії короновірусу. Кожен день будуть проходити культурні заходи, що транслюватимуться онлайн.

Конгрес Транскордонної співпраці Люблін 2020 отримав грант від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Публічна дипломатія 2020 року – новий вимір», а до багатьох вже існуючих партнерів цього року приєдналися: Асоціація міст України, Білоруська організація «Поріднені міста» та Інститут Адама Міцкевича. Одним з медіапартнерів конгресу є Громадська спілка “Громадські ініціативи України”.

Всі заходи в рамках Конгресу будуть доступні безкоштовно після реєстрації на онлайн-платформі. Культурні заходи будуть доступні у вигляді онлайн трансляції на сайтах організаторів та партнерів Конгресу.

Зареєструватись для участі у конгресі можна за цим посиланням  https://kongres.lublin.eu/ru/registration-ru

Програма конгресу https://kongres.lublin.eu/ru/event-program-ru

Детальна інформація про конгрес https://kongres.lublin.eu/ru/about-congress-r